Lot balonem dla dwojga

(121)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Widokowy lot balonem dla dwojga.

Komu podarować lot balonem?

 • Państwu Młodym w prezencie ślubnym
 • Rodzicom/rodzeństwu/przyjaciołom na rocznicę ślubu
 • Swojej drugiej połówce na urodziny, rocznicę, zaręczyny lub po prostu bez okazji

Lot balonem

Widokowy lot balonem dla dwojga to romantyczna podróż pełna ogromnych emocji. Malownicze polskie krajobrazy oglądane z lotu ptaka, bajkowe wschody i zachody słońca oraz majestatycznie płynący po niebie ogromny balon to gwarancja niezapomnianej przygody i dobrej zabawy.

Czym jest balon?

Balon to najstarszy znany statek powietrzny bez napędu silnikowego. Składa się z powłoki wykonanej z lekkiej, nieprzepuszczalnej, nagumowanej tkaniny lub z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości i zawieszonej pod nią gondoli.

Jak działa balon?

Powłokę balonu napełnia się powietrzem, a następnie podpina się gondolę i specjalne palniki, które ogrzewają powłokę balonu i znajdujące się w niej powietrze. Gorące powietrze wewnątrz balonu jest lżejsze od powietrza na zewnątrz i unosi balon. 

Balonem można sterować tylko w kierunku góra-dół, reszta uzależniona jest do kierunku i siły wiatru. Z tego względu praktycznie niemożliwe jest zaplanowanie lądowania w określonym miejscu.

Czas trwania lotu

Widokowy lot balonem trwa zwykle ok. 60 minut. Na całe przedsięwzięcie należy jednak zarezerwować sobie ok. 3-4 godzin.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji i miejsca startu.
 2. Rozłożenie powłoki balonu i napełnienie jej gorącym powietrzem (ok. 1 h).
 3. Widokowy lot balonem (ok. 60 min.).
 4. Złożenie balonu (ok. 1 h).
 5. Powrót do miejsca startu.
 6. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych.

Bezpieczeństwo

Lot balonem to jeden z bezpieczniejszych środków transportu. Najważniejszą rolę odgrywają tu jakość sprzętu oraz umiejętności i doświadczenie pilota. Wysoką jakość sprzętu gwarantują unijne certyfikaty balonów oraz zgodna z nowymi przepisami obsługa techniczna i operacyjna. Pilot posiadając licencję pilota balonowego może wykonywać loty zarobkowe dopiero po wykonaniu 50 godzin lotu lub 50 startów i lądowań w charakterze pilota dowódcy balonu oraz zaliczeniu kontroli umiejętności przed egzaminatorem. Ponadto, aby korzystać z uprawnień licencji pilota balonowego, pilot zobowiązany jest w ciągu ostatnich 24 miesięcy wykonać co najmniej 6 godzin lotu w charakterze pilota dowódcy, w tym 10 startów i lądowań. 

Pogoda

Widokowe loty balonem realizowane są tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Aby lot balonem mógł się odbyć, pogoda musi być stabilna, bez deszczu, mgły i chmur burzowych. Prędkość wiatru nie może przekraczać 15 km/h. Od wiosny do jesieni takie warunki panują zwykle tuż po wschodzie lub na ok. 2 godziny przed zachodem słońca, zimą loty balonem mogą być realizowane przez cały dzień. Decyzję o możliwości wykonania lotu balonem zawsze podejmuje pilot.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • Gotowy prezent przygotowany już do wręczenia
 • Spełnia marzenie o lataniu
 • Zapewnia romantyczne emocje i niezapomniane doświadczenie