Lot szybowcem - start za wyciągarką – Częstochowa

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Zależy od wybranej opcji.

Lokalizacja

Aeroklub Częstochowski, Lotnisko Rudniki, Kościelec, ul Jana Pawła II 101

Więcej informacji

Pogoda

Loty odbywają się od kwietnia do października. Opady lub silny wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny termin.

Informacje dla oglądających

Osoby towarzyszące mogą obserwować lot z bezpiecznej odległości przed płytą lądowiska.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Loty realizowane są od 14 roku życia, za zgodą i w obecności obojga rodziców. Maksymalna waga uczestnika: 110 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Zakaz uczestnictwa pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Wariant

Lot widokowy

Opinie (23)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-09-05

Wspaniała ekipa na lotnisku Rudniki, świetny pilot, zabawa była fantastyczna!

2023-08-29

Polecam ! Niezapomniane przeżycie z lekką dozą adrenaliny :)

2023-08-08

Bardzo fajna atrakcja...mila obsluga..ciekawe miejsce ... Napewno wruce...

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Częstochowa

FAQ

07.10.2020
Czy prezent jest całoroczny?
Odpowiedź z 26.04.2021
Nie, loty odbywają się od kwietnia do października.
23.09.2020
Czy jest możliwość kupna kamerowania lotu?
Odpowiedź z 23.09.2020
Nie ma możliwości zakupu kamerowania lotu, jednak uczestnik sam może zabrać własny aparat, by robić zdjęcia bądź nagrywać lot.
14.09.2020
Witam, czy loty szybowcem są bezpieczne?
Odpowiedź z 14.09.2020
Dzień dobry, oczywiście loty szybowcem są bardzo bezpieczne, ponieważ za sterem szybowca siedzi wykształcony pilot, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem.
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Lot szybowcem w okolicy Częstochowy realizowany z doświadczonym pilotem Aeroklubu Częstochowskiego.  Dokładny czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Przyjacielowi, który nie boi się nowych wyzwań
  • Osobie, interesującej się lotnictwem
  • Każdemu, kto lubi loty samolotem

Widokowy lot szybowcem

Lot widokowy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lądowiska, przynależnego do Aeroklubu Częstochowskiego oddalonego o 15 km od centrum miasta. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać około 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Podczas lotu można podziwiać piękne, zielone tereny okalające teren lądowiska. W oddali dostrzec będzie można panoramę Częstochowy.

Zapoznawczy lot szybowcem

Lot zapoznawczy jest propozycją dla bardziej wymagających Klientów, którzy chcieliby bliżej poznać zasady lotu lub dłużej nacieszyć się pięknymi widokami. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem
lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od warunków atmosferycznych od 25 do 30 minut. Podczas lotu instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów oraz wykonywanych manewrach, co pozwala zyskać praktyczną wiedzę. Inna perspektywa, świat z lotu ptaka to coś co sprawia że lot zapoznawczy może stać się wyjątkowym prezentem albo początkiem lotniczej przygody. Start lotu zapoznawczego odbywa się za pomocą wyciągarki, w zależności od warunków atmosferycznych. Decyzję o rodzaju startu podejmuje pilot. 

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • Osoba obdarowana spędzi czas w ciekawy i oryginalny sposób
  • To niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka
  • To spełnienie marzeń każdego miłośnika lotnictwa

 

Realizacja

pinezka
Wariant:  Lot widokowy

Cena: 300 zł

ktoś kupił ten produkt
12 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto