Lot szybowcem - start za wyciągarką – Białystok

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

ok. 4-10 minut lotu (zależne od aktualnych warunków pogodowych)

Lokalizacja

Lotnisko Aeroklubu Białostockiego BIAŁYSTOK – KRYWLANY

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Minimalny wiek uczestnika 14 lat. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany jest od kwietnia do października, weekendowo.

Opinie (15)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-09-05

Fajny pomysł na prezent, osoby obdarowane bardzo się cieszyły. Po realizacji , bardzo mile wspominali .

2021-06-24

Kupiłam lot szybowcem dla męża w prezencie był bardzo zadowolony super bo trafił na ładna pogodę. Polecam ;)

2021-04-14

Lot kupiłam synowi na urodziny i bardzo chwalił tą atrakcję

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Białystok

FAQ

07.09.2020
Witam, czy loty są bezpieczne?
Odpowiedź z 17.11.2020
Witam,
Tak, oczywiście. Doświadczeni piloci dbają o bezpieczeństwo atrakcji.
17.08.2020
Czy lot jest filmowany na pamiątkę?
Odpowiedź z 18.08.2020
Voucher nie obejmuje usługi filmowania. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.
27.07.2020
Czy jest lot dla 2 osób- prezent na slub dla Pary młodej... chodzi o to żeby byli razem w szybowcu ??
Odpowiedź z 28.07.2020
Szybowce są 2osobowe, czyli pilot i pasażer. Należy wykupić dwa bilety. Każda z osób będzie miała oddzielny lot. 
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Widokowy lot szybowcem odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu 20 sekund wynosi go na wysokość 400 m. Realizacja usługi odbywa się z Lotniska Aeroklubu Białostockiego BIAŁYSTOK – KRYWLANY (4 km od centrum miasta). Czas trwania uzależniony jest od aktualnych warunków pogodowych i wynosi ok. 4-10 minut.

Komu podarować lot widokowy szybowcem?

  • Mieszkańcowi Podlasia, który lubi atrakcje powietrzne
  • Osobie, która marzy o zostaniu pilotem
  • Każdemu, kto lubi loty widokowe
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Voucher na lot szybowcem w Białymstoku

Lot zapoznawczy szybowcem stanowi okazję do podziwiania przepięknych widoków z lotu ptaka. Start odbywa się na Lotnisku  Aeroklubu Białostockiego Krywlany . Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem oraz zasady bezpieczeństwa. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca  jako pasażer i weźmie udział w locie.

Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość  około 400 m. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje swobodne szybowanie, które trwa około 4-10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Co zobaczymy podczas lotu szybowcem?

Podczas lotu nad płytami lotniska oraz w okolicy będzie można ujrzeć piękne, zielone lasy oraz panoramę Białegostoku z niecodziennej perspektywy. W trakcie lotu widokowego dostrzec można też Narwiański Park Narodowy, gdzie rozlewisko rzeki Narew tworzy piękne krajobrazy.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość, odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. Szybowce mogą latać z prędkością nawet do 350 km/h.

Jakie są wymagania do lotu szybowcem?

Maksymalna waga osoby obdarowanej to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Minimalny wiek uczestnika 14 lat. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. W locie nie można uczestniczyć pod wpływem alkoholu ani pod wpływem środków odurzających.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika lub nieprzewidziany brak paliwa. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem
  • Doskonała lokalizacja lotu jest okazją do spojrzenia na świat zupełnie inaczej

Poszukujesz prezentu dla bliskich osób, który dostarczy niesamowitej dawki adrenaliny? Koniecznie sprawdź ofertę: skok ze spadochronem w Białymstoku!

Realizacja

pinezka

Cena: 289 zł

ktoś kupił ten produkt
11 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0002427