Lot Paralotnią

(158)
Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Kupując ten prezent musisz dokonać wyboru konkretnej lokalizacji. Jeżeli chcesz zamówić prezent dostępny w wielu lokalizacjach, aby osoba obdarowana sama mogła wybrać miejsce realizacji, przejdź TUTAJ.

Lot Paralotnią

Szukasz prezentu dla osoby kochającej przygody i marzącej o szybowaniu w przestworzach? Chcesz podarować komuś bliskiemu prezent, który wzbudzi dreszczyk emocji i na długo pozostanie w pamięci? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to lot paralotnią będzie doskonałym wyborem.

Czym jest paralotnia?

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym, używany głównie do celów rekreacyjnych i sportowych. Elementem nośnym paralotni jest skrzydło, do którego za pomocą taśm i linek przyczepiona jest uprząż dla pilota. 

Czy lot paralotnią jest bezpieczny?

Wbrew pozorom, paralotniarstwo to jeden z bezpieczniejszych sportów. W statystykach urazowości nigdy nie pojawia się w pierwszej dziesiątce, co czyni go bezpieczniejszym niż wiele popularnych sportów, jak chociażby jazda na nartach, czy piłka nożna.

Dla wzmocnienia bezpieczeństwa lotów na paralotni ważny jest odpowiedni sprzęt, który podlega regularnej wymianie. Organizowane przez nas loty widokowe realizowane są wyłącznie na sprzęcie posiadającym ważną kartę paralotni z aktualnym dopuszczeniem do lotu. Przy lotach tandemowych obowiązkowo wykorzystuje się też spadochronowe systemy ratownicze posiadające kartę spadochronu innego przeznaczenia z aktualnym dopuszczeniem do użycia.

Przed startem uczestnik otrzyma od pilota kask i przejdzie krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa.

Lot paralotnią w tandemie

Wszystkie loty paralotnią dostępne w naszej ofercie są lotami tandemowymi, co oznacza, że realizowane są na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera. Lot widokowy może być zrealizowany jedynie przez pilota posiadającego stosowne uprawnienia do latania w tandemie. Widokowe loty paralotnią znajdujące się w naszej ofercie przeprowadzane są wyłącznie przez doświadczonych pilotów, mających na koncie setki, a nawet tysiące wylatanych godzin.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do realizacji lotu paralotnią są choroby serca, choroby umysłowe i epilepsja. W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu zdrowia i możliwości realizacji atrakcji, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Pogoda

Loty widokowe paralotnią mogą być organizowane jedynie w sprzyjających warunkach pogodowych, a o możliwości realizacji zaplanowanego lotu decyduje wyłącznie pilot paralotni. Dzień przed umówionym terminem należy skontaktować się z pilotem i potwierdzić realizację atrakcji lub w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, przełożyć ją na inny termin.

Lot paralotnią

Jak się przygotować?

Wybierając się na lot paralotnią pamiętaj o wygodnym, nie krępującym ruchów stroju, najlepiej długich spodniach i bluzie z długim rękawem. Obuwie najlepsze będzie takie, które dobrze usztywnia i zabezpiecza kostkę, ale zwykłe sportowe też z pewnością wystarczy. Warto zabrać ze sobą również okulary przeciwsłoneczne. Przed startem koniecznie pozapinaj kieszenie, a kobiety powinny związać włosy.

Pamiątkowe zdjęcia

Podczas lotu będziesz miał możliwość spojrzenia na świat z lotu ptaka i z pewnością zobaczysz wiele niezapomnianych widoków. Jeśli tylko pilot wyrazi na to zgodę, będziesz mógł je uwiecznić na filmie lub zdjęciach. Pamiętaj tylko, że sprzęt powinien być odpowiednio zabezpieczony, a wszystkie elementy, które mogłyby się odczepić i spaść, lepiej zostawić na ziemi. Na miejsce realizacji atrakcji możesz stawić się z osobą towarzyszącą, która w razie potrzeby przypilnuje pozostawionych przez Ciebie na dole rzeczy.

Czy możliwy jest lot we dwoje?

Paralotnia do lotów tandemowych posiada jedynie dwa miejsca, dla pilota i jednego uczestnika. Jeśli oboje chcecie przeżyć podniebną przygodę, możecie wykupić dwa loty, które odbędą się jeden po drugim.