Lot szybowcem - start za wyciągarką – Warszawa

(10)
TOP Partner
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Obniżka!

Czas trwania

Lot trwa ok. 5 minut.

Lokalizacja

Lotnisko Aeroklubu Warszawskiego, ul. Księżycowa 1

Więcej informacji

Pogoda

Prezent sezonowy, realizowany od kwietnia do października. Opady, niska podstawa chmur oraz silny wiatr mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Minimalny wzrost: 120 cm, maksymalny wzrost: 200 cm, maksymalna waga: 100 kg. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica/opiekuna lub wymagana jest jego obecność. Minimalny wiek uczestnika to 13 lat.

Informacje dodatkowe

Przeciwwskazania: choroby serca, padaczka, inne poważne dolegliwości. Jeśli masz wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia, skonsultuj się ze swoim lekarzem przed lotem.

Opinie (10)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2021-03-30

niesamowit atrakcja, troche adrenaliny, ale też mega zabawa i super widoki

2020-09-25

lot szybowcem to naprawdę spoko prezent

2020-09-17

podarowalismy naszej mamie taki lot na 40 urodziny. kiedys jak byla mlodsza, latala na szybowcach w szkole lotniczej. wspomnienia powrocily :)

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką – Warszawa

FAQ

30.06.2021

Czy rezerwacja w warszawie (255zl) obowiazuje dla jednej czy dwoch osob? Pozdrawiam,

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Voucher jest dla jednej osoby. 

21.09.2020

Dzień dobry, czy za dopłatą można na miejscu wydłużyć czas lotu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry. W przypadku chęci dłuższego korzystania z atrakcji, należy to zgłosić w czasie rezerwacji u podwykonawcy i ustalić z nim szczegóły. 

10.09.2020

Dzień Dobry, jeżeli wykupię dla vouchery po 5 minut to będę mogła je zrealizować w tym samym dniu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam,
Tak, jest taka możliwość.
Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Widokowy lot szybowcem nad Warszawą odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, na lotnisku w Babicach (10 km od centrum Warszawy). Lot trwa ok. 5 minut.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Mieszkańcowi centralnej części Polski, który lubi atrakcje powietrzne
  • Mężczyźnie, który interesuje się lotnictwem
  • Kobiecie, jako oryginalny prezent

Atrakcja

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji z ważnym odcinkiem vouchera. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Start za wyciągarką jest bardzo dynamiczny, wyciągarka holuje szybowiec na wysokość od 300 m do 400 metrów po czym szybowiec odczepia się od liny i rozpoczyna wyszukiwanie wznoszeń termicznych. 

Szybowiec BOCIAN i PUCHACZ

Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym, polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechne były w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Puchacz produkowany w Polsce od 1976 roku aby zastąpić Bociana. Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych.

Widoki

Krajobraz Warszawy z lotu ptaka to nie tylko miejskie widoki, ale także sąsiedzkie lasy i łąki. Rzeka Wisła ze swoimi rozlewiskami z lotu ptaka, tworzy niecodzienne widoki. Nizinne krajobrazy centralnej części Polski na długo pozostaną w pamięci osoby obdarowanej.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
  • Niecodzienna okazja do podziwiania stolicy Polski z lotu ptaka

 

Realizacja

pinezka

-15% 449 zł Cena: 381,65 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 449 zł
ktoś kupił ten produkt
1 osoba kupiła ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0000102