Lot Szybowcem

3571

Widokowy lot szybowcem to pomysł na prezent na każdą okazję. Voucher na przelot szybowcem to niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć widoki z lotu ptaka. Loty odbywają się w towarzystwie doświadczonego pilota. Maszyna startuje za pomocą wyciągarki i osiąga wysokość 400 metrów.

Lot szybowcem – prezent dla kogo?

Przelot szybowcem to wymarzony prezent dla każdego miłośnika lotnictwa. Lot pozwala podziwiać krajobrazy z zupełnie nowej perspektywy i takie doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Lot szybowcem to pomysł na prezent dla mężczyzny i kobiety. Wyjątkowe przeżycie można podarować bliskiej osobie, np. z okazji urodzin, imienin, rocznicy, świąt czy innego ważnego wydarzenia w życiu. To sposób na dobrą zabawę i oryginalnie spędzone popołudnie. Lot zapoznawczy szybowcem możne stanowić także początek nowej pasji życiowej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. 

Szybowiec – cena

Ceny lotów szybowcem zaczynają się od 149 złotych, ale zależą od wybranej wcześniej lokalizacji bądź długości lotu, który zazwyczaj trwa od 5 do 10 minut. Voucher prezentowy można wykorzystać w takich miejscowościach, jak: Rybnik, Opole, Wałbrzych, Toruń, Warszawa, Rzeszów, Białystok, Kraków, Kielce. 

Lot szybowcem – opis atrakcji

Posiadacz vouchera na przelot szybowcem musi wcześniej zarezerwować termin jego realizacji. Ważność prezentu, od dnia jego wykupienia, wynosi 365 dni. Loty odbywają się w sezonie od kwietnia do września. Po wybraniu lokalizacji oraz terminu jego realizacji uczestnik zabawy stawia się w umówionym miejscu z ważnym odcinkiem vouchera. Osoba zostaje oddana w ręce profesjonalnego pilota, którzy przed wejściem na pokład samolotu, przeprowadza szkolenie na temat zasad bezpieczeństwa, a także budowy i działania maszyny. Długość lotu całkowicie zależy od warunków pogodowych. Może trwać od 5 do 10 minut, ale na całkowitą realizację vouchera najlepiej zarezerwować sobie około 60 minut. Istnieje możliwość wykupienia kilku lotów i zrealizowanie ich jeden po drugim, pod warunkiem, że warunki pogodowe będą sprzyjać. Lot może uniemożliwić deszcz, śnieg, silny wiatr bądź burza. W przypadku, gdy warunki pogodowe są niekorzystne, wtedy rezerwuje się inny, dogodny dla posiadacza vouchera termin atrakcji. Na miejscu realizacji upominku może pojawić się osoba towarzysząca, która z bezpiecznej odległości będzie obserwować lot. 

Lot szybowcem – jak się przygotować?

Do lotu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że uczestnik zabawy założy na siebie wygodne, niekrępujące ruchów ubranie oraz okulary przeciwsłoneczne. Warto także zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Jak wygląda start szybowca?

Szybowiec to statek powietrzny, który nie posiada własnego napędu. Start maszyny odbywa się na specjalnej wyciągarce. Na pasie startowym lotniska rozwija się długą stalową linę, umocowaną z jednej strony do wyciągarki, a z drugiej do tyłu szybowca. W momencie startu pracownik na początku napręża linę, a potem rozpoczyna jej zwijanie z dużą prędkością, która umożliwia wzbicie się w powietrze maszyny latającej. Na odpowiedniej dla pilota wysokości, stalowa lina zostaje odczepiona od szybowca i rozpoczyna się realizacja vouchera. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne. Do sterowania maszyny używa się lotek oraz poziomych i pionowych sterów. Szybowce wyposażone są także w hamulce aerodynamiczne, trymer,  zbiorniki na balast wodny,  przyrządy kontrolne, hamulec kółka podwoziowego, radio, nawigację, a także aparaturę tlenową. Maszyna składa się z: kadłuba, skrzydła, podwozia oraz stateczników: poziomego i pionowego. Współczesne szybowce są jednoosobowe lub dwuosobowe. Prędkość, z jaką może poruszać się szybowiec, sięga nawet 350 km/h.   

Szybowiec a lądowanie

Lądowanie szybowca najczęściej odbywa się na macierzystym lotnisku. Pilot maszyny wykonuje krąg nadlotniskowy, podejście do lądowania i bezpiecznie kończy lot. Po zatrzymaniu się szybowca, maszyna zostaje rozłożona i przetransportowana na lotnisko w specjalnej przyczepie. 

Loty szybowcem a bezpieczeństwo

Najczęstszą awarią w samolotach jest awaria silnika. Z racji tego, że szybowiec go nie posiada, uznawany jest za bezpieczną maszynę latającą. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w różnych miejscach, takich jak: pola czy łąki, na których nie byłoby możliwe lądowanie tradycyjnego samolotu. W trakcie realizacji vouchera nad bezpieczeństwem uczestnika zabawy czuwa doświadczony pilot, posiadający zezwolenie na sterowanie maszyną. Ponadto szybowce regularnie są poddawane kontrolom technicznym, by spełniały wszelkie wymogi dopuszczające je do lotów. 

Lot zapoznawczy szybowcem – a początek nowej pasji?

Szybownictwo to sport, który polega na pilotowaniu szybowców. Piloci wykonują zarówno krótkie loty po kręgu nadlotniskowym, jak i wielogodzinne loty widokowe. Mistrzostwa akrobacji szybowcowej odbywają się na całym świecie i zrzeszają ogromne ilości fanów lotnictwa i podniebnych atrakcji. Pilotem szybowca może zostać każdy po ukończeniu 16 lat i spełnieniu wymogów określonych przez regulujące je przepisy. Pierwszy lot zapoznawczy szybowcem może być początkiem wielkiej pasji i życiowego hobby. Profesjonalne szkolenia przyszłych pilotów prowadzą najczęściej aerokluby regionalne, posiadające swoje siedziby w licznych miastach, różnych województw. Kurs składa się oczywiście z części teoretycznej i jej ukończenie jest warunkiem przejścia do zajęć praktycznych. Na początkowych zajęciach przyszłemu pilotowi towarzyszy instruktor, który uczy go wszystkiego, począwszy od latania w linii prostej i skręcania, a kończąc na postępowaniu w sytuacjach mogących stanowić zagrożenie. Od decyzji instruktora zależy czy uczestnik kursu przejdzie do bardziej zaawansowanych ćwiczeń, a w ostatecznej fazie także egzaminu końcowego przed samodzielnym wylotem. Jeżeli próba zakończy się pomyślnie, przyszły pilot odbywa samodzielny lot. Po odbyciu 10 lotów uzyskuje się tytuł pilota III klasy, co daje możliwość kontynuowania nauki i awansowania etapami do wymarzonej licencji pilota szybowcowego.  

Czytaj więcej >

Czas trwania

Cena od:

148.999986000000

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Cena od:

148.999986000000

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Kraków

Kup w zestawie 6 lokalizacji

PrezentMarzeń - Kraków249 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Zależne od miejsca realizacji (wybierz lokalizację)

 • Czas trwania

  Długość lotu szybowcem zależy całkowicie od panujących w górze ciepłych ruchów powietrza, które go unoszą dlatego długość lotu może się wahać od 5 do 10 minut. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować ok. 60 minut.

 • Pogoda

  Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

 • Wymagania

  W zależności od lokalizacji.

 • Informacje dodatkowe

  Prezent realizowany jest od kwietnia do września.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


#Monika

Witam. Interesuje mnie lot szybowcem w Opolu, jaki termin jest aktualnie dostępny i gdzie dokladnie odbywa się ten lot?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam Terminy ustalane są indywidualnie. Loty odbywają się w Komprachcicach. Pozdrawiam Prezent Marzeń

#Agnieszka

lot dla osby anglojęzycznej- Rybnik

Witam , czy jest możliwość prezentacji szybowca dla osoby anglojęzycznej?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, tak, jest taka możliwość. Proszę zgłosić przy rezerwacji terminu, że realizować będzie osoba bez znajomości języka polskiego. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Damian

Listopa

Witam chciałem się dowiedzieć czy można zrealizować lot w listopadzie ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, nie, jest to prezent sezonowy, realizowany w miesiącach kwiecień/maj-wrzesień. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Agnieszka

lot w Toruniu

Witam, czy osoba mająca 16 lat może być pod opieką osoby pełnoletniej, która nie jest jej opiekunem prawnym? W jaki sposób odbywa się lot w Toruniu i na jakiej wysokości oraz ile czasu trwa sam lot?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, osoby niepełnoletnie muszą być z opiekunem prawnych, start szybowca odbywa się za pomocą wyciągarki, lot trwa do 10 minut (w zależności od siły wiatru lot może być dłuższy bądź krótszy). Wysokość lotu to 400 - 600 metrów. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Asia

zmiana prezentu

Czy jest mozliwość zmiany prezentu w przeciągu kilku dni z ewentualnym dopłaceniem różnicy w cenie?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, tak, można wymienić na inny prezent, jeśli droższy to konieczna będzie dopłata różnicy. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Ja

Wydłużenie czasu lotu

Witam, czy jest możliwość za dopłata wydłużenia lotu szybowcem (w Toruniu) do 20-30 minut?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, czas lotu szybowcem uzależniony jest od prądów powietrznych, start odbywa się za pomocą wyciągarki i długość lotu to przeważnie około 5-10 minut. Można zakupić 2 vouchery, wtedy dwukrotnie odbyłby się start i lądowanie. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Karolina Huk

Terminy lotów

Witam, Jastem zainteresowana kupnem lotu szybowcem. Czy mogłabym uzyskać informacje kiedy są najbliższe terminy? Jak wykupić ten lot? w jaki sposób zarezerwować termin??

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, poniżej każdego prezenty są informacje dodatkowe: "Prezent realizowany jest od kwietnia do września." https://prezentmarzen.com/jak-to-dziala.html Pozdrawiam serdecznie Dorota Pietrzak prezentmarzen.pl

#Aleksandra

Lot szybowcem

Witam, dokonałam zakupu vouchera na lot szybowcem w Rybniku, z racji tego że sezon na loty się już zakończył, rozumiem że będzie można go zrealizować w kwiecień-październik 2014?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, Tak, loty szybowcem odbywają się w miesiącach kwiecień - wrzesień/październik przy korzystnych warunkach pogodowych. Pani voucher jest ważny cały przyszły sezon, od kwietnia 2014 roku można kontaktować się z nami w celu rezerwacji terminu. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Amadeusz Różycki

warszawa

Witam, czy lot szybowcem jest możliwy w Warszawie bo nie mogę zaznaczyć tego miasta na liście wyboru?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, aktualnie loty są wstrzymane, czekamy na uregulowanie przepisów prawnych. Lilianna Rafa prezentmarzen.pl

#Ola

lot w Przasnyszu

Dzień dobry, czy jest możliwość by dwa szybowce wystartowały jednocześnie? Chciałabym polecieć z partnerem i mieć możliwość przezywania tych emocji w tym samym czasie.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, lot jest realizowany jeden po drugim. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak www.prezentmarzen.pl

#Krzysztof

lot szybowcem

Witam. Mam pytanie co do rodzaju lotu, a mianowicie czy można zamówić lot szybowcem za samolotem trwającym ok godziny? Dodatkowo czy jest możliwe doświadczenie akrobacji?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, niestety nie ma ma możliwości wykupienia lotu trwającego godzinę. Szybowiec jako statek powietrzny nie posiadający silnika wykorzystuje prądy powietrzne do latania. Nie mamy gwarancji, że tak sprzyjające prądy będą podczas realizacji prezentów. Jest możliwość wykupienia kilku lotów i zrealizowania ich jeden po drugim lub jednocześnie, jeśli warunki pogodowe to umożliwią. Akrobacje szybowcem podczas realizacji nie są możliwe. Akrobacja szybowcowa jest jedną z najtrudniejszych dyscyplin sportów lotniczych. W Polsce zawodniczo uprawia ją nie więcej niż kilkanaście osób. Loty takie wykonuje się na wyczynowych szybowcach akrobacyjnych. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak www.prezentmarzen.pl

#Maciek

Lot w Rybniku

Witam! Ile trwa mniej więcej lot szybowcem w Rybniku? To jest wersja z holem z ziemi czy za samolotem?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, opcja za wyciągarką (hol z ziemi): https://prezentmarzen.com/lot-szybowcem-w-rybniku/ Za samolotem mamy poniższe lokalizacje: https://prezentmarzen.com/lot-szybowcem-za-samolotem-przasnysz.html Długość lotu szybowcem zależy całkowicie od panujących w górze ciepłych ruchów powietrza, które go unoszą dlatego długość lotu może się wahać od 5 do 10 minut. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować ok. 60 minut. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Pietrzak www.prezentmarzen.pl

#Roksana Z

pomoc

Chciałabym zapytać czy wymagane są jakieś umiejętności? Czy podczas lotu towarzyszy ktoś doświadczony?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Nie musi Pani posiadać żadnych umiejętności :) Szybowcem, oczywiście steruje pilot, a osoba obdarowana uczestniczy w locie jako pasażer. Pilotami szybowców są doświadczeni instruktorzy z wybranych aeroklubów w Polsce posiadający uprawnienia do odbywania takich lotów.

#Karolina

Czas

Witam! Ile czasu trwa lot szybowcem w Krakowie???? Pozdrawiam

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, sam lot nie odbywa się w Krakowie, tylko w Nowym Targu, Kraków to przybliżona lokalizacja. Jeśli chodzi o ten lot jest on realizowany za samolotem i czas jego trwania waha się w zależności od warunków pogodowych od 10-15 minut. Lilianna Rafa

#Kolas

terminy lotów Rybnik?

Witam!! Interesuje mnie Lot szybowcem w Rybniku. Ma to być prezent, chciałem zapytać o dostępne terminy takiej imprezy.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, Terminy są najczęściej weekendowe, uzależnione od pogody. Loty szybowcem już realizujemy na bieżąco, zapraszamy! Lilianna Rafa prezentmarzeń.pl

#mariusz

Które leszno.

witam - prosze o podanie "w ktorym" Lesznie mozna odbyc ten lot, gdyz jest kilka? dziekuje

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, Leszno w wojewódzctwie Wielkopolskim. Lilianna Rafa prezentmarzen.pl

#Joanna Guz

Lot w Warszawie?

Witam, uprzejmie proszę o ofertę lokalizację i terminy w jakich można skorzystać z loty szybowcem w Warszawie. Czy można to też zorganizować jako prezent w postaci voucheraa?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, loty odbywają się weekendowo. Oczywiście oferujemy vouchery prezentowe podczas procesu zakupowego. Loty odbywają się na lotnisku Warszawa-Babice.

#julia

lot szybowcem

dzień dobry. czy jesli dostane voucher i wrecze go osobie dla której jest prezent to bedziemy mogli przyjechac w terminie wybranym przez siebie ? i gdzie bedzie sie trzeba z tym zglosic ?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, po zakupie prezentu i zaksięgowaniu wpłaty będzie można dokonać rezerwacji terminu. Termin będzie można wybrać samemu o ile warunki pogodowe pozowolą na lot w wybranym terminie i lotnisko z przyczyn niezależnych od nas nie będzie nieczynne. Jeśli chodzi o terminy loty szybowcem w Lesznie organizujemy na bieżąco. Dokłądny adres realizacji i kontaklt do pilota otrzymają Państwo podczas rezerwowania terminu.

Social Media
Płatności
product