Lot szybowcem - start za wyciągarką – Częstochowa

(14)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

10 minut (lot widokowy)

Lokalizacja

Aeroklub Częstochowski, Lotnisko Rudniki, Kościelec, ul Jana Pawła II 101

Więcej informacji

Pogoda

Loty odbywają się od kwietnia do października. Opady lub silny wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny termin.

Informacje dla oglądających

Osoby towarzyszące mogą obserwować lot z bezpiecznej odległości przed płytą lądowiska.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Loty realizowane są od 14 roku życia, za zgodą i w obecności obojga rodziców. Maksymalna waga uczestnika: 110 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Zakaz uczestnictwa pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Informacje dodatkowe

Trasa lotu uzależniona będzie od aktualnej dostępności przestrzeni powietrznej, a o jej wyborze będzie decydował pilot.

Opinie (14)

2021-04-15

Lot szybowcem dostałam od rodziców na urodziny, był to wspaniały lot i świetna przygoda! Polecam każdemu kto nie boi się wyzwań i marzy o lataniu

2021-04-01

Kupiłam tacie lot szybowcem bo zawsze interesował się lotnictwem, prezent okazał się trafiony a tata był bardzo zadowolony

2021-03-28

Niesamowite widoki i przeżycia. Żona podarowała mi ten voucher na urodziny i dobrze to wspominam, następnym razem zabieram ją ze sobą :)

Napisz swoją opinię!

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Częstochowa

FAQ

07.10.2020

Czy prezent jest całoroczny?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Nie, loty odbywają się od kwietnia do października.

23.09.2020

Czy jest możliwość kupna kamerowania lotu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Nie ma możliwości zakupu kamerowania lotu, jednak uczestnik sam może zabrać własny aparat, by robić zdjęcia bądź nagrywać lot.

14.09.2020

Witam, czy loty szybowcem są bezpieczne?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry, oczywiście loty szybowcem są bardzo bezpieczne, ponieważ za sterem szybowca siedzi wykształcony pilot, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem.
Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Lot szybowcem w okolicy Częstochowy realizowany z doświadczonym pilotem Aeroklubu Częstochowskiego.  Dokładny czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Przyjacielowi, który nie boi się nowych wyzwań
  • Osobie, interesującej się lotnictwem
  • Każdemu, kto lubi loty samolotem

Zapoznawczy lot szybowcem

Lot zapoznawczy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lądowiska, przynależnego do Aeroklubu Częstochowskiego oddalonego o 15 km od centrum miasta. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca jako pasażer i weźmie udział w locie zapoznawczym. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać około 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Podczas lotu można podziwiać piękne, zielone tereny okalające teren lądowiska. W oddali dostrzec będzie można panoramę Częstochowy.

Lot szybowcem

Lot zapoznawczy jest propozycją dla bardziej wymagających Klientów, którzy chcieliby bliżej poznać zasady lotu lub dłużej nacieszyć się pięknymi widokami. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem
lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od warunków atmosferycznych od 25 do 30 minut. Podczas lotu instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów oraz wykonywanych manewrach, co pozwala zyskać praktyczną wiedzę. Inna perspektywa, świat z lotu ptaka to coś co sprawia że lot zapoznawczy może stać się wyjątkowym prezentem albo początkiem lotniczej przygody. Start lotu zapoznawczego odbywa się za pomocą wyciągarki lub za samolotem, w zależności od warunków atmosferycznych. Decyzję o rodzaju startu podejmuje pilot. 

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • Osoba obdarowana spędzi czas w ciekawy i oryginalny sposób
  • To niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka
  • To spełnienie marzeń każdego miłośnika lotnictwa

 

Czytaj więcej

Realizacja

Aeroklub Częstochowski

Zobacz więcej prezentów tego wykonawcy

Czas trwania:  10 minut (lot widokowy)

Cena: 220 zł

 BEZ ENDU  22 zł

Korzyści z zakupu

Prezentbezterminowy
Darmowadostawa
Darmowawymianaprezentu
Gwarancjaceny