Lot Motolotnią – Chrcynno

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

20 minut

Lokalizacja

Lotnisko Chrcynno. 50 km dojazdu z Warszawy.

Więcej informacji

Pogoda

Prezent realizowany w miesiącach marzec - październik. Opady, silny wiatr oraz temperatura poniżej 5°C mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny, dogodny termin.

Informacje dla oglądających

Osoba obdarowana może zaprosić na miejsce realizacji osobę towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny, sportowy strój niekrępujący ruchów, przystosowany do panujących warunków pogodowych.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 100 kg. Minimalny wiek uczestnika to 14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna lub wymagana jest jego obecność. Zabroniona jest realizacja po spożyciu alkoholu i innych środkach odurzających.

Informacje dodatkowe

Osoba obdarowana na miejsce realizacji zabiera ze sobą voucher prezentowy.

Opinie (6)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2024-05-04

Lot motolotnią to niesamowite przeżycie🤩 Polecam wszystkim!

2023-07-14

Super lot, bardzo fajne przeżycie, świat jest piękny z góry.
Polecam odważyć się, a nie ma czego się bać.

2021-04-19

Lot motolotnią to jedno z lepszych przeżyć mojego życia! Piękne widoki i cudne wspomnienia.

Dodaj Opinię

Lot Motolotnią – Chrcynno

FAQ

07.09.2020
Czym różni sie motolotnia od motoparalotni?
Odpowiedź z 17.11.2020
Dzień dobry,
Najprościej rzecz ujmując, motolotnia to połączenie lotni i silnika. Powierzchnia skrzydła jest nieco większa niż w przypadku wersji bezsilnikowej, głównie z powodu ciężaru całej maszyny. Motor zamocowany jest na specjalnym wózku, który dzięki systemowi jezdnemu nie wymaga już rozpędu na nogach pilota, a jedynie zajęcia mniej lub bardziej wygodnej pozycji za sterami. Oczywiście słowo “stery” to bardziej umowna nazwa poziomej belki, trapezu przytwierdzonego bezpośrednio do konstrukcji skrzydła, za pomocą którego zmienia się środek ciężkości motolotni. W wózkach znajdują się najczęściej dwa miejsca, z czego tylne zwykle zajmuje instruktor. Tylna część wózka to śmigło pchające, które zabezpieczone jest od strony pasażera odpowiednią siatką chroniącą podczas lotu motolotnią przed przypadkową utratą którejkolwiek części ciała. Lot motolotnią trwa zwykle ok. 20-30 minut i realizowany jest na wysokości 350-500 m. Ten statek powietrzny osiąga również największe prędkości, a standardowa prędkość przelotowa motolotni wynosi ok. 80-90 km/h.
Motoparalotnia inaczej zwana paraplanem, to nic innego jak paralotnia z silnikiem napędzającym. Podczas lotu motoparalotnią pilot nie ma klasycznej uprzęży, ale siedzi w dwuosobowym wózku, który przypomina ten używany do motolotni. Taki rodzaj statku powietrznego nazywa się PPG – Powered. Motoparalotnia często bywa nazywana paralotnią z silnikiem. Jest to statek powietrzny o miękkim płacie nośnym (podobnym jak w paralotni), do którego dołączony jest wózek bądź siedzisko z napędem (zwykle silnikiem spalinowym). Dzięki napędowi motoparalotnia może samodzielnie wystartować na płaskim terenie, a czas lotu wydłuża się i wynosi zwykle ok. 15-20 minut. Lot motoparalotnią realizowany jest zwykle na wysokości do 1000 m i odbywa się z prędkością ok. 40-60 km/h. Zaletą motoparalotni jest fakt, iż w przypadku niepożądanej awarii silnika lot można kontynuować jak na paralotni. Lądowanie jest miękkie i bezpieczne, przeważnie odbywa się przy wyłączonym silniku.
03.09.2020
Czy istnieje jakieś ograniczenie dotyczące wzrostu uczestnika lotu?
Odpowiedź z 09.11.2020
Maksymalny wzrost uczestnika to 200 cm.
25.06.2020
Czy osoba z niedowładem kończyn dolnych, za pozwoleniem lekarza może wziąć udział w atrakcji?
Odpowiedź z 25.06.2020
Dzień dobry, lot odbywa się na miejscu pasażera, który nie wykonuje żadnych manewrów lotniczych, więc jeżeli lekarz wyraża zgodę na realizację atrakcji to nie ma problemu. 
Zadaj pytanie

Mapa

Lot widokowy motolotnią w Chrcynnie. Przelot motolotnią trwa 20 lub 30 minut – w zależności od wybranego wariantu czasowego. 

Komu można podarować lot motolotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Przelot motolotnią w Chrcynnie to oferta lotu widokowego w okolicach Warszawy. Motolotnia jest statkiem powietrznym, którego trzema podstawowymi elementami są: skrzydło, wózek i silnik. W wózku znajdują się dwa miejsca. Jedno z nich zajmuje doświadczony pilot, drugie pasażer. Za zgodą instruktora uczestnik będzie mógł wziąć ze sobą sprzęt fotograficzny. 

Bezpieczeństwo

Za sterem każdej motolotni zasiądą piloci z wieloletnim stażem, którzy odbywają kilkadziesiąt lotów w każdy weekend sezonu. Każdy pilot posiada podstawową licencję PHGP potwierdzającą kwalifikacje pilota motolotniowego oraz uprawnienia do wożenia pasażerów CP. Świadectwa takie uzyskuje się w szkołach lub ośrodkach posiadających certyfikat z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

Przed lotem pasażer otrzymuje kask oraz zapinany jest czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa. Nie należy obawiać się o awarię silnika. Motolotnia jest statkiem powietrznym, który nawet po wyłączeniu silnika swobodnie szybuje i bezpiecznie ląduje.

Widoki

Lot rozpoczyna się na terenie lądowiska w Chrcynnie,  które położone jest w odległości około 50 km od Warszawy. Pobliskie obszary to głównie tereny łąk, pól i lasów. Podczas lotu być może uda się ujrzeć w oddali meandrujące rzeki – Wisłę i Narew, Zalew Zegrzyński, a także panoramę Warszawy.

Pamiątka z lotu – filmowanie

Istnieje możliwość filmowania atrakcji, po wcześniejszej deklaracji podczas zakupu, poprzez wybór opcji „filmowanie lotu” tuż poniżej wariantów czasowych. Lot widokowy może zostać zarejestrowany przez kamerę HD. Kamera umieszczona jest na skrzydle motolotni, dlatego swoim zasięgiem obejmie statek powietrzny, pilota oraz pasażera, a także przestrzeń rozpościerającą się poniżej. Film HD zarejestrowany podczas przygotowań i lotu przejdzie proces montażu. Następnie zostanie wysłany do uczestnika drogą elektroniczną. Film będzie wspaniałą pamiątką, do której można powrócić po latach. Dzięki nagraniu można podzielić się swoimi emocjami i wrażeniami z bliskimi! 

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot motolotnią wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot motolotnią (20 lub 30 minut)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Podarujesz niezwykłą przygodą, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz możliwość do podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci

Realizacja

pinezka
Filmowanie i zdjęcia:  Z filmowaniem
Czas trwania:  20 minut

Cena: 349 zł

ktoś kupił ten produkt
12 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto