Lot szybowcem - start za wyciągarką – Kraków

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Czas trwania

Lot szybowcem trwa od 5 do 10 minut. Czas lotu zależny jest od panujących warunków atmosferycznych.

Lokalizacja

Lotnisko Aeroklubu Krakowskiego, Pobiednik Wielki

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla klienta termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Waga osoby obdarowanej musi mieścić się w przedziale 30-120 kg. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. Maksymalny wzrost: 200 cm.

Informacje dodatkowe

Loty realizowane są od marca do października, przy sprzyjających warunkach. Zakaz uczestnictwa w locie po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzający

Ważność vouchera

365

2020-09-15
4/5

Lot Szybowcem – Kraków

Atrakcyjna cena i świetne prezenty!

2020-08-26
5/5

fajne doznanie

widoki fajne, cieszę się, że mogłem polecieć

2020-08-19
4/5

Szybowiec

Niesamowity lot !

2020-07-31
5/5

Przednio

Przednia zabawa. Event firmowy z szybowcem w tle udany w 100%. Polecam wszystkim na integrację.

2020-07-15
5/5

lot

Miłe i szybko, profesjonalne podejście do klienta. Z pewnością w przyszłości jeszcze skorzystam z prezentu marzeń

2020-07-06
5/5

Lot szybowcem

Otrzymałam w prezencie od przyjaciółki lot szybowcem i to był najciekawszy prezent jaki w życiu ktoś mi podarował. Byłam zaskoczona taką formą prezentu ale też bardzo szczęśliwa. Spełniło się moje marzenie, na które nigdy nie mogłam się zebrać. Lot był przyjemnością, widoki cudne, będę długo pamiętać to przeżycie ;)

2020-06-16
4/5

Lot Szybowcem – Kraków

niezapomniane emocje! lot nie z tej ziemi

2020-04-30
4/5

Lot szybowcem w Krakowie

Lot szybowcem to wbrew pozorom bardzo emocjonujące doświadczenie :) Prezent dostałem na 30 urodziny od moich rodziców, za co bardzo im dziękuję bo zapamiętam to do końca życia.,

2020-04-09
5/5

Szybowce

lot szybowcem wspominam do dziś - choć już minęło 6 miesięcy - to teraz się wypowiem. Generalnie bardzo chciałem polecieć taką latającą łupiną od bardzo dawna ale zawsze nie było okazji - moja żona zrobiła mi taki prezent na moje 40 urodziny, rezerwacja atrakcji bezproblemowa, termin realizacji tez bez najmniejszych problemów. A sam moment wystrzelania jak z procy - po prostu fantastyczne uczucie, szybki przyśpieszony start, zwolnienie liny , szarpnięcie a później już sama przyjemność z podziwiania widoków. Jak miałbym jeszcze raz wybrać sobie prezent to tylko taki

2020-04-02
5/5

Lot Szybowcem – Kraków

To naprawdę jest prezent świąteczny, ktrego nie zapomnę - nawet nie wiedziałem, że to tak... niesamowite przeżycie... polecm

2020-01-07
4/5

lot szybowcem

niezapomniane emocje z realizacji i wspaniały serwis! szybki zakup i łatwa rezerwacja terminu

2019-12-09
5/5

Świetna frajda

Córka dostała na prezent lot. Była zachwycona.

2019-10-21
5/5

Niezapomniane widoki

Mam lęk wysokości, nie spodziewałam że się odważę. Start był bardzo przerażający, jednak widoki, które podziwiałam...WOW, warto przeżyć taką przygodę!!!

2019-10-15
5/5

Niesamowite przeżycie

Polecam każdemu. To nie to samo, co lot rejsowym samolotem. U mnie przygoda trwała 5 minut, ale na prawdę bylo warto. Jedyne, o czym należy pamiętac, to to, żeby nie odkładać realizacji prezentu na ostatnią chwilę, bo nie dość, że loty odbywają się (wg słów obsługi) od kwietnia do października to jeszcze są mocno uzależnione od pogody. Ja załapałem się w ostatni możliwy weekend po jednokrotnym przełożeniu terminu. Byli na miejscu ludzie, którzy twierdzili, że umawiali się przez miesiąc (i rzeczywiście poprzednie weekendy w Krakowie były raczej słabe pogodowo)..

2019-07-12
5/5

Udane urodziny

Rewelacyjny prezent dla taty, który od zawsze chciał polatać szybowcem, polecam wszystkim pasjonatom lotnictwa!

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
2019-06-04
4/5

Super

Kupiłem sobie ten voucher, bo mam lęk wysokości, więc postanowiłem przełamać się i spróbować. Warto było. Było pięknie.

2019-05-20
5/5

Prezent dla syna

Syn bardzo ucieszony z prezentu, realizacja super, mieliśmy bardzo miłego instruktora.
Świetna strona super pomysłami na prezent.

2019-04-16
4/5

niezapomniane przeżycie

Dostałam ten prezent od chłopaka na naszą piąta rocznicę. Długo sie zastanawiałam czy dam radę ale w końcu się umówiłam. Stres był ogromny ale niczego nie żałuje. Widoki serio zapierają dech w piersi i sprawiają, że chce się więcej. To jest uczucie nie do opisania, polecam każdemu żeby po prostu spróbował. Jak już raz się przełamałam to myślę, że kiedyś skocze jeszcze raz. Jedynym minusem jest wysoka cena a poza tym nie mam na co narzekać.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

05.07.2020

Witam czy w związku z tym, że pandemia panowała przez parę miesięcy czas ważności woucherów zostaje wydłużony?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Zapraszam do kontaktu z Działem Rezerwacji: [email protected]

25.06.2020

Dzień dobry, Czy istnieje możliwość realizacji 4 lotów w tym samym terminie?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry, tak, w takim przypadku należy zgłosić wszystkie vouchery do rezerwacji i zaznaczyć, że chcemy aby realizacja wszystkich 4 voucherów odbyła się tego samego dnia. Loty odbywają się wtedy jeden po drugim.

13.06.2020

Witam, chciałam zapytać kiedy i jak ustalić termin? Podczas zamówienia w dodatkowym komentarzu zamówienia, czy to osoba obdarowywana sama sobie ustali?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Termin realizacji ustalany jest po zakupie (najczęściej przez osobę obdarowaną prezentem). W tym celu proszę skorzystać z zakładki zarezerwuj: https://prezentmarzen.com/rezerwacja/

13.09.2017

Witam,
Czy jest to sezonowa atrakcja?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam
Tak, realizacje będą odbywać się do końca września.
Pozdrawiam
  

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Lot szybowcem z terenu lotniska Aeroklubu Krakowskiego. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu kilkudziesięciu sekund wznosi szybowiec na znaczne wysokości. Lot trwa ok 5-10 minut.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Mieszkańcowi Małopolski, który lubi atrakcje powietrzne
  • Osobie, interesującej się lotnictwem
  • Każdemu, kto lubi loty widokowe
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Atrakcja

Lot szybowcem realizowany z terenu lotniska Aeroklubu Krakowskiego to okazja do podziwiania Małopolski z niecodziennej perspektywy. Uczestnik zostaje zapoznany ze statkiem powietrznym, zasadą jego działania, sposobami komunikacji oraz ogólnymi warunkami bezpieczeństwa. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca  jako pasażer i weźmie udział w locie. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość  200- 400 m. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje swobodne szybowanie, które trwa od 5 do 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od panujących warunków atmosferycznych.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpinana jest lina holownicza i wykonywany jest samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. 

Lot szybowcem w Krakowie realizowany jest modelem Bocian lub Puchacz. Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechnie wykorzystywany był w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Puchacz produkowany w Polsce od 1976 roku jest godnym zastępcą Bociana.

Widoki

Podczas lotu nad płytami lotniska oraz w okolicy będzie można ujrzeć, zielone pola i łąki oraz panoramę Krakowa. W trakcie lotu widokowego dostrzec można również Nową Hutę czy przepływającą przez pobliskie tereny rzekę Wisłę.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika lub nieprzewidziany brak paliwa. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu. Aeroklub Krakowski posiada Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem
  • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne

 

Czytaj więcej

Polecamy ten prezent dla:

Cena: 249 zł

P0002534

Ocena 

5/5
18