Lot Motoparalotnią – Lublin

Widokowy lot motoparalotnią w okolicy Lublina trwa około 15 minut. Start realizowany jest w miejscowości Spiczyn, Abramów lub Ostrów Lubelski. Lot ma charakter rekreacyjny, realizowany jest w tandemie z doświadczonym pilotem. 

Komu można podarować lot motoparalotnią?

 • Osobie lubiącej loty widokowe
 • Miłośnikowi przygód
 • Każdemu, kto lubi atrakcje w powietrzu

Atrakcja

Lot motoparalotnią realizowany jest w bliskiej okolicy Lublina. Start odbywa się z miejscowości Spiczyn, Abramów lub Ostrów Lubelski. Przed startem uczestnik poznaje podstawowe informacje dotyczące motoparalotni, zasad bezpieczeństwa i komunikacji z pilotem w czasie lotu. Lot motoparalotnią w Lublinie trwa około 15 minut.

Bezpieczeństwo

Lot w okolicach Lublina realizowany jest przez doświadczonego pilota, należącego do Kadry Narodowej PPG od roku 2012. Pilot Marek Furtak w swojej karierze zdobył tytuł Vice Mistrza Polski, Drugiego Vice Mistrza Świata oraz dwukrotnego złotego medalistę Mistrzostw Świata. Marek Furtak posiada uprawienie do pilotowania paralotni, motoparalotni oraz lotów z pasażerami. Jest także aktywnym skoczkiem spadochronowym.

Przed startem uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu dotyczącym zasad bezpieczeństwa i przebiegu całej atrakcji. Na czas przelotu pasażer otrzymuje kask i zapinany jest pasami bezpieczeństwa.

Motoparalotnia inaczej znana jest jako paralotnia z silnikiem. Dlatego też w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu motoparalotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe, ciąża. W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację lekarską. 

Widoki

Lot motoparalotnią realizowany jest w okolicy Lublin – stolicy województwa lubelskiego. Miejscem startu może być Spiczyn, Abramów lub Ostrów Lubelski. Dokładne miejsce realizacji należy ustalić z pilotem. Również do pilota należy ostateczna decyzja.

Spiczyn

Start realizowany w dorzeczu rzeki Bystrzyca do rzeki Wieprz. Na uczestnika czekają malownicze krajobrazy lubelskich rzek wraz z panoramą Lublina.

Abramów

Lot realizowany nad otuliną przyrody w niedalekim sąsiedztwie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Lecąc motoparalotnią można będzie zobaczyć bagna, jeziora, lasy, łąki.

Ostrów Lubelski

Ostrów Lubelski to niewielka miejscowość położona około 20 km od granic Poleskiego Parku Narodowego. Tereny sąsiednie bogate są w liczne jeziora i sztuczne zbiorniki wodne. Lecąc motoparalotnią w tych okolicach można więc zobaczyć piękne, zielone krajobrazy z dużym udziałem wód powierzchniowych.

Filmowanie i zdjęcia

Za zgodą pilota można zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny i wykonywać pamiątkowe zdjęcia oraz nagrywać film.  Należy jednak pamiętać, by sprzęt był dokładny zabezpieczony, aby nie stanowił zagrożenia.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie terminu realizacji – lot motoparalotnią wymaga odpowiednich warunków pogodowych
 2. Przygotowanie do lotu i przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa (ok. 15 minut)
 3. Widokowy lot motoparalotnią (ok 15 minut)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Podarujesz niezwykłą przygodą, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz okazję do zdobycia nowych doświadczeń i spojrzenia na świat z innej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci
Płatnosci mobilne
Kup przez telefon
Kup przez telefon

Ocena atrakcji

4.5/5

Opcje dodatkowe

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

Dlaczego my ?

365 dni na realizację

14 dni na zwrot prezentu


Bezpieczne zakupy

Obsługa posprzedażowa


» przeczytaj wszystkie opinie
PrezentMarzeń - Adrenalina

Kup w zestawie 44 lokalizacje

PrezentMarzeń - Adrenalina299 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Spiczyn, Abramów, Ostrów Lubelski (o dokładnej lokalizacji decyduje pilot)

 • Czas trwania

  Około 15 minut w powietrzu.

 • Pogoda

  Opady oraz wiatr powyżej 3 m/s mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny, sportowy strój niekrępujący ruchów.

 • Wymagania

  Minimalna waga osoby obdarowanej to 47 kg, maksymalna 115 kg.

 • Informacje dodatkowe

  Loty najczęściej realizowane są od kwietnia do października, głównie w weekendy. W zależności od warunków loty mogą być realizowane przez cały rok.

#Damian

Zgadza, się z przedmówcą. Start robi wrażenie, a już w locie nie myślałem w ogóle o tym, że spadniemy, czego się obawiałem ;). Warto spróbować z pierwszej ręki.

#markus

Życzyłbym sobie, żeby takim pojazdem można się było przemieszczać zamiast samochodami ;) Niesamowita frajda, czułem się jak małe dziecko. Ekscytujący start i lot, niezapomniane widoki

#barbara

witam ,jaka jest dokładna lokalizacja startu w Lublinie...i jak oraz pod jakim nr telefonu się umówić na termin realizacji ...

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, instruktor realizuje loty ze Spiczyna, Abramowa, Ostrowa Lubelskiego (o dokładnej lokalizacji decyduje pilot). w celu ustalenia terminu na realizacje należny zgłosić się do działu rezerwacji https://prezentmarzen.com/jak-to-dziala/. Pozdrawiam, Gosia Serafińska, Prezent Marzeń

#Dominika

Jak wygląda opakowanie ozdobne?

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, poniżej podaję link do zdjęcia z opakowaniem ozdobnym: https://prezentmarzen.com/jak-wyglada/ Pozdrawiam Gosia Serafińska Prezent Marzeń

Social Media
Płatności