Lot szybowcem - start za wyciągarką - Opole

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.

Lokalizacja

Aeroklub Opolski, Komprachcice, Polska Nowa Wieś, Lotnisko-Opole

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić wykonanie lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 100 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Osoby niepełnoletnie pojawiają się wraz z opiekunami.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany jest w soboty od kwietnia do września. Start szybowca odbywa się za pomocą wyciągarki.

Opinie (18)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2021-04-12

Trafiony prezent od żony, dobrze się bawiłem, zapamiętam ten lot na długo

2020-11-02

Lot szybowcem w Opolu to świetny prezent! Niesamowite widoki, wspaniałe przeżycie, spora dawka adrenaliny. Polecam każdemu miłosnikowi podniebnych przygód!

2020-09-25

całkiem fajny prezent

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką - Opole

FAQ

05.11.2020
Jak dlulgo ważny jest vouchet
Odpowiedź z 06.11.2020
Voucher ważny jest 365 dni. W przypadku atrakcji sezonowych do dyspozycji jest jeden pełny sezon.
11.09.2020
Jak wygląda lądowanie takim szybowcem? Czy jest to aby na pewno bezpieczne?
Odpowiedź z 25.11.2020
Kluczem do lądowania jest znalezienie się na odpowiedniej wysokości, aby móc bezpiecznie ześlizgnąć się do wyznaczonego miejsca. Lądowiskiem może być pole, pastwisko, czy trawiaste pasy. Szybowiec podchodzi nisko i na zwiększonej prędkości odpowiednio ustawia się do lądowania. Lądowanie szybowcem na odpowiednim lądowisku nie stanowi większego problemu i jest bezpieczne.
03.09.2020
Czy taki lot jest możliwy z osobą towarzyszącą?
Odpowiedź z 09.11.2020
Lot odbywa się w tandemie, czyli miejsce pasażera zajmuje osoba obdarowana a za sterami zasiada profejsonalny pilot. W szybowcu są dwa miejsca, więc nie ma możliwości zabrania osoby towarzyszącej.
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Pragniesz podarować bliskiej osobie prezent pełen emocji, który pozwoli jej wznieść się w przestworza? Oto idealna propozycja – voucher lot szybowcem w Opolu! To nie tylko lot, to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli podziwiać malownicze krajobrazy z lotu ptaka.

Nasze profesjonalne loty zapewniają nie tylko niesamowite widoki, ale także bezpieczeństwo i obecność doświadczonego pilota. Spraw radość bliskiej osobie i daj jej szansę na lot życia – wybierz voucher na lot szybowcem w Opolu już teraz. Spraw, by marzenia o lataniu stały się rzeczywistością!

Widokowy lot szybowcem w Opolu odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki na lotnisku aeroklubu opolskiego, 13 km od centrum miasta.

Komu podarować lot szybowcem?

 • Mieszkańcowi południowej części Polski, który interesuje się lotnictwem
 • Mężczyźnie, który lubi atrakcje powietrzne
 • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Voucher na lot szybowcem w Opolu – atrakcja dla odważnych

Voucher na lot szybowcem w Opolu to niezwykła atrakcja dla osób poszukujących niezapomnianych przeżyć i wyzwań. Lot szybowcem to nie tylko podróż w przestworza, ale również możliwość poczucia prawdziwej wolności i ekscytacji podczas unoszenia się nad malowniczymi krajobrazami Opolszczyzny. Dla odważnych, którzy pragną przełamać swoje granice i doświadczyć niezwykłych wrażeń, ten voucher otwiera drzwi do nowych możliwości i emocji.

Jak przebiega atrakcja?

Bon na lot jest ważny 12 miesięcy od dnia zakupu. Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji (lotnisko aeroklubu opolskiego w Komprachcicach) z ważnym voucherem. Lot odbywa się wyłącznie w sobotę i trwa w zależności od warunków atmosferycznych ok. 5 – 10 minut. Przed startem uczestnik atrakcji przechodzi krótkie szkolenie teoretyczne, które ma na celu przygotowanie do atrakcji.

Co zabrać ze sobą na lot?

 • okulary przeciwsłoneczne
 • wygodny strój
 • obuwie na płaskiej podeszwie
 • aparat fotograficzny
 • voucher prezentowy

Na miejscu można zjawić się z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Ile kosztuje lot szybowcem?

Lot szybowcem w Opolu kosztuje 199.00.

Szybowiec BOCIAN

Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym, polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechne były w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata.

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych.

Widoki

Aeroklub Opolski oddalony jest od centrum miasta o 13 km. Gdy szybowiec wzbije się na wysokość kilkuset metrów uczestnik będzie mógł napawać się widokiem panoramy stolicy województwa oraz drugą co do długości rzeką w Polsce Odrą. Pobliskie wzniesienia, lasy i łąki także wpłyną korzystnie na krajobraz widziany z lotu ptaka.

Czy lot szybowcem jest bezpieczny?

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe.

Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu. Loty odbywają się na lotnisku aeroklubu Opole. Start odbywa się wyłącznie w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Prezent realizowany jest od kwietnia do września. Maksymalna waga obdarowanego wynosi 100 kg. 

Osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać potwierdzoną zgodę rodziców lub opiekunów – jeden z nich musi być obecny podczas lotu.

Aeroklub opolski

Aeroklub Opolski to renomowana instytucja lotnicza, która od lat zapewnia niezapomniane doświadczenia pełne adrenaliny dla mieszkańców Opola i okolic. Firma specjalizuje się w szkoleniu pilotów oraz organizacji lotów turystycznych i szkoleniowych. Z bogatym zapleczem technicznym i doświadczonym zespołem instruktorów, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Aeroklub Opolski to miejsce, gdzie marzenia o lataniu stają się rzeczywistością.

Czy lot widokowy szybowcem Opole to dobry pomysł na prezent?

 • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
 • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem
 • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
 • Niecodzienna okazja do spędzenia czasu wolnego


Sprawdź inne atrakcje dostępne w Opolu: Prezentmarzeń Opole.

Realizacja

pinezka

Cena: 199 zł

ktoś kupił ten produkt
82 osoby kupiły ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0000024