Lot Paralotnią

3551

Szukasz prezentu dla osoby kochającej przygody i marzącej o szybowaniu w przestworzach? Chcesz podarować komuś bliskiemu prezent, który wzbudzi dreszczyk emocji i na długo pozostanie w pamięci? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to lot paralotnią będzie doskonałym wyborem.

Czym jest paralotnia?

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym, używany głównie do celów rekreacyjnych i sportowych. Elementem nośnym paralotni jest skrzydło, do którego za pomocą taśm i linek przyczepiona jest uprząż dla pilota. 

Czy lot paralotnią jest bezpieczny? 

Wbrew pozorom, paralotniarstwo to jeden z bezpieczniejszych sportów. W statystykach urazowości nigdy nie pojawia się w pierwszej dziesiątce, co czyni go bezpieczniejszym niż wiele popularnych sportów, jak chociażby jazda na nartach, czy piłka nożna.

Dla wzmocnienia bezpieczeństwa lotów na paralotni ważny jest odpowiedni sprzęt, który podlega regularnej wymianie. Organizowane przez nas loty widokowe realizowane są wyłącznie na sprzęcie posiadającym ważną kartę paralotni z aktualnym dopuszczeniem do lotu. Przy lotach tandemowych obowiązkowo wykorzystuje się też spadochronowe systemy ratownicze posiadające kartę spadochronu innego przeznaczenia z aktualnym dopuszczeniem do użycia.

Przed startem uczestnik otrzyma od pilota kask i przejdzie krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa.

Lot w tandemie

Wszystkie loty paralotnią dostępne w naszej ofercie są lotami tandemowymi, co oznacza, że realizowane są na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera. Lot widokowy może być zrealizowany jedynie przez pilota posiadającego stosowne uprawnienia do latania w tandemie. Widokowe loty paralotnią znajdujące się w naszej ofercie przeprowadzane są wyłącznie przez doświadczonych pilotów, mających na koncie setki, a nawet tysiące wylatanych godzin.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do realizacji lotu paralotnią są choroby serca, choroby umysłowe i epilepsja. W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu zdrowia i możliwości realizacji atrakcji, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Pogoda

Loty widokowe paralotnią mogą być organizowane jedynie w sprzyjających warunkach pogodowych, a o możliwości realizacji zaplanowanego lotu decyduje wyłącznie pilot paralotni. Dzień przed umówionym terminem należy skontaktować się z pilotem i potwierdzić realizację atrakcji lub w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, przełożyć ją na inny termin.

Jak się przygotować?

Wybierając się na lot paralotnią pamiętaj o wygodnym, nie krępującym ruchów stroju, najlepiej długich spodniach i bluzie z długim rękawem. Obuwie najlepsze będzie takie, które dobrze usztywnia i zabezpiecza kostkę, ale zwykłe sportowe też z pewnością wystarczy. Warto zabrać ze sobą również okulary przeciwsłoneczne. Przed startem koniecznie pozapinaj kieszenie, a kobiety powinny związać włosy.

Pamiątkowe zdjęcia

Podczas lotu będziesz miał możliwość spojrzenia na świat z lotu ptaka i z pewnością zobaczysz wiele niezapomnianych widoków. Jeśli tylko pilot wyrazi na to zgodę, będziesz mógł je uwiecznić na filmie lub zdjęciach. Pamiętaj tylko, że sprzęt powinien być odpowiednio zabezpieczony, a wszystkie elementy, które mogłyby się odczepić i spaść, lepiej zostawić na ziemi. Na miejsce realizacji atrakcji możesz stawić się z osobą towarzyszącą, która w razie potrzeby przypilnuje pozostawionych przez Ciebie na dole rzeczy.

Czy możliwy jest lot we dwoje?

Paralotnia do lotów tandemowych posiada jedynie dwa miejsca, dla pilota i jednego uczestnika. Jeśli oboje chcecie przeżyć podniebną przygodę, możecie wykupić dwa loty, które odbędą się jeden po drugim.

Czytaj więcej >

Czas trwania

Cena od:

148.999986000000

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Cena od:

148.999986000000

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Białystok

Kup w zestawie 4 lokalizacje

PrezentMarzeń - Białystok249 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Czas trwania

  Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.

 • Pogoda

  Opady oraz silny wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu mogą pojawić się osoby towarzyszące, które będą obserwowały realizację prezentu.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny, sportowy strój.

 • Wymagania

  Minimalna waga osoby obdarowanej to 47 kg, maksymalna 110 kg.

 • Informacje dodatkowe

  Start odbywa się za wyciągarką lub poprzez skok ze wzniesienia . Lot realizowany jest w miesiącach kwiecień - październik.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


#Daria

Dzień dobry, Złożyłam zamówienie na lot paralotnią w Opolu. W jaki sposób mam zarezerwować termin lotu (interesuje mnie termin lotu 16-18 września). Pozdrawiam

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, w celu ustalenia terminu na realizację proszę o kontakt z działem rezerwacji: Jeśli zgłaszasz rezerwację to bardzo prosimy o podanie w treści maila następujących informacji: numer rezerwacyjny vouchera, imię i nazwisko, telefon kontaktowy, propozycję 2-3 preferowanych terminów, lub skontaktuj się z naszym Działem Rezerwacji pod numerem telefonu 600 763 700 (pn - pt 9:00 - 17:00) Rezerwacja prezentu musi być dokonana z minimum 7 dniowym wyprzedzeniem, nie później niż 30 dni przed końcem ważności vouchera lub końcem sezonu (w przypadku prezentów sezonowych). Jest ona ustalana w ciągu 2-3 dni roboczych. Na Twojego maila odpiszemy najszybciej jak to możliwe, w godzinach pracy działu rezerwacji (pn - pt 9:00-17:0). Pozdrawiam, Gosia Serafińska, Prezent Marzeń

#Monika

Lot

Witam, czy jest możliwość nagrywania lotu? Z góry dziękuje za odpowiedz ;)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, Można własnym sprzętem nagrywać lot. Pozdrawiam, Małgorzata Raczyńska

#marcelina

; )

witam , jaka jest dokładna lokalizacja lotu paralotnią w okolicach ustrzyk w podkarpaciu ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, dokładna lokalizacja startu jest potwierdzona przez instruktora przy potwierdzeniu pogody telefonicznie - wszystko zależy od pogody. Instruktor często lata w okolicach Dźwiniacz lub Bezmiechowa. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Wioletta

Czas lotu

Witam, Ile trwa czas lotu paralotnią bez szkolenia w Pińczowie ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, Około 15-20 min, czas lotu może się zmieniać w zależności od panujących warunków pogodowych. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Ewelina Śliwa

lokalizacja w ZG

Witam, chciałabym zapytać gdzie odbywają się loty w Zielonej Górze?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, loty odbywają się z lotniska AZL w Przylepie, koło Zielonej Góry. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Kamil

lot

Witam Czy jest taka mozliwosc lotu samodzielnie bez instruktora/pilota czyli tylko jedna osoba (ja)?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, ze względów bezpieczeństwa loty odbywają się tylko z instruktorem. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Olga Jakóbczak

Jak wygląda lądowanie.

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda lądowanie. To znaczy czy przy lądowaniu mocno uderzam nogami o ziemię? Czy jest możliwość aby instruktor przejął na siebie całą siłę uderzeniową? ponieważ miałam kilka lat temu operację i mogłabym lecieć tyle tylko ze nie mogę mocno uderzyć nogami o ziemię. Bardzo zależy mi na możliwość znalezienia rozwiązania z tej sytuacji.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, lądowanie odbywa się płynnie, natomiast sporty ekstremalne mają to do siebie, że nie jesteśmy wstanie wszystkiego przewidzieć, np. siły lądowania, a przede wszystkim gdzie jest Pani optimum. Instruktor może przejąć większość ciężaru, ale nie jesteśmy wstanie tego zagwarantować. prezentmarzen.pl Lilianna Trojanowska

#Angela S.

lot paralotnią- czy jest możliwość zarezerwowania tylko w jednym miejscu- np. Gdynia Orłowo?

Czy jeśli wykupie lot jest możliwość zrealizowania go tylko w Gdynii Orłowie? Do innych miejsc jest spory kawał, a jeśli byłaby nieodpowiednia pogoda przełożenie lotu na inny termin? I w jakich godz odbywałby się lot?:)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, o dokładnej lokalizacji lotu, w wybranym przez Panią dniu, decyduje instruktor, biorąc pod uwagę najkorzystniejsze warunki atmosferyczne. W przypadku odwołania lotu z powodu pogody -ustali Pani nową datę lotu, natomiast jeśli miejsce startu nie będzie Pani odpowiadało w dniu zarezerwowanego lotu -nasz serwis nie może odwołać/zmienić realizacji - taką decyzję podejmuje wyłącznie instruktor. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Marcin

Lot dla 2 osób

Witam chciałem zakupić lot paralotnia dla pary, mam poprostu zakupić 2 vouchery i potem obie osoby mogą razem latach, w sensie jedna i potem druga? :)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, tak, proszę wykupić dwa vouchery, lot odbędzie się jeden po drugim. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Piotr Marciniak

wysokość holowania

Witam. Na jaką wysokość jesteśmy holowani w Kutnie ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, przeważnie paralotnia lata na wysokości 500-600 metrów. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#czarna

pilne

Witam. Chce zrobic prezent na 18 urodziny mojej siostry.. te loty sa z instruktorem? Czy ona musialaby leciec sama?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, wszystkie loty są z pilotami/instruktorami. Dotyczy to również jazd, skoków ze spadochronem... W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo osób obdarowanych: Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak prezentmarzen.pl

#Magda Konopińska

sposób lotu

Witam, czy lot jest realizowany na wyciągu czy jest to swobodny lot?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, proszę o informację o którą lokalizację Pani pyta? Przykładowo we Wrocławiu i Poznaniu latamy za wyciągarką. Pozdrawiam, Dorota Pietrzak prezentmarzen.pl

#Karolina Prymon

Ilośc osób

Czy żeby Voucher lotu na paralotni we Wrocławiu mógł się odbyć w danym dniu więcej niż jedna osoba chętna do takiego lotu(chodzi mi o to, czy jeżeli uzgodniłoby się termin, a okazało się, że jest się jedyną osobą, czy lot zostałby odwołany)?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, lot nie wymaga zebrania grupy chętnych. Jest zależny głównie od pogody i w przypadku złych warunków atmosferycznych jest odwoływany. Dzień wcześniej potwierdza Pan pogodę u pilota. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak prezentmarzen.pl

#Gosia

lot paralotnia czas trwania

Witam, chciałam zapytać ile konkretnie trwa lot we Wrocławiu?! widzę czas 5 i 10 min. Czy to nie za krótko?! czy w tym czasie zdążymy się zabawić?! :)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, lot we Wrocławiu trwa 5min. Paralotnia nie posiada silnika a loty są uzależnione od warunków atmosferycznych. Taki lot jest niesamowitą przygodą i nawet jakby trwał 30min to można by uznać, że to krótko:) Możliwe, że będzie to wstęp do nowej pasji. Pozdrawiam, Dorota Pietrzak prezentmarzen.pl

#Kacper Jaworski

Czas realizacji

Witam po zakupieniu kuponu w ciągu jakiego okresu można go zrealizować ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, w przypadku prezentów sezonowych realizacja możliwa jest w określonych miesiącach, loty paralotnią odbywają się od maja do września i w tym czasie należy skorzystać z prezentu. Voucher jest ważny cały sezon, czyli jeśli zakupi go Pan w tym roku w listopadzie to zrealizować lot będzie można wybierając sobie termin w miesiącach maj - wrzesień 2014 r. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Gazda Paula

pl

witam, czy w listopadzie organizowane sa loty paralotnia i skoki spadochronowe ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, Sezon na loty paralotnią i skoki spadochronowe się zakończył. Latamy od kwietnia przyszłego roku. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Piotr Kubas

start

Witam Jak wygląda start lotu (z podłoża płaskiego czy jakiegoś zbocza)? Czy potrzeba wietrznej pogody, aby lot mógł się odbyć.? Pozdrawiam

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, Start na paralotni wykonuje się z reguły pod wiatr lub w warunkach bezwietrznych. Zloty zazwyczaj są ze zbocza o odpowiednim nachyleniu-o miejscu startu decyduje instruktor. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak www.prezentmarzen.pl

#Ewa Zwierzyńska

Lot w 3 os.(łącznie z instruktorem)

Witam, Czy jest możliwość zorganizowania lotu jedną paralotnią dla 3 os.? - instruktor+2 os.? a jeśli nie czy jest możliwość zorganizowania lotu dwóch paralotni w jednym czasie aby móc wspólnie z partnerem przeżyć te niesamowite chwile?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, niestety nie mamy takiej możliwości. Możemy zarezerwować lot jeden za drugim. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak www.prezentmarzen.pl

#Sylwia Jurgiewicz

badania

Czy potrzebne są jakieś badania, oświadczenia o stanie zdrowia, itd?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, jeżeli interesuje Panią czy jakiś konkretny stan zdrowia pozwala na odbycie lotu możemy skontaktować się z instruktorem i upewnić się, że lot będzie możliwy. Jest niewiele przeciwwskazań do odbycia lotu np. silne stany padaczkowe, stany pooperacyjne. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak www.prezentmarzen.pl

#Daria

Osoby Towarzyszące

Czy na miejscu może być więcej niż jedna osoba towarzysząca?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Na miejscu realizacji lotu paralotnią może znajdować się więcej niż jedna osoba towarzysząca (w granicach rozsądku oczywiście ;) )

#Bartosz

aparat

Jestem maniakiem robienia zdjęć. Czy w lot można ze sobą zabrać aparat. byłaby to niewielka lustrzanka.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, oczywiście że tak. Zdjęcia to fajna pamiątka z takiego lotu!

#Marta

Rezygnacja z prezentu

Witam, czy w razie złej pogody można zrezygnować z prezentu wraz ze zwrotem należności? do Poznania mamy 200 km i nie opłacałoby nam się kursować kilka razy.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, żeby nie dochodziło do sytuacji w której pojedzie Pani na lotnisko, a pogoda uniemożliwi odbycie atrakcji, zalecamy kontakt z instruktorem dzień przed realizacją. Nasz pilot będzie posiadał najświeższe dane meteorologiczne i będzie mógł potwierdzić lot, bądź odwołać i przełożyć na inny termin.

Social Media
Płatności
product