Zostań Pilotem - Podstawy Latania Samolotem

(23)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Uczestnik podczas lotu widokowego będzie miał okazję złapać za stery i pilotować samolot (przy korzystnych warunkach pogodowych). Przed lotem instruktor przedstawi osobie obdarowanej maszynę i zapozna z jej obsługą.

Komu podarować Podstawy Latania Samolotem?

  • Mężczyźnie, który interesuje się lotnictwem
  • Przyjacielowi, który uwielbia podniebne atrakcje
  • Osobie, która chciałaby zasiąść za sterami samolotu

Zostań pilotem

Usługa obejmuje spotkanie zapoznawcze z lotnictwem z możliwością przelotu samolotem. Po przybyciu na lotnisko, uczestnik spotka się z instruktorem, który pokrótce opisze przebieg i zasady realizacji. Obdarowany weźmie udział w wykonywaniu wszelkich czynności przedlotowych oraz zapozna się z podstawowymi definicjami w zakresie aerodynamiki czy meteorologii. Podczas lotu będzie miał szansę, by złapać za stery i poczuć się jak prawdziwy pilot, pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych. Atrakcja ma formę zabawy - nie jest profesjonalnym kursem lotniczym.

Awionetka

Awionetką nazywane są głównie małe samoloty. Najczęściej 2-4 osobowe, jednosilnikowe, rzadziej dwusilnikowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do lotów turystycznych czy szkoleń, ale także jako hol dla szybowców. Ze względu na to, że są to samoloty o masie startowej nie przekraczającej 5700 kg (samoloty lekkie) to pilot musi posiadać licencje turystyczną PPL (A).

Bezpieczeństwo

Piloci posiadają licencje turystyczną PPL (A), która upoważnia ich do sterowania samolotem turystycznym. Na bezpieczeństwo lotu składa się wieloletnie doświadczenie pilotów, kilka tysięcy godzin za sterami samolotu oraz regularne kontrole maszyn. Każdy statek powietrzny spełnia surowe normy bezpieczeństwa, a sam lot objęty jest ubezpieczeniem i certyfikatem AOC (Air Operator Certificate).

To dobry pomysł na prezent ponieważ

  • Wręczony zostanie gotowy prezent w formie prywatnego lotu
  • Jest zupełnie nowym doświadczeniem
  • Stwarza możliwość podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy

Cena od: 800 zł

Dostępne w
3 lokalizacjach!

Wybierz lokalizację (spośród 3 dostępnych)

  (zmień)

Cena: