Lot Paralotnią – Zielona Góra

3551

Lot paralotnią w Zielonej Górze. Start realizowany jest za wyciągarką, z lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie koło Zielonej Góry. Widokowy lot paralotnią trwa ok. 8-15 minut.

Komu można podarować lot paralotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Lot paralotnią to prawdziwa przyjemność i niezapomniane emocje, jakie daje szybowanie pod chmurami i spoglądanie na świat z lotu ptaka. Towarzyszące mu poczucie wolności i przyjemny dreszczyk adrenaliny sprawią, że widokowy lot paralotnią będzie wyjątkowym i niezapomnianym prezentem, którego wspomnienie długo będzie wywoływało uśmiech na twarzy osoby obdarowanej.

Czas lotu

Lot widokowy paralotnią trwa ok. 8-15 minut. Paralotnia nie posiada silnika, a długość lotu uzależniona jest od panujących warunków atmosferycznych. Nieco dłuższe, bo ok. 15-20 minutowe loty realizowane są w tej okolicy na motoparalotni

Filmowanie i zdjęcia

Po uzyskaniu zgody pilota, można w czasie lotu nagrywać film i robić pamiątkowe zdjęcia. Należy pamiętać jednak o dokładnym zabezpieczeniu sprzętu przed ewentualnym upadkiem, np. za pomocą paska zakładanego na szyję.

Bezpieczeństwo

Loty widokowe paralotnią organizuje Aeroklub Ziemi Lubuskiej w Przylepie koło Zielonej Góry, skupiający pilotów z wieloletnim doświadczeniem, uczestników największych międzynarodowych zawodów paralotniczych. Przed lotem pilot przeprowadzi krótką prezentację paralotni, wyjaśniając zasady jej funkcjonowania oraz zapozna uczestnika z zasadami bezpieczeństwa. 

Lot w tandemie

Widokowy lot paralotnią jest lotem tandemowym, co oznacza, że realizowany jest na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu paralotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem. 

Widoki

Widokowy lot paralotnią realizowany jest na wysokości ok. 400-500 m nad ziemią. W czasie lotu podziwiać będzie można piękno lubuskiej krainy z jej malowniczymi krajobrazami i bogatą, leśną roślinnością. Być może będzie również okazja zobaczyć też okoliczne miejscowości, zlokalizowane tuż nad rzeką Łącza.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji z uwzględnieniem warunków pogodowych.
 2. Szkolenie z zasad bezpieczeństwa i przygotowanie do lotu (ok. 15 minut).
 3. Widokowy lot paralotnią (ok. 8-15 minut w zależności od panujących warunków atmosferycznych).
 4. Podsumowanie lotu.
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych.

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Spełnisz marzenie o szybowaniu pod chmurami
 • Podarujesz niezapomniane emocje
 • Stworzysz okazję do zdobycia nowych doświadczeń i spojrzenia na świat z innej perspektywy
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Ilość osób

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

5/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Adrenalina

Kup w zestawie 52 lokalizacje

PrezentMarzeń - Adrenalina299 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Lotnisko AZL w Przylepie, koło Zielonej Góry.

 • Czas trwania

  Lot trwa około 8-15 min, czas lotu może się zmieniać w zależności od panujących warunków pogodowych. Przed lotem krótki instruktaż około 15 minut.

 • Pogoda

  Pogoda może uniemożliwić realizację prezentu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin. O możliwości wykonania lotu w dany dzień decyduje tylko i wyłącznie pilot paralotni.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny, sportowy strój, odpowiedni do warunków pogodowych, obuwie trekingowe za kostkę (zabezpieczające staw skokowy).

 • Wymagania

  Minimalna waga uczestnika to 35 kg, maksymalna 120 kg. Prezent dostępny od 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie za zgodą opiekunów prawnych. Zabroniona jest realizacja prezentu po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających.

 • Informacje dodatkowe

  Loty realizowane są od kwietnia do końca września. Zaleca się rezerwację na 14 dni przed planowaną realizacją przeżycia. Przeciwwskazania zdrowotne: choroby serca, epilepsja, choroby umysłowe.

#Agnieszka

Wysokość lotu robi wrażenie! Pan pilot nie raz mnie uspokajał przed lotem, za co chcę mu podziękować :). Krótko - podobało mi się, polecam!

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product