Lot Szybowcem - start za wyciągarką – Rzeszów

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Czas trwania

Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować sobie ok 60 minut.

Lokalizacja

Lądowisko Laszki, Aeroklub Ziemi Jarosławskiej

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda i obecność opiekunów prawnych na lotnisku. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany przez cały rok, głównie w weekendy. Loty odbywają się szybowcami SZD-9bis 1E Bocian lub Grob G103 Twin II. Start za wyciągarką. Prosimy o informację na temat możliwej choroby lokomocyjnej.

Ważność vouchera

365

2020-09-30
4/5

Pierwszy raz

Fantastyczne przeżycie - star na wyciągarce mogę porównać ze strzałem z procy - fajne przeciążenie :D polecam dla niezdecydowanych

2020-07-29
4/5

Szybowiec jest suuuper

Bardzo się ucieszyłam z tego prezentu, ale było to też dla mnie przełamanie granic strachu. Na szczęście atmosfera na miejscu temu sprzyjała. Sam lot to przeżycie dające tyle emocji, że ciężko to opisać. Wznoszenie się jest ekstremalne, lot piękny a lądowanie... nie wiem jka to zrobił pilot, ale nawet nie wiem kiedy wylądowalismy. Miękko i przyjemnie. Pozdrawiam Pana Pawła!

2020-05-29
5/5

Robi wrażenie!

Nigdy nie powiedziałbym, że lot szybowcem może być tak emocjonujący. Jeśli ktoś szuka prezentu z okazji awansu w pracy to polecam. U mnie sprawdził się świetnie :)

2020-05-12
5/5

Wspaniałe uczucie.

Mój lęk wysokości został przezwyciężony a dodatkowo zostało wiele wspomnień. :-) Mega przeżycie, polecam lot szybowcem.

2020-04-21
4/5

Super :)

Nie wiem jak to lata, bo silnika nie ma:) poleciałem i wylądowałem. Rewelacja teraz wiem , że tylko takie prezenty, które dają emocje mają największą wartość. Dziękuję za niezapomniane chwilę również żonie od której otrzymałem ten prezent na lot szybowcem :) polecam polecam polecam

2020-04-03
5/5

szybowiec

Trochę było strachu, że To Coś spadnie, ale potem się przyzwyczaiłam i było naprawdę super! polecam

2020-04-02
4/5

Lot Szybowcem – Rzeszów

lotnictwo zawsze mnie interesowało i choć marzenia o zostaniu pilotem zostawiłem ze sobą w przedszkolu, to nadal uwielbiam latać. Szybowiec to zaskakująco przyjemna maszyna (o ile tak to można nazwać) - lekki i cichy (bo nie ma napędu), ale mimo to daje kilak minut przyjemności z wznoszenia się nad piękną okolicą. Serdecznie polecam!

2020-04-01
1/5

Strach

Miałam wrażenie, że wiatr zdmuchnie ten latawiec :( Nie wiem jakim cudem to lata i jak udało się wylądować.

2020-03-31
4/5

Prezent dla brata

Cała rodzinka kupiliśmy taki prezent dla niego. Takiego zaskoczenia jeszcze nie widziałam u mojego brata. Jesteśmy ciekawi czy się odważy polecieć :)

2020-03-30
5/5

szybowiec

Były emocje, była adrenalina, w powietrzu jest niesamowicie!
Tylko takie prezenty mają wartość! Polecam!

2019-11-20
5/5

Super prezent na urodziny

Lot szybowcem dostałem jako prezent urodzinowy, doświadczenie niesamowite, trafiliśmy na prąd wznoszący więc lot był dość długi. Polecam tego typu prezenty.

2019-10-30
5/5

Prezent

Pogoda na szczęście dopisała. Widoki były niesamowite. Troszkę bałam się samego szybowania, ale w sumie uczucie było przyjemne. Dziękuję tacie za prezent na urodzinki.

2019-09-06
3.66667/5

Niesamowite

To całkiem inne uczucie niż lot samolotem. Bardzo się stresowałam, ale nie trzeba było. Minus za czas oczekiwania na sam lot i na lotnisku, ale rozumiem, że pogoda tu rządzi. Piękne widoki, motylki w brzuchu, pozytywne emocje po lądowaniu. To był mój prezent na osiemnastkę

2019-07-11
5/5

Lot

Polecam każdemu super prezent dla męża lub żony. Super widoki, adrenalina sięga zenitu - czad :)

2019-05-16
5/5

Fajny prezent

Spoko prezent - dostałem na urodziny - szkoda, że tak krótko się lata.

2019-05-13
4/5

Co za przeżycie

Mega sprawa, świetna zabawa i przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Świetne widoki jeśli sie trafi na dobrą pogodę. Trochę strachu jest ale niepotrzebny, wszystko z czasem staje się łatwe :)

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

18.11.2020

Czy aktualnie można z tej atrakcji korzystać?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Tak, latamy przez cały rok z uwzględnieniem warunków pogodowych, które mogą uniemożliwić realizację. W celu umówienia lotu, proszę skorzystać z zakładki Zarezerwuj: https://prezentmarzen.com/rezerwacja/

16.11.2020

Czy voucher ma termin ważności?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Voucher jest ważny 365 dni.

07.08.2020

Jest możliwość wydłużenia czasu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry, lot szybowcem to atrakcja zależna od warunków atmosferycznych. Lot trwa od 5 do 10 minut. Istnieje możliwość zakupu dwóch voucherów i zrealizowanie ich jeden po drugim.

04.08.2020

Dzień dobry, czy w związku z obecną sytuacją koronawirusową jest możliwe wykupienie i realizacja lotu szybowcem w Laszkach?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Tak, oczywiście. Zapraszamy do zakupu;) W celu umówienia realizacji, proszę skorzystać z zakładki Zarezerwuj: https://prezentmarzen.com/rezerwacja/

09.07.2020

Czy gdy zakupię voucher to podczas realizacji w szybowcu będę tylko ja i pilot czy może jeszcze jakaś inna lub inne osoby które również posiadają voucher na lot ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
W szybowcu może znajdować się tylko pilot i uczestnik lotu. 

08.07.2020

Ile osób mieści szybowiec? Czy jest możliwość lotu w 2 osoby?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
W szybowcu jest miejsce dla 2 osób - jedno miejsce zajmuje pilot a drugie osoba obdarowana w roli pasażera.

08.07.2020

Czy jest możliwość dopłaty za dłuższy czas lotu szybowcem?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Niestety, nie ma takiej możliwości, ponieważ czas lotu zależy w wysokim stopniu od warunków atmosferycznych. 

30.06.2019

Czy można wybrać szybowiec? Osobiście wolałabym żeby to był Sailing - Grob G103 Twin II gdybym zakupiła bilet

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Nie możemy zagwarantować dostępności wybranego szybowca. Jednak jeśli jest dostępny wybrany szybowiec aeroklub zazwyczaj indywidualnie ustala z klientem szczegóły lotu tak, aby obie strony były zadowolone. Zapraszam do zakupu prezentu :)

17.05.2019

Jak rozumieć, że lot trwa od 5 do 15 minut? Od czego to zależy?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Szybowiec wznosi się ku górze za pomocą wyciągarki lub samolotu. W zależności od warunków pogodowych (m.in. siła i kierunek wiatru) szybowiec utrzymuje się w powietrzu dłużej lub nieco krócej. 

12.10.2017

Witam, jakie są pierwsze wolne terminy na lot szybowcem ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam
Realizacje umawiane są indywidualnie poprzez dział rezerwacji tel 600 763 700. Loty odbywają się weekendowo do końca października. Do działu rezerwacji należy zgłosić się z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.
Serdecznie pozdrawiam
Prezent Marzeń
  

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Lot szybowcem z doświadczonym pilotem. Szybowiec wznosi się ku górze za pomocą wyciągarki. Start realizowany jest na terenie lądowiska Laszki, przynależnego do Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Widokowy lot szybowcem trwa od 5 do 10 minut. Czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych. 

Komu podarować lot szybowcem?

 • Mieszkańcowi wschodniej Polski, który lubi atrakcje powietrzne
 • Osobie, interesującej się lotnictwem
 • Każdemu, kto lubi loty widokowe

Atrakcja

Lot widokowy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lądowiska Laszki, przynależnego do Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca Grob G103 Twin lub SZD-9bis 1E Bocian jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym nad wschodnią Polską. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać od 5 do 10 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Widoki

Lot realizowany jest nad płytami lądowiska Laszki, które zlokalizowane jest ok. 25 km od granicy dzielącej Polskę z Ukrainą. Będąc na wysokości kilkuset metrów będzie można podziwiać nizinny krajobraz, pola, łąki, lasy, meandrującą rzekę Szkło, pobliskie miejscowości np. Laszki, a w oddali być może panoramy większych miast.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
 • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
 • Niecodzienna okazja do podziwiania Polski z lotu ptaka
Czytaj więcej

Polecamy ten prezent dla:

Cena: 200 zł

P0002336

Ocena 

4/5
16