Szkolenie wstępne na pilota samolotu ultralekkiego – Toruń

(1)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

1 godzina

Lokalizacja

Lotnisko EPTO w Toruniu, ul. 4 Pułku Lotniczego 17. Na końcu ulicy w lewo za pomnik, ok. 100 metrów do parkingu. Oczekiwać wyłącznie w bliskości narożnika dwóch bram wjazdowych na teren lotniska.

Więcej informacji

Pogoda

Niekorzystne warunki pogodowe mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji mogą pojawić się osoby towarzyszące, które będą obserwowały lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny, niekrępujący ruchów strój osłaniający ciało oraz dopasowane obuwie sportowe z podeszwą w obrysie stopy.

Wymagania

Maksymalna waga pasażera to 100 kg. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest obecność opiekuna. Rezerwacji należy dokonać z min. 7-dniowym wyprzedzeniem. Warunkiem skorzystania z atrakcji jest zapoznanie się z regulaminem.

Informacje dodatkowe

Realizacje od 01.03. - 20.06.2022 r. oraz od 05.09. - 28.10.2022 r. Na miejscu realizacji należy okazać voucher prezentowy. Zakaz realizacji pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Opinie (1)

Od dnia 1 czerwca 2023 roku będziemy publikować wyłącznie zweryfikowane treści opinii. Opinie będą mogli wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2021-04-01

Brat zawsze marzył, by sprawdzić swoich sił w roli pilota. Z prezentu był bardzo zadowolony. Pierwsze marzenie brata spełnione

Dodaj Opinię

Szkolenie wstępne na pilota samolotu ultralekkiego – Toruń

FAQ

Bądź pierwszy, aby zadać pytanie o ten produkt!

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Wstępne szkolenie na pilota samolotu ultralekkiego to atrakcja przeznaczona dla 1 osoby, realizowana na lotnisku EPTO w Toruniu. Szkolenie wstępne na pilota samolotu ultralekkiego to część teoretyczna oraz praktyka na pracującym silniku, w tym szkolny lot po kręgu nad lotniskiem. Do wyboru dwa warianty czasowe, które różnią się czasem trwania poszczególnych części.

Komu podarować szkolenie wstępne na pilota samolotu ultralekkiego?

 • Miłośnikowi samolotów ultralekkich
 • Osobie, która zawsze marzyła by spróbować swoich sił w roli pilota
 • Każdemu, kto chciałby przeżyć niezapomnianą przygodę

Program szkolenia

 1. Część teoretyczna obejmuje:
  • zapoznanie: z ogólnymi zasadami lotu, z budową samolotu Ultralekkiego, z przeznaczeniem zabudowanych pokładowych przyrządów i urządzeń,  zasadami działania sterów oraz przepisami i zasadami bezpieczeństwa podczas wykonywania omawianych czynności lotniczych.
  • przegląd przedlotowy, zaznajomienie się z kabiną i obowiązującymi procedurami, zajęcie miejsca w kabinie i jej opuszczanie, niebezpieczne sytuacje i procedury awaryjne.
  • teoretyczną procedurę uruchomienia silnika i urządzeń pokładowych z omówieniem ich działania i zastosowania, przebieg próby silnika, wyłączenie silnika i urządzeń.
  • omówienie procedury: kołowania, zajęcia i zwolnienia pasa startu i lądowania, odlotu i dolotu do lotniska, zakończenia lotu i czynności lotniczych.
  • omówienie zagadnień związanych z : nauką podstawowego pilotażu w strefie, lotami po szkolnych kręgach (4 zakręty, dwa zakręty), procedurami awaryjnymi, lotem trasowym i na inne lotniska, lądowiska.
 2. Część praktyczna na pracującym silniku w tym lot
  • Po wykonaniu obowiązujących procedur, uruchamiany jest silnik i wykonywana jest próba silnika zgodnie z instrukcją użytkowania. W trakcie wstępnego podgrzewania silnika uruchamiane są pozostałe urządzenia samolotu i sprawdzana jest poprawność ich działania.
  • Zgodnie z procedurami prowadzona jest łączność radiowa, wykonane zostaje kołowanie, zajęcie pasa, po starcie wykonywany jest lot po szkolnym kręgu, po lądowaniu skołowanie w wyznaczone miejsce. Kończąc procedury m.in. wyłączany jest silnik wraz z innymi urządzeniami.

Pakiet rozszerzony za dodatkową opłatą na miejscu realizacji

Na miejscu istnieje możliwość dopłaty do max. 3 godzin lotu, w ramach której szkolenie zostanie poszerzone o naukę podstawowego pilotażu w strefie, ćwiczenie lotów po kręgach szkolnych nad lotniskiem cztero- i dwuzakrętowych oraz wykonanie lotu trasowego z możliwością lądowania na innym lotnisku. W lotach o wydłużonym czasie lotu instruktor podczas pokazu sterowania w locie na bieżąco naucza, omawia i wyjaśnia poszczególne elementy lotu oraz koryguje błędy jednocześnie unikając nieuzasadnionego ryzyka. Podczas lotu oprócz analitycznej obserwacji wskazań przyrządów pokładowych i otoczenia, możesz doświadczyć wspólnego i samodzielnego sterowania pod kontrolą instruktora oraz posłuchać rzeczywistej lotniczej komunikacji radiowej. Do tego niezapomniane wrażenia wizualne podczas lotu z możliwością odpłatnej FOTO sesji. Więcej informacji na profilu MOTO LOT - DG na Facebooku.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • stwarza okazję do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności
 • pozwala spełnić marzenie każdego miłośnika latania
 • dostarcza emocji, które na długo zapiszą się w pamięci

Polecamy ten prezent na: