Lot balonem – vouchery na loty balonem

(283)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Lot balonem to idealny pomysł na prezent dla osoby, która zawsze marzyła o przeżyciu tak bajkowej i niezapomnianej przygody. Wybierając ten podarunek, musisz dokonać wyboru konkretnej lokalizacji, która będzie najdogodniejsza dla osoby obdarowanej. Latamy w całej Polsce, więc z pewnością znajdziesz idealne miejsce. Atrakcja jest przeznaczona dla jednej osoby i realizowana w grupach. 

Prezent w postaci vouchera na lot balonem umożliwi bliskiej osobie przeżycie wspaniałej przygody na pokładzie statku powietrznego. Nie zwlekaj, wybierz odpowiedną lokalizację i już dziś kup bilet na lot dla kogoś wyjątkowego!

Komu podarować voucher na lot balonem?

 • osobie, która marzy o spojrzeniu na okolicę z lotu ptaka,

 • każdemu, kto interesuje się baloniarstwem,

 • mamie jako prezent na urodziny,
 • komuś, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę w koszu balonu. 

„Lot balonem zawsze był moim marzeniem, niedawno udało mi się je zrealizować. Wrażenia przeszły wszystkie moje oczekiwania”. Sprawdź, jakie przeżycia gwarantuje lot balonem

Lot balonem to widowiskowy sport, który niesie za sobą niesamowite doświadczenia. Potężnych rozmiarów, kolorowa czasza balonu robi ogromne wrażenie, podobnie jak widoki oglądane z gondoli w czasie lotu. Osoba obdarowana przeżyje przygodę niczym z bajki. Dodatkowym atutem są okoliczności lotu – atrakcja jest realizowana o wschodzie lub zachodzie słońca, dzięki czemu zapewnia niesamowite wrażenia wizualne i romantyczną atmosferę.

Lot balonem unoszącym się na wysokości 300-700 metrów gwarantuje wspaniałe przeżycie wypełnione przez malownicze widoki i niecodzienne spojrzenie na okolicę w czasie realizacji. Takie chwile z pewnością będą przypominały o niecodziennych emocjach i sprawią, że serce znowu zabije mocniej, jak w czasie tej ekstremalnej atrakcji.

Jeśli do tej pory wahałaś się, czy lot balonem to dobry pomysł na prezent, odpowiadam Ci, że zdecydowanie tak! W końcu kto nie chciałby polecieć jako pasażer na pokładzie balonu?

Lot balonem – cena

Cena lotu balonem w Polsce zależna jest od jego dokładnej lokalizacji i zaczyna się od 599.00 zł za osobę. 

Co czeka osobę obdarowaną podniebnym lotem balonem?

Godzinna podróż balonem ponad czubkami drzew w towarzystwie błękitu nieba pozwala na oderwanie się od codziennych obowiązków i zmartwień. Nastrojowa atmosfera wprawia w romantyczny nastrój i pozwala zatrzymać się i cieszyć chwilą obecną. Lot balonem to również idealny pomysł na oryginalną randkę, wyznanie uczuć w powietrzu, a nawet na oświadczyny. Taki gest z pewnością zostanie zapamiętany na długo przez każdego, komu chcesz podarować niezapomniane przeżycie.

Jak przebiega realizacja widokowego lotu balonem?

 1. Osoba obdarowana ustala z Wykonawcą dogodny termin oraz miejsce lotu, a następnie dokonuje rezerwacji przelotu balonem.

 2. Uczestnicy biorą udział w rozkładaniu powłoki balonu oraz napełnianiu jej gorącym powietrzem, co zajmuje około godzinę.

 3. Balon wzbija się w powietrze. Widokowy lot balonem trwa około godzinę.

 4. Po wylądowaniu uczestnicy biorą udział w składaniu aerostatu, co trwa około godzinę.

 5. Uczestnicy wracają na miejsce startu.

Ile trwa lot balonem?

Sam lot balonem trwa około 60 minut. Na całą realizację należy przeznaczyć około 3-4 godziny, ponieważ uczestnicy biorą udział w przygotowaniu balonu, co gwarantuje dodatkową zabawę. Uczestnicy atrakcji biorą w niej udział od początku do samego końca, więc mogą zobaczyć cały proces.

Kiedy odbywają się loty balonem?

Loty balonem mogą odbywać się przez cały rok, natomiast z uwagi na warunki pogodowe większość realizacji odbywa się w sezonach wiosna-jesień. Latem najbardziej sprzyjające warunki do lotu balonem mają miejsce do 3 godzin po wschodzie słońca lub 2 godziny przed jego zachodem. Zimą loty mogą odbywać się przez cały dzień

W jakich warunkach pogodowych może odbyć się lot?

Aby balon mógł wystartować, a lot był w pełni bezpieczny, musi wiać stały wiatr nieprzekraczający 5 m/s, widoczność powinna wynosić 2 km/200 m, a dodatkowo nie mogą występować opady atmosferyczne. Ważny jest również kierunek wiatru.

Ostateczna decyzja o starcie każdorazowo należy do pilota balonu, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli warunki pogodowe nie są sprzyjające, należy ustalić inny termin lotu.

Na jakiej wysokości realizowany jest przelot balonem?

Balon może utrzymywać się na wysokości od 300 do 1000 metrów. Najlepsze widoki zapewnia jednak pozostanie na wysokości 300-750 metrów. Dzięki temu uczestnicy mają możliwość cieszyć się malowniczymi widokami, które mogą się różnić w zależności od warunków atmosferycznych.

Czy lot balonem jest bezpieczny?

Dzięki rygorystycznym wymogom, co do panujących warunków atmosferycznych, balon jest jednym z najbezpieczniejszych prezentów lotniczych. Loty balonem są realizowane przez doświadczonych pilotów, którzy dbają o komfortowy przebieg atrakcji. Sprzęt wysokiej jakości wykorzystywany do lotu zapewnia nie tylko niesamowite wrażenia wizualne, ale też gwarancję bezpiecznej podróży.

Jak ubrać się na lot balonem?

Aby lot był komfortowy, a osoba obdarowana mogła w pełni cieszyć się przeżywanymi emocjami, należy zadać o odpowiedni strój. Ubiór należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych – nawet w lato warto założyć długie spodnie oraz zabrać ze sobą bluzę, ponieważ wraz ze wzrostem wysokości, temperatura spada. Najlepiej sprawdzi się wiązane obuwie sportowe na płaskiej podeszwie. Ze względu na to, że płomień palnika emituje dużą ilość ciepła, zaleca się zabranie ze sobą nakrycia głowy. Aby cieszyć się pięknymi widokami warto również mieć okulary przeciwsłoneczne

Jak się przygotować na lot balonem wypełnionym gorącym powietrzem?

Do lotu balonem nie trzeba się specjalnie przygotowywać, więc to doskonała okazja, by całkowicie zaskoczyć bliską Ci osobę. Należy jedynie zadbać o odpowiedni ubiór. Warto również zabrać ze sobą telefon lub aparat, aby móc filmować całą atrakcję.

Czy są przeciwwskazania do lotu balonem?

 • w locie balonem nie powinny brać udziału kobiety w ciąży,

 • kategorycznie zakazane jest branie udziału w atrakcji, będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,

 • nie należy uczestniczyć w realizacji, jeśli przechodziło się operację do 6 miesięcy przed lotem,

 • warto również dowiedzieć się, czy osoba, która ma otrzymać voucher, nie cierpi na silny lęk wysokości, ponieważ realizacja atrakcji może być dla niej niekomfortowa, 

 • w locie balonem udziału nie mogą brać dzieci poniżej 6 roku życia. Dzieci powyżej 6 roku życia mogą uczestniczyć w locie balonem jedynie w towarzystwie prawnego opiekuna/rodzica lub za jego pisemną zgodą,

 • w atrakcji nie mogą uczestniczyć osoby ważące powyżej 105 kilogramów.

Wielu przewoźników oferuje udostępnienie foteli oraz pasów bezpieczeństwa, aby osoby niepełnosprawne również mogły wziąć udział w locie balonem i stały się częścią załogi.

Jak kupić bon na lot balonem?

Wybierz odpowiednią lokalizację, a następnie zdecyduj, w jakiej formie chciałbyś otrzymać bon na przelot balonem. Jeśli zależy Ci na fizycznej formie vouchera, wybierz dostawę kurierem. A jeśli chciałbyś dostać bilet na lot już w minutę, zdecyduj się na zakup vouchera w formacie PDF, który dostaniesz na maila zaraz po finalizacji transakcji.

Czy lot balonem to dobry pomysł na prezent dla Twoich bliskich?

 • pozwala spełnić fantazje o spokojnym locie w przestworzach,

 • zapewnia gwarancję niesamowitych wrażeń i widoków,

 • balonowy prezent dla miłośnika podniebnych przygód pozwala spełnić jego marzenia,
 • umożliwia niecodzienną aktywność na łonie natury.

Właśnie oglądasz ofertę na lot widokowy balonem przeznaczoną dla jednej osoby. Kliknij w link, jeśli chciałbyś kupić voucher Prezentmarzeń – lot balonem dla dwojga.

Cena od: 599 zł

Dostępne w
51 lokalizacjach!

Wybierz lokalizację (spośród 51 dostępnych)

  (zmień)

Cena: