Lot szybowcem - start za wyciągarką - Olsztyn

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Około 5 minut w powietrzu.

Lokalizacja

ul. Sielska 34

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić wykonanie lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna. Maksymalna waga obdarowanego nie może przekraczać 110 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Atrakcja dostępna dla osób od 14 roku życia.

Informacje dodatkowe

Start szybowca odbywa się za pomocą wyciągarki. Realizacja od kwietnia do października, zależna od warunków atmosferycznych.

Opinie (12)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-09-21

Super sprawa!!!!

2023-09-05

Mega fajnie

2023-08-30

Świetne widoki, ogromne wrażenia, profesjonalny pilot. Polecam!

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką - Olsztyn

FAQ

16.12.2020
Czy jezeli zamówiłam voucher rano i teraz chcę kupić drugi do dostanę 100% zwrotu za jeden voucher
Odpowiedź z 16.12.2020
Zgodnie z regulaminem, kup więcej niż jeden prezent! Prezenty nie mogą być objęte inną promocją. Zakupu należy dokonać w jednym zamówieniu opłacając metodą płatności Pay-U. Regulamin akcji dostępny jest na naszej stronie : https://prezentmarzen.com/promo/100procent/?internal_campaign=strona-glowna
16.12.2020
Czy jeżeli kupuję drugi prezent voucher to mam 30%znizki
Odpowiedź z 16.12.2020
Zapraszam do zapoznania się z aktualną dostępną promocją  : https://prezentmarzen.com/promo/100procent/?internal_campaign=strona-glowna
24.09.2020
Skoro szybowiec nie ma napędu, to nie spadnie, gdy będzie bezwietrznie?
Odpowiedź z 24.09.2020
Szybowice nie spadnie mimo, że nie ma napędu jakim jest silnik ponieważ loty uzależnione są od warunków atmosferyczny, jeśli będą one nie korzystne to termin ulegnie zmianie żeby wszystko było bezpieczne.
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Widokowy lot szybowcem w Olsztynie trwa około 5 minut. Na wstępie, osoba obdarowana pozna regulamin lotniska oraz budowę maszyny.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Przyjacielowi, który nie boi się nowych wyzwań
  • Każdemu, kto marzy o podniebnych przygodach
  • Mężczyźnie, który lubi atrakcje powietrzne

Lot szybowcem w Olsztynie

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji (Aeroklub Warmińsko-Mazurski) z ważnym voucherem. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od warunków atmosferycznych około 5 minut. Start szybowca odbywa się za pomocą wyciągarki.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. Lot w Olsztynie odbywa się szybowcem Puchacz, który produkowany jest w Polsce od 1976 roku.

Widoki

Olsztyn dzięki swojej lokalizacji jest idealnym miejscem do podziwiania go z lotu ptaka. Położony jest w pobliżu wielu zbiorników wodnych, przez miasto przepływają cztery rzeki, a lasy zajmują nieco ponad 21% powierzchni miasta. Olsztyn sąsiaduje także z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Podczas lotu, uczestnicy będą mieli okazję do podziwiania tych pięknych widoków.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • To idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
  • To niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka
  • To spełnienie marzeń każdego miłośnika lotnictwa

Realizacja

Aeroklub Warmińsko-Mazurski Olsztyn

Zobacz więcej prezentów tego wykonawcy
pinezka

Cena: 325 zł

ktoś kupił ten produkt
22 osoby kupiły ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0004108