Lot szybowcem - start za wyciągarką – Kraków

(20)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot szybowcem trwa od 5 do 10 minut. Czas lotu zależny jest od panujących warunków atmosferycznych.

Lokalizacja

Lotnisko Aeroklubu Krakowskiego, Pobiednik Wielki

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla klienta termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Waga osoby obdarowanej musi mieścić się w przedziale 50-100kg. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. Maksymalny wzrost: 200 cm.

Informacje dodatkowe

Loty realizowane są od marca do października, przy sprzyjających warunkach. Zakaz uczestnictwa w locie po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Opinie (20)

2021-04-16

Wspaniała przygoda dla miłośnika lotów

2021-04-07

Bardzo udany prezent urodzinowy od żony, piękne widoki

2020-09-15

Atrakcyjna cena i świetne prezenty!

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Kraków

FAQ

13.07.2021

Czy jest jakaś odgórna Krynica jeżeli chodzi w wzrost? Osoby 1,90 m i powyżej mogą brać w tym udział ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Maksymalny wzrost uczestnika lotu to 200 cm.

16.09.2020

Czy jest przedział wiekowy dla zrealizowania prezentu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
W atrakcji mogą brać udział dzieci od 120 cm wzrostu. Wymagana jest, również zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi.

05.07.2020

Witam czy w związku z tym, że pandemia panowała przez parę miesięcy czas ważności woucherów zostaje wydłużony?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Zapraszam do kontaktu z Działem Rezerwacji: rezerwacja@prezentmarzen.com.
Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Lot szybowcem z terenu lotniska Aeroklubu Krakowskiego. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu kilkudziesięciu sekund wznosi szybowiec na znaczne wysokości. Lot trwa ok 5-10 minut.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Mieszkańcowi Małopolski, który lubi atrakcje powietrzne
  • Osobie, interesującej się lotnictwem
  • Każdemu, kto lubi loty widokowe
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Atrakcja

Lot szybowcem realizowany z terenu lotniska Aeroklubu Krakowskiego to okazja do podziwiania Małopolski z niecodziennej perspektywy. Uczestnik zostaje zapoznany ze statkiem powietrznym, zasadą jego działania, sposobami komunikacji oraz ogólnymi warunkami bezpieczeństwa. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca  jako pasażer i weźmie udział w locie. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość  200- 400 m. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje swobodne szybowanie, które trwa od 5 do 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od panujących warunków atmosferycznych.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpinana jest lina holownicza i wykonywany jest samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. 

Lot szybowcem w Krakowie realizowany jest modelem Bocian lub Puchacz. Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechnie wykorzystywany był w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Puchacz produkowany w Polsce od 1976 roku jest godnym zastępcą Bociana.

Widoki

Podczas lotu nad płytami lotniska oraz w okolicy będzie można ujrzeć, zielone pola i łąki oraz panoramę Krakowa. W trakcie lotu widokowego dostrzec można również Nową Hutę czy przepływającą przez pobliskie tereny rzekę Wisłę.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika lub nieprzewidziany brak paliwa. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu. Aeroklub Krakowski posiada Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem
  • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne

 

Realizacja

pinezka

Cena: 375 zł

ktoś kupił ten produkt
9 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
blik payu apple pay google pay twisto
P0002534