Lot szybowcem - start za wyciągarką – Kraków

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot szybowcem trwa od 5 do 10 minut. Czas lotu zależny jest od panujących warunków atmosferycznych.

Lokalizacja

Lotnisko Pobiednik Wielki 133, 32-125 Wawrzeńczyce

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla klienta termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Waga osoby obdarowanej musi mieścić się w przedziale 50-100kg. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. Maksymalny wzrost: 200 cm.

Informacje dodatkowe

Loty realizowane są od marca do października, przy sprzyjających warunkach. Zakaz uczestnictwa w locie po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Opinie (28)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2024-06-03

Wszystko przebiegło raczej sprawnie, a lot szybowcem był bardzo udany ;)

2024-06-03

Realizacja prezentu przebiegła pomyślnie. Gwarantowana dawka pozytywnych emocji!

2024-05-27

Świetny prezent

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Kraków

FAQ

13.07.2021
Czy jest jakaś odgórna Krynica jeżeli chodzi w wzrost? Osoby 1,90 m i powyżej mogą brać w tym udział ?
Odpowiedź z 13.07.2021
Maksymalny wzrost uczestnika lotu to 200 cm.
16.09.2020
Czy jest przedział wiekowy dla zrealizowania prezentu?
Odpowiedź z 16.09.2020
W atrakcji mogą brać udział dzieci od 120 cm wzrostu. Wymagana jest, również zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi.
05.07.2020
Witam czy w związku z tym, że pandemia panowała przez parę miesięcy czas ważności woucherów zostaje wydłużony?
Odpowiedź z 06.07.2020
Zapraszam do kontaktu z Działem Rezerwacji: rezerwacja@prezentmarzen.com.
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Lot szybowcem z terenu lotniska Aeroklubu Krakowskiego. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu kilkudziesięciu sekund wznosi szybowiec na znaczne wysokości. Czas lotu wynosi ok. 5-10 minut.

Loty odbywają się od marca do października przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Komu podarować lot widokowy szybowcem?

  • Mieszkańcowi Małopolski, który lubi atrakcje powietrzne
  • Osobie interesującej się lotnictwem
  • Każdemu, kto lubi loty widokowe
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Voucher na lot szybowcem za wyciągarką

Niezapomniany lot szybowcem realizowany z terenu lotniska Aeroklubu Krakowskiego to okazja do podziwiania Małopolski z niecodziennej perspektywy. Przed lotem instruktor przeprowadzi uczestnika przez krótkie szkolenie związane ze statkiem powietrznym oraz ogólnymi warunkami i zasadami bezpieczeństwa. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca jako pasażer i weźmie udział w locie. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość 200- 400 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje swobodne szybowanie, które trwa od 5 do 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od panujących warunków atmosferycznych.

Lot za wyciągarką to zbyt mało? Zapewnij niezapomniane wrażenia podczas widokowego lotu samolotem nad Krakowem!

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpinana jest lina holownicza i wykonywany jest samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych.

Lot szybowcem w Krakowie realizowany jest modelem Bocian lub Puchacz. Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechnie wykorzystywany był w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Puchacz produkowany w Polsce od 1976 roku jest godnym zastępcą Bociana.

Co zobaczymy podczas lotu szybowcem?

Podczas lotu nad płytami lotniska oraz w okolicy będzie można ujrzeć, zielone pola i łąki oraz panoramę Krakowa. W trakcie lotu widokowego dostrzec można również Nową Hutę czy przepływającą przez pobliskie tereny rzekę Wisłę.

Jakie są wymagania do lotu szybowcem?

Waga pasażera musi mieścić się w przedziale od 50 do 100 kg. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. Maksymalny wzrost: 200 cm.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika lub nieprzewidziany brak paliwa. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. 

Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu. Aeroklub Krakowski posiada Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Stwarzasz możliwość podziwiania widoków z perspektywy lotu ptaka
  • Oderwanie się od ziemi to niezapomniana przygoda lotnicza

Realizacja

pinezka

Cena: 375 zł

ktoś kupił ten produkt
14 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0002534