Lot Motoparalotnią

(228)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Kupując ten prezent musisz dokonać wyboru konkretnej lokalizacji. Jeżeli chcesz zamówić voucher na prezent dostępny w wielu lokalizacjach, aby osoba obdarowana sama mogła wybrać miejsce realizacji, przejdź TUTAJ.

Lot widokowy motoparalotnią jest realizowany w tandemie, co oznacza, że uczestnik zajmie miejsce pasażera w dwumiejscowej paralotni.

Komu można podarować voucher na lot widokowy?

 • Bliskiej osobie uwielbiającej podziwiać nowe widoki z lotu ptaka
 • Osobie, która ceni sobie atrakcje wznoszące serce ponad chmury
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Prędkość lotu motoparalotnią dodaje adrenaliny

Lot motoparalotnią to unikalne doświadczenie, które pozwala wznieść się wysoko w powietrze i podziwiać malownicze widoki z góry. Paraplan jest wyposażony w silnik spalinowy ze śmigłem, dzięki któremu może wystartować z dowolnego miejsca i wylądować tam, gdzie będzie ok. 100 m wolnej przestrzeni. Silnik wydłuża też czas lotu, który wynosi zwykle ok. 15-20 minut. Z racji, że jest to lot tandemowy, pilot nie ma klasycznej uprzęży, ale siedzi w dwuosobowym wózku. Na miejscu pasażera zasiada obdarowany lotem szczęśliwiec. Mimo napędu, to jak szybko leci motoparalotnia zależy też w dużej mierze od siły i kierunku wiatru. Prędkość wynosi przeważnie ok. 40 km/h, a przy sprzyjającym wietrze może dochodzić do nawet 80 km/h! To wystarczająco, by poczuć dreszczyk adrenaliny! 

Wysokość lotu pozwala zobaczyć więcej!

Lot realizowany jest zwykle na wysokości ok. 200 metrów, ale wznieść się można zdecydowanie wyżej. To jak wysoko lata motoparalotnia zależy nie tylko od umiejętności pilota, ale też od temperatury i ilości tlenu. Możliwości paraplanu są ogromne, bo da się nią latać nisko i powoli, a także daleko i wysoko, wykorzystując prądy termiczne i gasząc w nich silnik. Wprawieni piloci wykonują nawet motoparalotnią akrobacje. Samo unoszenie się w powietrzu na wysokość kilkuset metrów to wspaniała przygoda i okazja na podziwianie widoków z zupełnie nowej, nieznanej wcześniej perspektywy. 

Film z lotu motoparalotnią to niezapomniana pamiątka

Ci, którzy doświadczyli lotu motoparalotnią twierdzą, że w powietrzu można się poczuć naprawdę wolnym. Takie wspomnienia zostają w pamięci, ale widoki warto uwiecznić i móc do nich później wracać oraz zaprezentować najbliższym. W zależności od wybranej lokalizacji, istnieje opcja wykupienia lotu z filmowaniem. Uczestnik atrakcji otrzymuje wówczas na zakończenie pamiątkowy film. Za zgodą można też na pokład zabrać sprzęt fotograficzny, by samodzielnie wykonać pamiątkowe zdjęcia lub nagrania wideo. 

Bezpieczeństwo lotu zapewnia wykwalifikowany instruktor

Pewnie zastanawiasz się, czy lot motoparalotnią jest bezpieczny? Oczywiście tak - jest bezpieczny i do tego komfortowy. Zaletą motoparalotni jest to, że w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu. Uczestnik atrakcji zajmuje wygodne miejsce pasażera, zapinany jest w specjalne pasy bezpieczeństwa i otrzymuje ochronny kask. Za sterem motoparalotni zasiada pilot z wieloletnim stażem, który posiada odpowiednią licencję. Większość instruktorów to osoby, które motolotniarstwem zajmują się zawodowo. Są to członkowie Kadry Narodowej, uczestnicy mistrzostw w skali narodowej, europejskiej i światowej. Osoba obdarowana, odbywa przed startem krótki kurs z zasad bezpieczeństwa i przebiegu atrakcji. Lądowanie motoparalotni jest miękkie i przeważnie odbywa się przy wyłączonym silniku.

Bezpieczeństwo

Za sterem każdej motolotni zasiadają piloci z wieloletnim stażem, którzy odbywają kilkadziesiąt lotów w każdy weekend sezonu. Każdy instruktor posiada licencję pilota paralotni, motoparalotni oraz pilota-tandem. Świadectwa takie uzyskuje się w szkołach lub ośrodkach posiadających certyfikat z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Większość pilotów to osoby, które motolotniarstwem zajmują się zawodowo. Są to członkowie Kadry Narodowej, uczestnicy i medaliści mistrzostw w skali narodowej, europejskiej i światowej.

Przed startem uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu dotyczącym zasad bezpieczeństwa i przebiegu całej atrakcji. Na czas przelotu pasażer otrzymuje kask i zapinany jest pasami bezpieczeństwa.

Motoparalotnia inaczej znana jest jako paralotnia z silnikiem. Dlatego też w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot (czas zależny od miejsca realizacji i organizatora)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • To okazja do podarowania sobie lub bliskiej osobie niezwykłej pamiątki na całe życie
 • Spełnisz marzenia o odbyciu lotu i podniebnej przygodzie
 • Stanowi okazję do ujrzenia krajobrazów i przekonania się o prawdziwej wolności
 • W trakcie lotu uczestnik przeżyje niezapomniane emocje