Lot balonem dla dwojga

1011

Lot balonem dla dwojga to romantyczna podróż, która pozwala podziwiać malownicze krajobrazy z zupełnie nowej perspektywy. Podniebna przygoda rozpoczyna się o wschodzie lub zachodzie słońca, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Loty widokowe balonem to rewelacyjny pomysł na prezent zaręczynowy, ślubny czy urodzinowy. Całe wydarzenie odbywa się po okiem wykwalifikowanego pilota, który steruje statkiem powietrznym, zapewniając tym samym pełne bezpieczeństwo uczestnikom zabawy. 

Pomysł na prezent – lot balonem dla dwojga

Lot balonem dla dwojga to rewelacyjny pomysł na prezent ślubny dla młodej pary. Nowożeńcy po przyjęciu weselnym mogą spokojnie zarezerwować sobie termin realizacji vouchera, ponieważ jego ważność wynosi 365 dni. Romantyczny przelot balonem to także dobra okazja, aby uczcić rocznicę ślubu. Voucher na przelot można podarować rodzicom, bratu, siostrze czy partnerowi. Wyjątkowe przeżycie to także oryginalny pomysł na zaręczyny czy pierwszą randkę. Lot balonem nad morzem to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Bałtyk z lotu ptaka. 

Lot balonem – cena

Cena lotu balonem uzależniona jest najczęściej od lokalizacji oraz długości lotu. Vouchery realizowane są na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego oraz dolnośląskiego. Koszt lotu balonem dla dwojga wynosi od 1799 do 2199 złotych. 

Ile trwa przelot balonem?

Widokowy lot balonem trwa zwykle około 60 minut. Organizatorzy wydarzenia zalecają jednak na całe wydarzenie zarezerwować sobie 3-4 godziny. Samo rozłożenie balonu trwa około godziny, a ewentualne opóźnienia mogą wynikać np. z chwilowego załamania się pogody. 

Lot balonem dla dwojga a pogoda

Loty balonem realizowane są tylko w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Aby statek powietrzny mógł wzbić się w powietrze, pogoda musi być stabilna, co oznacza brak deszczu, burzy czy gęstej mgły, a prędkość wiatru nie może przekraczać 15 km/h. Najlepsze warunki pogodowe do odbywania lotów widokowych panują od wiosny do jesieni, najczęściej tuż po wschodzie słońca lub na 2 godziny przed jego zachodem. Zimą dobywają się one zwykle przez cały dzień. Ostateczną decyzję o tym, czy lot się odbędzie zawsze podejmuje doświadczony pilot. W przypadku, gdy pogoda nagle się załamie i nie będzie możliwość realizacji vouchera w danym dniu, wtedy para umawia się na inny, dogodny dla niej termin. 

Balon do latania – jak to działa?

Balon jest najstarszym znanym statkiem powietrznym, z grupy aerostatów, który nie posiada napędu silnikowego. Składa się z lekkiej, nieprzepuszczalnej tkaniny nagumowanej lub tworzywa sztucznego, o dużej wytrzymałości. Do balonu przymocowana jest gondola, czyli tzw. kosz, do którego wchodzą ludzie. Powłokę balonu napełnia się powietrzem. Po dopięciu do niego gondoli, umieszcza się w nim również specjalne palniki, które ogrzewają znajdujące się w nim powietrze, w wyniku czego balon unosi się do góry. 

Loty balonowe – przebieg atrakcji 

Otrzymując voucher upominkowy, należy umówić się na konkretny termin jego realizacji. Rozłożenie powłoki balonu i napełnienie go gorącym powietrzem zajmuje około 60 minut, podobnie jak jego złożenie po lądowaniu. Lot widokowy balonem trwa zazwyczaj godzinę. W tym czasie para może zabrać ze sobą aparat fotograficzny i uwieczniać malownicze widoki. Po odbyciu lotu, balon ląduje w wyznaczonym miejscu, chociaż nie zawsze jest to możliwe. Wynika to z tego, że statek powietrzny jest uzależniony od siły wiatru, a jego kierowanie ogranicza się do wznoszenia się i opadania. Z tego względu niejednokrotnie niemożliwe jest idealne określenie miejsca lądowania balonu. Po zakończeniu lotu para może otrzymać pamiątkowy certyfikat bądź zostać poczęstowana lampką szampana. 

Lot balonem dla dwojga – jak się przygotować?

Stój do lotu balonem powinien być dostosowany do panującej pory roku. Osoby wybierające się na przelot widokowy dobrze, aby miały na sobie nakrycie głowy, nieprzemakalne bluzki z długimi rękawami oraz okulary przeciwsłoneczne. Na nogi najlepiej mieć założone wygodne sportowe obuwie. 

Lot balonem a bezpieczeństwo

Balon do latania to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu. W realizacji lotów widokowych największy nacisk kładzie się na jakość sprzętu oraz doświadczenie i umiejętności pilota. Gwarancją bezpieczeństwa są unijne certyfikaty oraz obsługa operacyjna i techniczna. Licencję pilota balonowego można otrzymać dopiero po odbyciu 50 startów i lądowań lub 50 godzin lotu oraz pozytywnym przejściu egzaminu. Aby móc korzystać z uprawnień, pilot jest zobowiązany w ciągu ostatnich dwóch lat wykonać co najmniej 6 godzin lotu w charakterze pilota dowodzącego oraz 10 startów i lądowań. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia moją pewność, że lot będzie bezpieczny i przyjemny. 

Pierwsze loty balonem 

Pierwszy lot balonem odbył się w 1783 roku we Francji. Jego twórcami byli bracia Montgolfier. Rok później także w Polsce odbyła się pierwsza próba wzbicia się nad ziemię statkiem powietrznym bez napędu silnikowego. Balon napełniono wodorem i uwiązano za pomocą prawie 200 metrowej liny. Pierwszy lot balonem w Polsce odbył się 1789 roku w Warszawie. Wówczas statek powietrzny wzbił się na wysokość 2000 metrów i po niecałej godzinie wylądował w Białołęce. 

Obecnie baloniarstwo to spot lotniczy, trochę przypominający paralotniarstwo, szybownictwo czy lotniarstwo. Na całym świecie, w tym także w Polsce, odbywają się zawody balonowe. To bardzo malownicze widowisko, na które przychodzi liczna widownia. Zawody polegają na odbyciu jak najbardziej precyzyjnego lotu. Piloci mają za zadanie zrzucenie markera w określonym punkcie. Uczestnikom zawodów pomaga w tym GPS, który wyznacza odpowiedni kurs i gwarantuje odnalezienie precyzyjnego miejsca zrzutu. Zawody baloniarskie trwają czasem nawet do kilku dni. Wynika to z tego, że loty balonem uzależnione są od pogody i niekiedy nie jest możliwa realizacja zadań w umówionym wcześniej czasie. Przed rozpoczęciem zawodów, jego uczestnicy muszą także przejść obowiązkową odprawę, na której sprawdzane są ich uprawnienia, a także stan techniczny statku powietrznego.  

Czytaj więcej >

Czas trwania

Cena od:

1798.999968000000

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Cena od:

1798.999968000000

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Loty balonem realizujemy na terenie województwa: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, pomorskiego, dolno-śląskiego, zachodniopomorskiego

 • Czas trwania

  Zalecamy zarezerwowanie sobie ok. 3-4 godzin. Czas rozłożenia balonu to 1 godzina, podobnie trwa złożenie. Sam lot zajmuje również ok. 60 minut.

 • Pogoda

  Lot może się odbyć, gdy prędkość wiatru nie przekracza 15 km/h. Deszcz i chmury burzowe uniemożliwiają realizację lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji mogą pojawić się osoby towarzyszące, które będą obserwowały start balonu.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny strój, dostosowany do odpowiedniej pory roku. Proponujemy założyć nakrycie głowy, bluzę z długim rękawem, nieprzemakalne lub sportowe obuwie. Polecamy także wziąć okulary przeciwsłoneczne.

 • Wymagania

  Wymagany jest dobry stan zdrowia. Nie zaleca się udziału kobietom powyżej szóstego miesiąca ciąży.

 • Informacje dodatkowe

  Starty lotów balonem w sezonie letnim odbywają się zazwyczaj tuż po świcie oraz późnym popołudniem, na około 2 godziny przed zachodem słońca. W zimie natomiast lot jest możliwy w ciągu całego dnia

#Michał

Serwis "prezentmarzeń": 1. Super obsługa, 2. Super podejście do klienta, 3. Super pomoc w realizacji całego prezentu. Lot: 1. Cudowne przeżycie, 2. Piękne i zapierające dech w piersiach widoki, 3. Oj wszystko super!! 4. Mina dziewczyny w momencie zaręczyn podczas lotu.. BEZCENNA!

#Adam

Taki oto prezent dostała moja żona na urodziny. Romantyczny lot balonem :) Było super polecam wszystkim zakochanym parom :) Piękne widoki i wyjątkowy klimat :)

#Kamila

To przeżycie którego nie zapomnę do końca życia, fantastyczne.

#Michał

Witam, Jestem zainteresowany lotem balonem. Chciałbym polecieć nad Łodzią z moją żoną i 6,5 letnią córką. Preferowany termin to 3 lub 4 września. Bardzo proszę o informację na temat kosztów i dostępnych terminów. Pozdrawiam Michał Posmykiewicz

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, terminy na loty ustalane są indywidualnie. Do rezerwacji dobrze jest się zgłosić z 2,3 tygodniowym wyprzedzeniem. Na realizację lotu proszę przeznaczyć kilka dni swojej dostępności, gdyż prezent jest mocno uzależniony od warunków pogodowych. Koszt lotu to 1999 zł. Pozdrawiam, Gosia Serafińska, Prezent Marzeń

#D

ustalanie terminu

Czy można sprawdzić dostępność terminów realizacji zamówienia przed zakupem voucher-a

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, proszę podać lokalizacje oraz termin, w którym lot miałby być realizowany. Loty są zależne od warunków atmosferycznych więc ostateczny termin będzie potwierdzany na dzień, dwa przed planowanym lotem. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Ewa

miejsce lotu w Warszawie

Witam W jakich okoicach odbywają się loty warszawskie? Czy dojazd po wylądowaniu do miejsca startu jest w cenie vouchera?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, start lotu balonem jest z lotniska Chrcynno. Po wylądowaniu jesteście Państwo odwożeni na miejsce startu bez dodatkowych kosztów. Pozdrawiam Małgorzata Serafińska Prezent Marzeń

#Robert Mulica

Lot balonem Nowy Targ

Witam 1 Czy w Nowym Targu lecieć balonem mogą trzy osoby (dwie dorosłe i 13-sto latka) ? 2 Czy po skończonym locie odwozicie nas do miejsca startu, czy musimy się tam dostać sami ? Pozdrawiam

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, lot jest dla dwóch osób + pilot. W lokalizacji Lublin mamy większe kosze. Po locie są Państwo odwiezieni do miejsca startu. Pozdrawiam, Dorota Pietrzak prezentmarzen.com

#Robert Mulica

lot balonem

Witam Czy balonem mogą lecieć trzy osoby? chodzi o lot w okolicy Wrocławia. Pozdrawiam

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, kosze na ogół są na 2 osoby + pilot. W lokalizacji Lublin mamy większe kosze, nawet na 5osób https://prezentmarzen.com/lot-balonem-dla-dwojga-lublin/ Pozdrawiam, Dorota Pietrzak prezentmarzen.pl

#Urszula

lot

Witam, czy jest możliwość zabrania 3 osób? :)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, ilość osób jest uzależniona od wielkości kosza jaki posiada balon, proszę podać lokalizację, która Panią interesuje, wtedy udzielę dokładnej informacji. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Bartek

lot balonem

Witam, czy jest możliwość lotu balonem z punktu A do pkt B? Chciałbym wykorzystać ten sposób transportu do podróży do ślubu - z miejsca jednego do kościoła. Wszędzie są większe obszary na których można startować/lądować.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, lot balonem zależy od kierunku wiatru, dlatego nie możemy z góry zaplanować gdzie balon wyląduje. W takiej sytuacji lot z punktu A do punktu B nie jest możliwy. Pozdrawiam Katarzyna Kulińska Prezent Marzeń

#Izku

aktualność oferty

Witam! Za miesiąc mój Mąż kończy 30 lat i chciałabym w związku z tym, pod koniec lipca/na początku sierpnia zrobić mu prezent w postaci lotu balonem (z Lublina/okolic). Chciałabym się również upewnić co do aktualności oferty na Państwa stronie. Czy owe loty odbywają się, kto dokładnie je organizuje i z kim ewentualnie później (czyt. na miejscu) można szczegółowo omówić plan takiego wydarzenia? ;)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, oferta jest aktualna i realizowana praktycznie codziennie w zależności od warunków pogodowych. Po aktywacji vouchera-otrzymaniu wpłaty- jest Pani umawiana na konkretny termin i otrzymuje Pani nr kontaktowy do pilota z którym można omówić szczegóły lotu. Loty odbywają się w Nałęczowie. Pozdrawiam Lilianna Rafa prezentmarzen.pl

#Mirosław

Płatność,rezerwacja

Witam, chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość rezerwacji Lotu Balonem dla 2 osób w dniu 12 lub 13 października 2013 roku , i jak by wyglądała forma płatności, i w jakim terminie należało by ją uregulować. Z góry dziękuje ;)

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, proszę dokonać standardowego zakupu w naszym serwisie, opłacić voucher w przeciągu 7 dni (przelewem) i zgłosić rezerwację. Dodatkowo uprzedzam, że lot balonem jest uzależniony od warunków pogodowych i w przypadku niekorzystnych warunków termicznych konieczne będzie ustalenie nowego terminu realizacji. Lilianna Rafa prezentmarzen.pl

#Marta

Dodatkowe informacje

Szanowni Państwo poszukuję oferty lotu balonu, który ma być prezentem urodzinowym dla męża czy mogłabym się dowiedzieć czegoś więcej o organizatorze sprzedawanych przez Państwo lotów w okolicach Trójmiasta? Na ile jest to bezpieczne? kto to robi? jakie ma doświadczenie etc...? przyznam, że chciałabym, aby rozrywka była uzupełniona lekką adrenaliną, ale jednak w pełni bezpieczna...

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, pilotem balonu jest Andrzej Rogowski który otworzył pierwszą prywatną firmę, która zajęła się lotami balonowymi uzyskując w 1991 roku wszystkie wymagane zezwolenia tj. Koncesję Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie nieregularnego transportu lotniczego osób i poczty przy użyciu balonu w kraju i za granicą oraz usługi lotnicze inne niż transport, wykonywane przy użyciu balonu. Flota to 5 balonów będących pod nadzorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Bezpieczeństwo lotów gwarantuje Państwu osoba Andrzeja Rogowskiego, doświadczonego pilota balonowego, posiadającego największą w Polsce ilość wylatanych godzin w locie swobodnym ponad 1750 oraz ponad 2500 godzin na uwięzi i w ekspozycjach. Lotu są organizowane w obrębie Kaszub, które są uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski - z tego względu często określane są mianem "Bawarii i Szwajcarii Kaszubskiej". Największe bogactwo Kaszub stanowią lasy oraz jeziora. Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne, czyste powietrze, cisza i spokój czynią Kaszuby niesamowitym miejscem. Romantyczne Loty Balonem we dwoje są gwarancją widoków nad Bawarią i Szwajcarią Kaszubską (okolice: Stężycy, Borucina, Chmielna, Somonina, Przywidza, Nowej Karczmy, Kościerzyny, Ostrzyc, Wieżycy, Szymbarka, Kartuz, jezior: Raduńskie Dolne i Górne, Ostrzyckie i Patulskie, Przywidzkie) są organizowane od 22 lat dla osób od 7 roku życia w górę. Robienie zdjęć i kręcenie filmów własnym sprzętem jest dostępne. Z uwagi na wzmożony ruch samolotów pasażerskich nad Gdańskiem i Sopotem loty widokowe odbywają poza Trójmiastem nad Kaszubami. Czas dojazdu z Trójmiasta do miejsca spotkania (Szymbark CEPR) 60 - 75 minut. Na lot nad Kaszubami należy zarezerwować czas około 3 godzin. Pozdrawiam, Lilianna Trojanowska-Rafa

#Marta Bernaciak

termin

Witam, mam pytanie co do wyboru terminu takiego lotu gdyż chciałam ofiarować taki prezent na ślub. Tylko,że bardziej by mnie interesował termin wiosenny, a ślub jest zaraz. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, termin lotu ustalany jest indywidualnie, z ok. tygodniowym wyprzedzeniem. Voucher w naszym serwisie ważny jest rok czasu także prezent może pani podarować w dniu ślubu, a nowożeńcy sami wybiorą sobie dogodny termin lotu. Lilianna Rafa

#Michał Marcinek

Lokalizacja

Czy istnieje możliwość wybrania innej lokalizacji startowej niż domyślne. Chodzi mi czy lot balonem może odbyć się w miejscu zamieszkania lub jego pobliżu osoby obdarowywanej? I ile kosztowałby ewentualny dojazd balonu razem ze sprzętem tj. ok 72km z Krakowa?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, wstępnie istniałaby taka możliwość, jednak jest to uzależnione po pierwsze od tego czy w miejscu realizacji tego prezentu mapy lotnicze pozwalają na odbycie takiego lotu, dodatkowo musimy znaleźć miejsce na którym rozłożymy i napełnimy balon, potrzeba nam przynajmniej przestrzeni rzędu 50x50 m2. Jeśli będzie Pan zainteresowany koszty dojazdu po ustaleniu warunków terenu zostaną Panu wyliczone indywidualnie.

#MATRIX

Ilość osób w balonie?

Podczas lotu ile osób oprócz załogi jest w balonie? Tylko dodatkowa dwójka kupujących czy może jakaś większa ilość osób, które też zakupiły kit

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam serdecznie, w balonie znajduje się pilot i dwie osoby obadarowane. Lilianna Trojanowska-Rafa prezentmarzen.pl

Social Media
Płatności
product