Lot Szybowcem w Warszawie

3571

Widokowy lot szybowcem nad Warszawą odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, na lotnisku w Babicach (10 km od centrum Warszawy). Lot trwa od 5 do 10 minut w zależności od warunków atmosferycznych.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Mieszkańcowi centralnej części Polski, który lubi atrakcje powietrzne
  • Mężczyźnie, który interesuje się lotnictwem
  • Kobiecie, jako oryginalny prezent

Atrakcja

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji z ważnym odcinkiem vouchera. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa od 5 do 10 minut, a przy sprzyjających warunkach pogodowych może zostać wydłużony.

Szybowiec BOCIAN i PUCHACZ

Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym, polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechne były w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Puchacz produkowany w Polsce od 1976 roku aby zastąpić Bociana. Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych.

Widoki

Krajobraz Warszawy z lotu ptaka to nie tylko miejskie widoki, ale także sąsiedzkie lasy i łąki. Rzeka Wisła ze swoimi rozlewiskami z lotu ptaka, tworzy niecodzienne widoki. Nizinne krajobrazy centralnej części Polski na długo pozostaną w pamięci osoby obdarowanej.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
  • Niecodzienna okazja do podziwiania stolicy Polski z lotu ptaka

 

Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

5/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

  • Ważność vouchera

    365

  • Lokalizacja

    Lotnisko Aeroklubu Warszawskiego, ul. Księżycowa 1

  • Czas trwania

    Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.

  • Pogoda

    Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

  • Informacje dla oglądających

    Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

  • Obowiązujący strój

    Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

  • Wymagania

    Maksymalna waga obdarowanego to 110 kg. Minimalny wiek uczestnika to 18 lat. Minimalny wzrost: 120 cm.Maksymalny wzrost: 200 cm

  • Informacje dodatkowe

    Prezent realizowany jest od kwietnia do września. Loty odbywają się szybowcami Bocian lub Puchacz. Start za wyciągarką.

#Mateusz

Obawy co do latania odeszły bez pamięci już w trakcie startu. Bardzo bym chciał spróbować tego uczucia ponownie. Fajnie było zobaczyć wwe z góry :)!

#Martyna

Witam, co w sytuacji gdy w zarezerwowanym terminie będą niesprzyjające warunki? Wiadomo, że pogody się nie przewidzi.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, wtedy ustalany jest kolejny termin. Voucher jest ważny cały sezon, więc bez problemu uda się dopasować jakąś datę. Pozdrawiam, Elżbieta Michałek

Social Media
Płatności
product