Lot Motolotnią

(161)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Szukasz niebanalnego prezentu, który pozwoli przeżyć przygodę życia? Voucher na lot motolotnią to idealna propozycja dla osób, które marzą o niezapomnianych przygodach w powietrzu. 

Lot widokowy motolotnią
 w towarzystwie doświadczonego pilota z odpowiednimi uprawnieniami. Czas trwania oraz dodatkowe opcje różną się w zależności od wybranej lokalizacji.

Przeglądasz ofertę lotu dla jednej osoby. Jeśli szukasz prezentu dla pary, sprawdź lot motolotnią dla dwojga.

Komu podarować voucher na lot motolotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe, jako oryginalny prezent na urodziny
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu
 • Komuś, kto marzył o tym, aby odbyć lot motolotnią

Czym jest motolotnia?

Motolotnia to lekki statek powietrzny, który składa się z ramy nośnej z silnikiem i śmigłem, do której przymocowany jest elastyczny skrzydło podobne do tego używanego w paralotniarstwie. Pilot operuje motolotnią siedząc lub leżąc w uprzęży zamocowanej do ramy.

Motolotnia a paralotnia

Główna różnica między motolotnią a paralotnią polega na obecności silnika w motolotni, który umożliwia samodzielny start i lot bez konieczności wykorzystywania prądów termicznych lub wznoszących, jak to ma miejsce w przypadku paralotni.

Dzięki zastosowaniu silnika, motolotnia może startować i lądować na bardzo krótkich dystansach, co sprawia, że jest bardzo uniwersalna i może być używana w różnych warunkach terenowych.

Lot widokowy motolotnią

Lot motolotnią to oferta tandemowego lotu widokowego dla jednej osoby. Uczestnik zajmuje miejsce pasażera w dwumiejscowej motolotni. Za sterem zasiada wykwalifikowany pilot, który podczas lotu obierze najciekawszą trasę, by zaprezentować piękne, polskie krajobrazy z wysokości.

Lot ma charakter rekreacyjny i widokowy. Dlatego też za zgodą instruktora można na pokład zabrać sprzęt fotograficzny, by wykonać pamiątkowe zdjęcia lub filmy. 

Czy podniebny lot motolotnią jest bezpieczny?

Za sterem każdej motolotni zasiadają piloci z wieloletnim stażem, którzy odbywają kilkadziesiąt lotów w każdy weekend sezonu. Każdy pilot posiada podstawową licencję PHGP potwierdzającą kwalifikacje pilota motolotniowego oraz uprawnienia do wożenia pasażerów CP. Świadectwa takie uzyskuje się w szkołach lub ośrodkach posiadających certyfikat z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Wielu pilotów swoją pracę traktuje jak prawdziwą pasję, biorą udział w mikrolotowych mistrzostwach Polski, Europy i Świata, zdobywając corocznie wiele osiągnięć w tej dziedzinie.

Przed lotem pasażer otrzymuje kask oraz zapinany jest pasami bezpieczeństwa. Nie należy obawiać się o awarię silnika. Motolotnia jest statkiem powietrznym, który nawet po wyłączeniu silnika swobodnie szybuje i bezpiecznie ląduje.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot motolotnią wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot motolotnią 
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

Czy bon na przelot motolotnią to dobry pomysł na prezent dla każdego?

 • Podarujesz niezwykłą przygodę, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz możliwość do podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci

Cena od: 150 zł

Dostępne w
25 lokalizacjach!