Lot szybowcem - start za wyciągarką – Słupsk

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot trwa ok 10 minut. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować sobie ok 60 minut.

Lokalizacja

Aeroklub Słupski, ul. Lotnicza 1, Krępa Słupska (ok 9 km od Słupska)

Więcej informacji

Pogoda

Opady, niska podstawa chmur, turbulencja, mgła lub wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 110 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Możliwa realizacja od 15 roku życia. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych.

Informacje dodatkowe

Start za wyciągarką. Loty realizowane są od początku maja do końca września. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Opinie (10)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-08-06

Świetna załoga . Nie zapomniane emocje . Doskonałe miejsce na relaks na świeżym powietrzu. I tak dalej można by mnożyć plusy . Mówiąc krótko POLECAM.

2023-06-27

Niesamowite emocje. Przez chwilę po odłączeniu liny wyciągowej stan nieważkości. I ta wolność. Aż mi łzy popłynęły.

2021-03-27

Uwielbiam polskie krajobrazy, a dzięki locie szybowcem miałam okazję podziwiać je z lotu ptaka. Na kolejny raz na liście mam lot szybowcem, ale za samolotem. Chcę mieć porównanie.

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Słupsk

FAQ

26.07.2023
Witam, czytając poprzednie pytania rozumiem, że moja 10-letnia córka za moją zgodą może polecieć?
Odpowiedź z 30.07.2023
Realizacja możliwa jest od 15 roku życia. Na miejscu wymagana jest obecność rodziców/opiekunów prawnych.
05.12.2022
Dzień dobry, czy osoba niepełnoletnia może skorzystać z tego vouchera?
Odpowiedź z 05.12.2022
Dzień dobry, realizacja możliwa jest od 15 roku życia. Od osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych.
09.02.2021
Dzień dobry ,czy w tym roku będą odbywały się loty szybowce ? Pozdrawiam Elżbieta Kopczyńska.
Odpowiedź z 09.02.2021
Dzień dobry, tak, loty będą realizowane od początku maja do końca września z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Lot szybowcem w Słupsku realizowany z doświadczonym pilotem Aeroklubu Słupskiego. Szybowiec wznosi się ku górze za pomocą wyciągarki. Widokowy lot szybowcem trwa około 10 minut. Czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych.

Komu podarować lot szybowcem?

 • Przyjacielowi, który nie boi się nowych wyzwań
 • Osobie, interesującej się lotnictwem
 • Każdemu, kto lubi loty widokowe

Lot szybowcem

Lot widokowy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lądowiska, przynależnego do Aeroklubu Słupskiego. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać około 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Widoki

Podczas lotu można podziwiać piękne, zielone tereny okalające teren lądowiska. W oddali dostrzec będzie można panoramę Słupska.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • Osoba obdarowana spędzi czas w ciekawy i oryginalny sposób
 • To niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka
 • To spełnienie marzeń każdego miłośnika lotnictwa

 

Realizacja

pinezka

Cena: 400 zł

ktoś kupił ten produkt
28 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0004834