Lot Widokowy Samolotem

(93)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Lot widokowy samolotem ultralekkim. Prezent sezonowy, realizowany w miesiącach wiosenno-letnich przy sprzyjających warunkach pogodowych. Czas trwania lotu zależy od wybranej lokalizacji.

Komu podarować widokowy lot samolotem?

  • Miłośnikowi sportów lotniczych
  • Osobie, która nigdy jeszcze nie latała samolotem i chciałaby doświadczyć tego wyjątkowego uczucia
  • Każdemu, kto chciałby przeżyć niezapomnianą przygodę i zobaczyć okoliczne krajobrazy z nowej perspektywy

Atrakcja

Widokowy lot samolotem ultralekkim to emocjonująca podniebna przygoda, w czasie której osoba obdarowana będzie miała okazję poznać budowę samolotu i zasady pilotażu. Malownicze polskie krajobrazy oglądane z lotu ptaka dostarczą wrażeń estetycznych i na długo zapiszą się w pamięci. Na pokład samolotu można zabrać ze sobą aparat, bądź kamerę by uwiecznić realizację atrakcji.

Czas trwania

Zależy od wybranej lokalizacji

Samolot ultralekki

Samolot ultralekki to statek powietrzny posiadający nieruchome powierzchnie nośne, wyposażony w co najmniej jeden zespół napędowy zapewniający samodzielny start i lot wznoszący, posiadający nie więcej niż 2 miejsca i maksymalną masę startową nie większą niż 450 kg – dla samolotu lądowego dwumiejscowego.

Bezpieczeństwo

Samolot ultralekki wykazuje pełną sterowność w locie poślizgowym, umożliwiając szybowanie w razie awarii silnika. Odległość jaką samolot może przebyć lotem szybowcowym waha się w granicach 10-24 km, co daje pilotowi wystarczająco dużo czasu na wybranie miejsca do lądowania awaryjnego lub nawet dotarcie do lotniska. Rozbieg i dobieg wynoszący średnio 100 m umożliwia lądowanie na praktycznie każdym lądowisku. Dodatkowo podwozie wykazuje znaczną tolerancję na nierówności terenu i wysoką trawę, pozwalając bezpiecznie wylądować w terenie przygodnym (np. na łące). 

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Spełnisz marzenie o lataniu
  • Stworzysz okazję do spojrzenia na świat z innej perspektywy
  • Podarujesz oryginalny prezent, pełen niezapomnianych emocji