Lot szybowcem - start za wyciągarką - Opole

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Czas trwania

Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.

Lokalizacja

Aeroklub Opolski, Komprachcice, Polska Nowa Wieś, Lotnisko-Opole

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić wykonanie lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 100 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Osoby niepełnoletnie pojawiają się wraz z opiekunami.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany jest od kwietnia do września. Start szybowca odbywa się za pomocą wyciągarki.

Ważność vouchera

365

2020-11-02
4/5

spoko

Lot szybowcem w Opolu to świetny prezent! Niesamowite widoki, wspaniałe przeżycie, spora dawka adrenaliny. Polecam każdemu miłosnikowi podniebnych przygód!

2020-09-25
5/5

ciekawa atrakcja

całkiem fajny prezent

2020-09-18
5/5

Szybowanie

To co zrobiłam, tego nie da się opisać, aż na koniec polały się łzy szczęścia :') Dostałam mega fajny prezent o którym na pewno wiele osób marzy, chciałam go zrealizować , ale strach był ogromny. Kiedy jednak się odważyłam ... tego nie da się opisać jak wspaniale wszystko wygląda z góry.
Po prostu jedno słowo - polecam!

2020-08-26
5/5

pomysł świetny

taki prezent kupili mi znajomi, jestem bardzo wdzięczny bo było fajnie

2020-08-19
5/5

Marzenie!

Polecam, polecam, polecam - Same plusy, zero minusów. Niesamowite przeżycie!

2020-08-04
1/5

Nie polecam

Podpisuję się z imienia i nazwiska. Nie polecam że względu na organizację i olewatorke

2020-07-29
4/5

Bardzo fajny prezent

Bardzo się bałam przed lotem, bo szybowiec wygląda na coś co nie poleci:) Ale sam lot był SUUUPER! Każda sekunda to chłonięcie widoków, odgłosów lotu, opanowanie strachu i taka radość, ze nie wiem jak to opisać. Polecam :)

2020-05-29
4/5

Warto

Trochę się czeka na wyznaczony lot - ale sam lot wynagradza wszystko.

2020-04-02
4/5

Lot Szybowcem w Opolu

fajny prezent urodzinowy

2020-03-31
4/5

Prezent

Prezent kupiony dla męża. Jest wystraszony a jednoczesnie nie może się doczekać :)

2020-03-30
5/5

Niesamowite przeżycie

Prezent dostałam od klasy na 18 urodziny. Super sprawa, mega adrenalina, piękne widoki. Trochę się bałam ale z chęcią powtórzyłabym tą atrakcję. Super prezent, normalnie Prezent Marzeń! :D

2019-09-25
4/5

w końcu poleciałam

Umawiałam się 4 razy, miałam odwoływane loty z powodu złej pogody i już się zaczełam załamywać. Myślałam, że ktoś mnie robi w balona! ale w końu pogoda była dobra i poleciałam! Trochę to straszne było, ale bardzo mi się podobało. najbardziej moment wznoszenia.

2019-08-22
4/5

lecimy

Voucher dostałam od znajomych na urodziny. Doskonale wiedzą że kręcą mnie takie atrakcje stąd pomysł na ten nietuzinkowy prezent. Sam lot spoko, widoki piękne.

2019-07-12
4/5

Nieopisane przeżycia podniebne

Prezent Lot Szybowcem w Opolu kupiłam tacie na urodziny, miłośnikowi lotnictwa. Wyszedł z szybowca nieco zielony, ale bardzo zadowolony!

2019-04-25
4.66667/5

niezwykłe przeżycie

Jak się okazało, że żona wykupiła mi lot szybowcem z okazji naszej rocznicy to się tak bardzo ucieszyłem. Nie spodziewałem się że może wpaść na taki genialny pomysł chociaż zamęczam ją od zawsze opowieściami o lotnictwie. Bardzo się tym interesuje pod względem historycznym więc taki lot szybowcem to był strzał w dziesiątkę. Pomimo tego, że nie trwał on może za długo było to fenomenalne uczucie! Polecam każdemu miłośnikowi lotnictwa lub osobom poszukującym takie silne wrażenia.

2016-01-25
5/5

Niessamowite

Przeżycie, którego nie da się opisać słowami. Polecam spróbować na własnej skórze :).

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
2015-10-14
5/5

lot

w czerwcu na imieniny męża ok 24 czerwca mąż sprawił mi niespodziankę i wykupił lotu Wilgą nad Opolem i moją rodzinną miejscowością. Byłam wtedy w 6 ciąży. Nigdy tego lotu nie zapomnę. czułam się jak królowa . Widziałam coś czego bym sobie nawet nie wyobrażała w snach. Przepiękne widoki pól , ludzi, rzek, itd. W kwietniu 2016 r mija 25 rocznica ślubu i może znowu polecę. Kto wie?

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

05.11.2020

Jak dlulgo ważny jest vouchet

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Voucher ważny jest 365 dni. W przypadku atrakcji sezonowych do dyspozycji jest jeden pełny sezon.

11.09.2020

Jak wygląda lądowanie takim szybowcem? Czy jest to aby na pewno bezpieczne?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Kluczem do lądowania jest znalezienie się na odpowiedniej wysokości, aby móc bezpiecznie ześlizgnąć się do wyznaczonego miejsca. Lądowiskiem może być pole, pastwisko, czy trawiaste pasy. Szybowiec podchodzi nisko i na zwiększonej prędkości odpowiednio ustawia się do lądowania. Lądowanie szybowcem na odpowiednim lądowisku nie stanowi większego problemu i jest bezpieczne.

03.09.2020

Czy taki lot jest możliwy z osobą towarzyszącą?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Lot odbywa się w tandemie, czyli miejsce pasażera zajmuje osoba obdarowana a za sterami zasiada profejsonalny pilot. W szybowcu są dwa miejsca, więc nie ma możliwości zabrania osoby towarzyszącej.

17.07.2020

Witam, jest możliwość filmowania lotu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry, jest możliwość rejestrowania lotu.

10.07.2020

Czy w przypadku kiedy lot trwa 5 minut jest on powtarzany?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry, lot trwa od 5 do 10 minut. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.

27.05.2020

Witam, Jeśli wykupie 2 vouchery to lot będzie 2x dłuższy?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Może być konieczność lądowania. Od 5 do 10 minut w powietrzu- to czas gwarantowany dla jednego lotu. Trudno zagwarantować lot o długości 20min.

27.05.2020

Witam, Jaki jest maksymalny możliwy czas lotu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć o kilka minut.

14.09.2017

Witam, czy mogłabym otrzymać jakikolwiek nr telefonu, który ktoś w końcu odbierze??? , celem umówienia się na lot w ramach zrealizowania vouchera (Opole)? Od miesiąca mąż próbuje się dodzwonić, bezskutecznie niestety... Pozdrawiam

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Numer telefonu do Działu Rezerwacji to 600 763 700. W przypadku, gdy linia jest zajęta można skontaktować się drogą mailową: rezerwacja@prezentmarzen.com i podać informacje takie jak: numer rezerwacyjny z vouchera, imię i nazwisko obdarowanej osoby, numer telefonu, adres e-mail oraz preferowaną datę realizacji - w Opolu loty odbywają się w soboty, zaś rezerwacji należy dokonać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. 

30.03.2017

Witam,
czy jeśli zakupię voucher na prezent sezonowy np w sierpniu, a jest realizowany w miesiącach kwiecień-wrzesień to mam na wykorzystanie go tylko miesiąc czy w przyszłym roku mogę go wykorzystać do sierpnia czyli rok ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam,
może go pani wykorzystać również w przyszłym sezonie.

Pozdrawiam,
Elżbieta Michałek

31.08.2016

Witam, interesuje mnie termin 1.10, czy będzie możliwość zrealizować lot tego dnia, oczywiście jeżeli pogoda dopisze? Pozdrawiam :)

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Realizacje odbywają się do końca września. Terminy umawiane są poprzez Dział Rezerwacji indywidualnie z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

31.05.2016

Witam czy była by możliwość aby lot zakupiła osoba nie pełnoletnia i aby poleciała osoba 16-letnia ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Jest możliwość zakupu przez osobę niepełnoletnią. Osoba obdarowana poniżej 18 roku życia będzie musiała przybyć na miejsce realizacji z opiekunami. 

11.05.2016

Dzień dobry
Byłabym zainteresowana zakupem lotu u Państwa, lecz interesował by mnie termin 24.05 późnym popołudniem. Czy byłaby taka możliwość?
Pozdrawiam

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam,
realizacje lotów w Opolu odbywają się w soboty, przy sprzyjających warunkach pogodowych. Na tygodniu lotów nie realizujemy.
Pozdrawiam
Gosia Serafińska
Prezent Marzeń
  

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Widokowy lot szybowcem w Opolu odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki na lotnisku aeroklubu opolskiego, 13 km od centrum miasta.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Mieszkańcowi południowej części Polski, który interesuje się lotnictwem
  • Mężczyźnie, który lubi atrakcje powietrzne
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Atrakcja

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji (lotnisko aeroklubu opolskiego w Komprachcicach) z ważnym odcinkiem vouchera. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od warunków atmosferycznych ok. 5 – 10 minut.

Szybowiec BOCIAN

Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym, polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechne były w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych.

Widoki

Aeroklub Opolski oddalony jest od centrum miasta o 13 km. Gdy szybowiec wzbije się na wysokość kilkuset metrów uczestnik będzie mógł napawać się widokiem panoramy stolicy województwa oraz drugą co do długości rzeką w Polsce Odrą. Pobliskie wzniesienia, lasy i łąki także wpłyną korzystnie na krajobraz widziany z lotu ptaka.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu. Loty odbywają się na lotnisku aeroklubu opolskiego.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem
  • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
  • Niecodzienna okazja do spędzenia czasu wolnego

 

Czytaj więcej

x

Produkt dodany do koszyka
Trwa przekierowanie ...

199 zł

Kup przez telefon

P0000024

Ocena 

4/5
17