Lot paralotnią – wiele lokalizacji

(1)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot trwa ok. 5-20 minut w zależności od warunków atmosferycznych i wybranej lokalizacji.

Lokalizacja

wiele lokalizacji

Więcej informacji

Pogoda

Prezent sezonowy. Niekorzystne warunki pogodowe mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może pojawić się z osobą towarzyszącą.

Obowiązujący strój

Wygodny, niekrępujący ruchów, dostosowany do warunków pogodowych. Dobrze dopasowane obuwie, najlepiej sportowe lub trekkingowe, zabezpieczające staw skokowy.

Wymagania

Obowiązują ograniczenia wagowe. Maksymalna waga osoby obdarowanej różni się w zależności od wybranej lokalizacji.

Informacje dodatkowe

Przeciwwskazania: choroby serca, epilepsja, choroby umysłowe. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica/opiekuna lub wymagana jest jego obecność.

Opinie (1)

2020-06-01

Przyznam, że prezent bardzo pomysłowy, ale bałam się okrutnie, Nie wiem czy bym się zdecydowała drugi raz, mimo że było super!

Napisz swoją opinię!

Dodaj Opinię

Lot paralotnią – wiele lokalizacji

FAQ

Bądź pierwszy, aby zadać pytanie o ten produkt!

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Osoba obdarowana sama wybiera miejsce realizacji. Jeśli chcesz wybrać lokalizację przed zakupem, przejdź TUTAJ.

Szukasz prezentu dla osoby kochającej przygody i marzącej o szybowaniu w przestworzach? Chcesz podarować komuś bliskiemu prezent, który wzbudzi dreszczyk emocji i na długo pozostanie w pamięci? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to lot paralotnią będzie doskonałym wyborem.

Czym jest paralotnia?

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym, używany głównie do celów rekreacyjnych i sportowych. Elementem nośnym paralotni jest skrzydło, do którego za pomocą taśm i linek przyczepiona jest uprząż dla pilota. 

Czy lot paralotnią jest bezpieczny? 

Wbrew pozorom, paralotniarstwo to jeden z bezpieczniejszych sportów. W statystykach urazowości nigdy nie pojawia się w pierwszej dziesiątce, co czyni go bezpieczniejszym niż wiele popularnych sportów, jak chociażby jazda na nartach, czy piłka nożna.

Dla wzmocnienia bezpieczeństwa lotów na paralotni ważny jest odpowiedni sprzęt, który podlega regularnej wymianie. Organizowane przez nas loty widokowe realizowane są wyłącznie na sprzęcie posiadającym ważną kartę paralotni z aktualnym dopuszczeniem do lotu. Przy lotach tandemowych obowiązkowo wykorzystuje się też spadochronowe systemy ratownicze posiadające kartę spadochronu innego przeznaczenia z aktualnym dopuszczeniem do użycia.

Przed startem uczestnik otrzyma od pilota kask i przejdzie krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa.

Lot w tandemie

Wszystkie loty paralotnią dostępne w naszej ofercie są lotami tandemowymi, co oznacza, że realizowane są na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera. Lot widokowy może być zrealizowany jedynie przez pilota posiadającego stosowne uprawnienia do latania w tandemie. Widokowe loty paralotnią znajdujące się w naszej ofercie przeprowadzane są wyłącznie przez doświadczonych pilotów, mających na koncie setki, a nawet tysiące wylatanych godzin.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do realizacji lotu paralotnią są choroby serca, choroby umysłowe i epilepsja. W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu zdrowia i możliwości realizacji atrakcji, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Pogoda

Loty widokowe paralotnią mogą być organizowane jedynie w sprzyjających warunkach pogodowych, a o możliwości realizacji zaplanowanego lotu decyduje wyłącznie pilot paralotni. Dzień przed umówionym terminem należy skontaktować się z pilotem i potwierdzić realizację atrakcji lub w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, przełożyć ją na inny termin.

Jak się przygotować?

Wybierając się na lot paralotnią pamiętaj o wygodnym, nie krępującym ruchów stroju, najlepiej długich spodniach i bluzie z długim rękawem. Obuwie najlepsze będzie takie, które dobrze usztywnia i zabezpiecza kostkę, ale zwykłe sportowe też z pewnością wystarczy. Warto zabrać ze sobą również okulary przeciwsłoneczne. Przed startem koniecznie pozapinaj kieszenie, a kobiety powinny związać włosy.

Pamiątkowe zdjęcia

Podczas lotu będziesz miał możliwość spojrzenia na świat z lotu ptaka i z pewnością zobaczysz wiele niezapomnianych widoków. Jeśli tylko pilot wyrazi na to zgodę, będziesz mógł je uwiecznić na filmie lub zdjęciach. Pamiętaj tylko, że sprzęt powinien być odpowiednio zabezpieczony, a wszystkie elementy, które mogłyby się odczepić i spaść, lepiej zostawić na ziemi. Na miejsce realizacji atrakcji możesz stawić się z osobą towarzyszącą, która w razie potrzeby przypilnuje pozostawionych przez Ciebie na dole rzeczy.

Czy możliwy jest lot we dwoje?

Paralotnia do lotów tandemowych posiada jedynie dwa miejsca, dla pilota i jednego uczestnika. Jeśli oboje chcecie przeżyć podniebną przygodę, możecie wykupić dwa loty, które odbędą się jeden po drugim.

Czytaj więcej

Cena: 249 zł

 BEZ ENDU  24,90 zł

Korzyści z zakupu

Prezentbezterminowy
Darmowadostawa
Darmowawymianaprezentu
Gwarancjaceny

P0005194