Lot szybowcem - start za wyciągarką – Piła

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot trwa do 7 minut. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować sobie ok 60 minut.

Lokalizacja

Lądowisko Piła ul. Kołobrzeska, Piła

Więcej informacji

Pogoda

Prezent sezonowy, realizowany od kwietnia do sierpnia. Niekorzystne warunki pogodowe mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda i obecność opiekunów prawnych na lotnisku. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Informacje dodatkowe

Start za wyciągarką. Prosimy o informację na temat możliwej choroby lokomocyjnej.

Opinie (12)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2024-05-24

Super prezent

2023-10-06

Przeżycie niesamowite, czas bardzo krótki bo niecałe 7 minut… mogłoby to trwać ciutkę dłużej :)

2023-07-25

Ogólnie super, choć krótko, bo zaledwie 5 minut lotu 😐

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Piła

FAQ

08.07.2020
Można wydłuzyć lot?
Odpowiedź z 08.07.2020
Lot trwa do 7 minut, jednak przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.
Zadaj pytanie

Mapa

Lot szybowcem z doświadczonym pilotem. Szybowiec wznosi się ku górze za pomocą wyciągarki. Start realizowany jest na terenie lądowiska w Pile, przynależnego do Aeroklubu Ziemi Pilskiej. Widokowy lot szybowcem trwa około 7 minut. Czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych. 

Komu podarować lot szybowcem w Pile?

 • Przyjacielowi, który nie boi się nowych wyzwań
 • Osobie, interesującej się lotnictwem
 • Każdemu, kto lubi loty widokowe

Lot szybowcem Piła

Lot widokowy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lądowiska, przynależnego do Aeroklubu Ziemi Pilskiej. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać  do 7 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Widoki nad Piłą

Podczas lotu można podziwiać piękne, zielone tereny okalające teren lądowiska. Być może w oddali widoczny będzie zbiornik wodny Koszyce oraz panorama Piły, którą dzieli rzeka Gwda.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • Osoba obdarowana spędzi czas w ciekawy i oryginalny sposób
 • To niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka
 • To spełnienie marzeń każdego miłośnika lotnictwa

Realizacja

pinezka

Cena: 239 zł

ktoś kupił ten produkt
8 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0004702