Lot paralotnią – wiele lokalizacji

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Osoba obdarowana sama wybiera miejsce realizacji. Jeśli chcesz wybrać lokalizację przed zakupem, przejdź TUTAJ.

Szukasz prezentu dla osoby kochającej przygody i marzącej o szybowaniu w przestworzach? Chcesz podarować komuś bliskiemu prezent, który wzbudzi dreszczyk emocji i na długo pozostanie w pamięci? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to lot paralotnią będzie doskonałym wyborem.


Osoba obdarowana przy rezerwacji wybiera lokalizację. Następnie w zarezerwowanym terminie zjawia się na miejscu z voucherem prezentowym. Lokalizacje mogą ulec zmianie między chwilą zakupu, a rezerwacją. Aktualna lista dostępnych lokalizacji znajduje się poniżej.


Czym jest paralotnia?

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym, używany głównie do celów rekreacyjnych i sportowych. Elementem nośnym paralotni jest skrzydło, do którego za pomocą taśm i linek przyczepiona jest uprząż dla pilota. 

Czy lot paralotnią jest bezpieczny? 

Wbrew pozorom, paralotniarstwo to jeden z bezpieczniejszych sportów. W statystykach urazowości nigdy nie pojawia się w pierwszej dziesiątce, co czyni go bezpieczniejszym niż wiele popularnych sportów, jak chociażby jazda na nartach, czy piłka nożna.

Dla wzmocnienia bezpieczeństwa lotów na paralotni ważny jest odpowiedni sprzęt, który podlega regularnej wymianie. Organizowane przez nas loty widokowe realizowane są wyłącznie na sprzęcie posiadającym ważną kartę paralotni z aktualnym dopuszczeniem do lotu. Przy lotach tandemowych obowiązkowo wykorzystuje się też spadochronowe systemy ratownicze posiadające kartę spadochronu innego przeznaczenia z aktualnym dopuszczeniem do użycia.

Przed startem uczestnik otrzyma od pilota kask i przejdzie krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa.

Lot w tandemie

Wszystkie loty paralotnią dostępne w naszej ofercie są lotami tandemowymi, co oznacza, że realizowane są na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera. Lot widokowy może być zrealizowany jedynie przez pilota posiadającego stosowne uprawnienia do latania w tandemie. Widokowe loty paralotnią znajdujące się w naszej ofercie przeprowadzane są wyłącznie przez doświadczonych pilotów, mających na koncie setki, a nawet tysiące wylatanych godzin.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do realizacji lotu paralotnią są choroby serca, choroby umysłowe i epilepsja. W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu zdrowia i możliwości realizacji atrakcji, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Pogoda

Loty widokowe paralotnią mogą być organizowane jedynie w sprzyjających warunkach pogodowych, a o możliwości realizacji zaplanowanego lotu decyduje wyłącznie pilot paralotni. Dzień przed umówionym terminem należy skontaktować się z pilotem i potwierdzić realizację atrakcji lub w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, przełożyć ją na inny termin.

Jak się przygotować?

Wybierając się na lot paralotnią pamiętaj o wygodnym, nie krępującym ruchów stroju, najlepiej długich spodniach i bluzie z długim rękawem. Obuwie najlepsze będzie takie, które dobrze usztywnia i zabezpiecza kostkę, ale zwykłe sportowe też z pewnością wystarczy. Warto zabrać ze sobą również okulary przeciwsłoneczne. Przed startem koniecznie pozapinaj kieszenie, a kobiety powinny związać włosy.

Pamiątkowe zdjęcia

Podczas lotu będziesz miał możliwość spojrzenia na świat z lotu ptaka i z pewnością zobaczysz wiele niezapomnianych widoków. Jeśli tylko pilot wyrazi na to zgodę, będziesz mógł je uwiecznić na filmie lub zdjęciach. Pamiętaj tylko, że sprzęt powinien być odpowiednio zabezpieczony, a wszystkie elementy, które mogłyby się odczepić i spaść, lepiej zostawić na ziemi. Na miejsce realizacji atrakcji możesz stawić się z osobą towarzyszącą, która w razie potrzeby przypilnuje pozostawionych przez Ciebie na dole rzeczy.

Czy możliwy jest lot we dwoje?

Paralotnia do lotów tandemowych posiada jedynie dwa miejsca, dla pilota i jednego uczestnika. Jeśli oboje chcecie przeżyć podniebną przygodę, możecie wykupić dwa loty, które odbędą się jeden po drugim.

Opinie

Nie mamy jeszcze żadnej opinii o tym prezencie.

Dodaj Opinię

Lot paralotnią – wiele lokalizacji

Realizacja

Cena: 369 zł

ktoś kupił ten produkt
7 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0005194