Lot szybowcem – widokowy lot w wybranym mieście

(217)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Kupując ten prezent musisz dokonać wyboru konkretnej lokalizacji. Jeżeli chcesz zamówić prezent dostępny w wielu lokalizacjach, aby osoba obdarowana sama mogła wybrać miejsce realizacji, przejdź TUTAJ.

Lot widokowy szybowcem odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu 20 sekund wynosi go na wysokość 400 m. To doskonały prezent dla bliskiej osoby, która marzy o locie w przestworzach.

Komu podarować widokowy lot szybowcem?

  • Bliskiej osobie, która interesuje się szybowaniem w powietrzu
  • Mężczyźnie, który lubi emocjonujące atrakcje powietrzne
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań
  • Każdej osobie, która pragnie oderwać się od ziemi

Voucher na lot szybowcem - start za wyciągarką

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji z ważnym voucherem. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska aeroklubu, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot za wyciągarką. Czas trwania realizacji w zależności od warunków atmosferycznych wynosi ok. 5 – 10 minut, ale istnieje możliwość wykupienia kilku lotów i zrealizowanie ich jeden po drugim lub jednocześnie (jeśli warunki pogodowe na to pozwolą).

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość, odpina się linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. Szybowce mogą latać z prędkością nawet do 350 km/h

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika lub nieprzewidziany brak paliwa. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • Wręczasz gotowy i oryginalny voucher na prezent, który spełnia marzenia
  • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość przelotu szybowcem i oderwanie się od codzienności
  • Jest doskonały dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne i nowe wrażenia

Cena od: 199 zł

Dostępne w
15 lokalizacjach!