Lot balonem dla dwojga

(121)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Widokowy lot balonem przeznaczony jest dla dwóch osób. Zwykle loty odbywają się przy wschodzie słońca lub zachodzie słońca.

Komu podarować voucher na widokowy lot balonem dla dwóch osób?

 • Państwu Młodym w prezencie ślubnym
 • Rodzicom/rodzeństwu/przyjaciołom na rocznicę ślubu
 • Swojej drugiej połówce na urodziny, rocznicę, zaręczyny lub po prostu bez okazji

Romantyczny lot balonem dla dwojga

Jeśli chcesz zaskoczyć bliską Ci osobę, prezent w postaci vouchera na lot balonem to sposób na przygodę życia, która pozwala spędzić wyjątkowe chwile we dwoje oraz zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki. To romantyczna podróż pełna ogromnych emocji i wrażeń. Malownicze polskie krajobrazy oglądane z lotu ptaka, bajkowe wschody i zachody słońca oraz majestatycznie płynący po niebie ogromny balon to gwarancja niezapomnianej przygody i dobrej zabawy.

Czym jest balon?

Balon to najstarszy znany statek powietrzny bez napędu silnikowego. Składa się z powłoki wykonanej z lekkiej, nieprzepuszczalnej, nagumowanej tkaniny lub z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości i zawieszonej pod nią gondoli.

Jak działa balon?

Powłokę balonu napełnia się powietrzem, a następnie podpina się gondolę i specjalne palniki, które ogrzewają powłokę balonu i znajdujące się w niej powietrze. Gorące powietrze wewnątrz balonu jest lżejsze od powietrza na zewnątrz i unosi balon.

Balonem można sterować tylko w kierunku góra-dół, reszta uzależniona jest do kierunku i siły wiatru. Z tego względu praktycznie niemożliwe jest zaplanowanie lądowania w określonym miejscu.

Czas trwania lotu

Lot balonem trwa zwykle ok. 60 minut. Na całe przedsięwzięcie należy jednak zarezerwować sobie ok. 3-4 godzin.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji i miejsca startu.
 2. Rozłożenie powłoki balonu i napełnienie jej gorącym powietrzem (ok. 1 h).
 3. Widokowy lot balonem (ok. 60 min.).
 4. Złożenie balonu (ok. 1 h).
 5. Powrót do miejsca startu.
 6. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych.

Bezpieczeństwo

Lot balonem to jeden z bezpieczniejszych środków transportu. Najważniejszą rolę odgrywają tu jakość sprzętu oraz umiejętności i doświadczenie pilota. Wysoką jakość sprzętu gwarantują unijne certyfikaty balonów oraz zgodna z nowymi przepisami obsługa techniczna i operacyjna. Pilot posiadając licencję pilota balonowego może wykonywać loty zarobkowe dopiero po wykonaniu 50 godzin lotu lub 50 startów i lądowań w charakterze pilota dowódcy balonu oraz zaliczeniu kontroli umiejętności przed egzaminatorem. Ponadto, aby korzystać z uprawnień licencji pilota balonowego, pilot zobowiązany jest w ciągu ostatnich 24 miesięcy wykonać co najmniej 6 godzin lotu w charakterze pilota dowódcy, w tym 10 startów i lądowań. 

Pogoda

Loty widokowe balonem realizowane są w zależności od warunków atmosferycznych. Aby lot balonem mógł się odbyć, pogoda musi być stabilna, bez deszczu, mgły i chmur burzowych. Prędkość wiatru nie może przekraczać 15 km/h. Od wiosny do jesieni takie warunki pogodowe panują zwykle tuż po wschodzie lub na ok. 2 godziny przed zachodem słońca, zimą loty balonem mogą być realizowane przez cały dzień. Decyzję o możliwości wykonania lotu balonem zawsze podejmuje pilot.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • To gotowy podarunek przygotowany już do wręczenia
 • Od początku do samego końca spełnia marzenie o lataniu
 • Udział w locie balonem gwarantuje niezapomniane doświadczenie
 • Wyprawa balonem o wschodzie lub zachodzie słońca zapewnia romantyczne emocje