Lot szybowcem w Rybniku

3571

Widokowy lot szybowcem odbywa się nad Rybnikiem w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki na terenie lotniska w Rybniku.

Komu podarować lot szybowcem?

 • Mieszkańcowi południowej części Polski, który interesuje się lotnictwem
 • Mężczyźnie, który lubi atrakcje powietrzne
 • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Atrakcja

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji (lotnisko Rybnik-Gotartowice) z ważnym odcinkiem vouchera. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od warunków atmosferycznych ok. 5 – 10 minut.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. Szybowce mogą latać z prędkością nawet do 350 km/h

Widoki

Rybnik położony jest w południowej części Polski, co pozwoli na podziwianie pięknych widoków z lotu ptaka. Nie zabraknie wszelkich gór, wzniesień, lasów, rzek i łąk, ale także miejskich budowli. Lot szybowcem nad Rybnikiem to okazja do zwiedzenia województwa śląskiego z niecodziennej perspektywy.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu. Loty odbywają się na lotnisku Aeroklubu ROW.

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
 • Stwarzasz niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem
 • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
 • Niecodzienna okazja do podziwiania Rybnika z lotu ptaka

 

Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Filmowanie i zdjęcia

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

5/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Lotnisko w Rybniku (Gotartowice), ul. Żorska 332

 • Czas trwania

  Od 5 do 10 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć.

 • Pogoda

  Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

 • Wymagania

  Minimalny wiek to 9 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub rodzice muszą być obecni. Jeśli uczestnik jest lżejszy niż 50 kg wtedy siedzi z tyłu szybowca. Maksymalna waga obdarowanego to 100 kg.

 • Informacje dodatkowe

  START ODBYWA SIĘ ZA POMOCĄ WYCIĄGARKI. Prezent realizowany jest od kwietnia do września. Loty odbywają się szybowcami Bocian lub Puchacz.

#Damian

Coś niesamowitego. Nie sądziłem, że kiedykolwiek uda mi się wnieść w przestworza :). Dziękuję, pozdrawiam :)!

#Ala1_1

Szkoda, że tak krótko, ale to jedyny minus tego niesamowitego przeżycia. Wznoszenie zapiera dech, tak jak widoki. Latanie to dziwne uczucie-warto go doświadczyć!!!

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product