Lot Szybowcem - start za wyciągarką – Rzeszów

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować sobie ok 60 minut.

Lokalizacja

Start tymczasowo realizowany jest na terenie lotniska Krosno.

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda i obecność opiekunów prawnych na lotnisku. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany przez cały rok, głównie w weekendy. Loty odbywają się szybowcami SZD-9bis 1E Bocian lub Grob G103 Twin II. Start za wyciągarką. Prosimy o informację na temat możliwej choroby lokomocyjnej.

Opinie (27)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-10-03

Wspaniałe przeżycie.
Ekipa bardzo miła i kontaktowa.
Polecam

2023-09-18

Było super!

2023-08-23

Pełen profesjonalizm. Wszystko poszło bardzo sprawnie, żona zadowolona.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Dodaj Opinię

Lot Szybowcem - start za wyciągarką – Rzeszów

FAQ

18.11.2020
Czy aktualnie można z tej atrakcji korzystać?
Odpowiedź z 18.11.2020
Tak, latamy przez cały rok z uwzględnieniem warunków pogodowych, które mogą uniemożliwić realizację. W celu umówienia lotu, proszę skorzystać z zakładki Zarezerwuj: https://prezentmarzen.com/rezerwacja/
16.11.2020
Czy voucher ma termin ważności?
Odpowiedź z 17.11.2020
Voucher jest ważny 365 dni.
24.09.2020
Czy jest minimalny wiek uczestnika?
Odpowiedź z 18.02.2021
Osoby poniżej 18 roku życia muszą udać się na miejsce realizacji wraz z opiekunem.
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Lot szybowcem z doświadczonym pilotem. Szybowiec wznosi się ku górze za pomocą wyciągarki. Start realizowany jest na terenie lotniska Krosno. Widokowy lot szybowcem trwa od 5 do 10 minut. Czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych. Realizacja odbywa się głównie w weekendy.

Komu podarować lot szybowcem?

 • Mieszkańcowi wschodniej Polski, który lubi atrakcje powietrzne
 • Osobie, interesującej się lotnictwem
 • Każdemu, kto lubi loty widokowe

Voucher na lot szybowcem w Rzeszowie

Lot widokowy szybowcem to świetny pomysł na prezent dla każdego, kto marzy o podziwianiu widoków z lotu ptaka. Lot tymczasowo realizowany jest na terenie lotniska Krosno. Przed lotem osoba obdarowana poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca Grob G103 Twin lub SZD-9bis 1E Bocian jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym nad wschodnią Polską. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie. Lot trwa od 5 do 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych. Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić realizację atrakcji.

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Widoki

Lot realizowany jest nad płytami lądowiska Laszki, które zlokalizowane jest ok. 25 km od granicy dzielącej Polskę z Ukrainą. Będąc na wysokości kilkuset metrów będzie można podziwiać nizinny krajobraz, pola, łąki, lasy, meandrującą rzekę Szkło, pobliskie miejscowości np. Laszki, a w oddali być może panoramy większych miast. UWAGA! Tymczasowo lot realizowany jest z terenu lotniska Krosno.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Maksymalna waga uczestnika to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda i obecność opiekunów prawnych na lotnisku. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
 • Jest idealny dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
 • Niecodzienna okazja do podziwiania widoków Rzeszowa i okolic z odmiennej perspektywy

Realizacja

Aeroklub Ziemi Jarosławskiej

Zobacz więcej prezentów tego wykonawcy
pinezka

Cena: 220 zł

ktoś kupił ten produkt
38 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0002336