Lot balonem

(268)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Lot balonem

Lot balonem to idealny pomysł na prezent dla osoby, która zawsze marzyła o przeżyciu tak bajkowej i niezapomnianej przygody. Wybierając ten podarunek, musisz dokonać wyboru konkretnej lokalizacji, która będzie najdogodniejsza dla osoby obdarowanej. Atrakcja jest przeznaczona dla jednej osoby i realizowana w grupach.

Komu podarować na prezent lot balonem?

 • osobie, która marzy o spojrzeniu na okolicę z lotu ptaka,

 • każdemu, kto interesuje się baloniarstwem,

 • komuś, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę w koszu balonu. 

„Lot balonem zawsze był moim marzeniem, niedawno udało mi się je zrealizować. Wrażenia przeszły wszystkie moje oczekiwania”. Sprawdź, jakie przeżycia gwarantuje lot balonem

Lot balonem to widowiskowy sport, który niesie za sobą niesamowite doświadczenia. Potężnych rozmiarów, kolorowa czasza balonu robi ogromne wrażenie, podobnie jak widoki oglądane z gondoli w czasie lotu. Osoba obdarowana przeżyje przygodę niczym z bajki. Dodatkowym atutem są okoliczności lotu – atrakcja jest realizowana o wschodzie lub zachodzie słońca, dzięki czemu zapewnia niesamowite wrażenia wizualne i romantyczną atmosferę. Lot balonem unoszącym się na wysokości 300-700 metrów gwarantuje malownicze widoki i niecodzienne spojrzenie na okolicę w czasie realizacji z pewnością będą przypominały o niecodziennych emocjach i sprawią, że serce znowu zabije mocniej, jak w czasie tej ekstremalnej atrakcji. Jeśli do tej pory wahałaś się, czy lot balonem to dobry pomysł na prezent, odpowiadam Ci, że zdecydowanie tak!

Co czeka osobę obdarowaną lotem balonem?

Godzinny lot ponad czubkami drzew w towarzystwie błękitu nieba pozwala na oderwanie się od codziennych obowiązków i zmartwień. Nastrojowa atmosfera wprawia w romantyczny nastrój i pozwala zatrzymać się i cieszyć chwilą obecną. Lot balonem to również idealny pomysł na oryginalną randkę i wyznanie uczuć w powietrzu. Taki gest z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

Jak przebiega realizacja lotu balonem?

 1. Osoba obdarowana ustala z Wykonawcą dogodny termin oraz miejsce startu.

 2. Uczestnicy biorą udział w rozkładaniu powłoki balonu oraz napełnianiu jej gorącym powietrzem, co zajmuje około godzinę.

 3. Balon wzbija się w powietrze. Widokowy lot balonem trwa około godzinę.

 4. Po wylądowaniu uczestnicy biorą udział w składaniu balonu, co trwa około godzinę.

 5. Uczestnicy wracają na miejsce startu.

Jak długo trwa balonem?

Sam lot balonem trwa około 60 minut. Na całą realizację należy przeznaczyć około 3-4 godziny, ponieważ uczestnicy biorą udział w składaniu i rozkładaniu balonu, co gwarantuje dodatkową zabawę.

Kiedy odbywają się loty balonem?

Loty balonem mogą odbywać się przez cały rok, natomiast z uwagi na warunki pogodowe większość realizacji odbywa się w sezonach wiosna-jesień. Latem najbardziej sprzyjające warunki do lotu balonem mają miejsce do 3 godzin po wschodzie słońca lub 2 godziny przed jego zachodem. Zimą loty mogą odbywać się przez cały dzień. 

W jakich warunkach pogodowych może odbyć się lot?

Aby balon mógł wystartować, a lot był w pełni bezpieczny, musi wiać stały wiatr nieprzekraczający 5 m/s, widoczność powinna wynosić 2 km/200 m, a dodatkowo nie mogą występować opady atmosferyczne.

Na jakiej wysokości realizowany jest lot balonem?

Balon może utrzymywać się na wysokości od 300 do 1000 metrów. Najlepsze widoki zapewnia jednak pozostanie na wysokości 300-750 metrów. Dzięki temu uczestnicy mogą cieszyć się malowniczymi krajobrazami.

Czy lot balonem jest bezpieczny?

Dzięki rygorystycznym wymogom, co do panujących warunków atmosferycznych, balon jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Loty balonem są realizowane przez doświadczonych pilotów, którzy dbają o komfortowy przebieg atrakcji. Sprzęt wysokiej jakości wykorzystywany do lotu zapewnia nie tylko niesamowite wrażenia wizualne, ale też gwarancję bezpiecznej podróży.

Jak ubrać się na lot balonem?

Aby lot był komfortowy, a osoba obdarowana mogła w pełni cieszyć się przeżywanymi emocjami, należy zadać o odpowiedni strój. Ubiór należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych – nawet w lato warto założyć długie spodnie oraz zabrać ze sobą bluzę, ponieważ wraz ze wzrostem wysokości, temperatura spada. Najlepiej sprawdzi się wiązane obuwie sportowe na płaskiej podeszwie. Ze względu na to, że płomień palnika emituje dużą ilość ciepła, zaleca się zabranie ze sobą nakrycia głowy. Aby cieszyć się pięknymi widokami warto również mieć okulary przeciwsłoneczne. 

Czy są przeciwwskazania do lotu balonem?

 • w locie balonem nie powinny brać udziału kobiety w ciąży,

 • kategorycznie zakazane jest branie udziału w atrakcji, będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,

 • nie należy uczestniczyć w realizacji, jeśli przechodziło się operację do 6 miesięcy przed lotem,

 • warto również dowiedzieć się, czy osoba, która ma otrzymać voucher, nie cierpi na silny lęk wysokości, ponieważ realizacja atrakcji może być dla niej niekomfortowa, 

 • w locie balonem udziału nie mogą brać dzieci poniżej 6 roku życia. Dzieci powyżej 6 roku życia mogą uczestniczyć w locie balonem jedynie w towarzystwie prawnego opiekuna/rodzica lub za jego pisemną zgodą,

 • w atrakcji nie mogą uczestniczyć osoby ważące powyżej 105 kilogramów.

Wielu przewoźników oferuje udostępnienie foteli oraz pasów bezpieczeństwa, aby osoby niepełnosprawne również mogły wziąć udział w locie balonem.

Czy lot balonem to dobry pomysł na prezent?

 • pozwala spełnić marzenia o spokojnym locie w przestworzach,

 • zapewnia gwarancję niesamowitych wrażeń i widoków,

 • umożliwia niecodzienną aktywność na łonie natury.





Cena od: 569 zł

Dostępne w
50 lokalizacjach!

Wybierz lokalizację (spośród 50 dostępnych)

  (zmień)

Cena: