Voucher na degustację piwa

(73)
Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Osoba obdarowana weźmie udział w degustacji piwa za kwotę, która zostanie wybrana podczas zakupu prezentu. Degustacje odbywają się na terenie kraju.

Komu podarować degustacje piwa?

  • Mężczyźnie, który lubi piwo
  • Przyjacielowi, który chętnie dowie się czegoś więcej o złotym trunku
  • Każdej osobie, która chce zostać piwoznawcą

Kim jest Kiper?

Kiper to osoba, która zawodowo zajmuje się degustacją, głównie napojów alkoholowych. Podczas oceny jakości piwa powinien rozróżniać podstawowe smaki oraz ich stężenie, rozpoznawać zapachy, znać gatunki i style piwa oraz opisywać ich wady. Do profesjonalnej oceny, bierze się pod uwagę parametry: zapach, smak, smakowitość, goryczka i nasycenie.

Piwna podróż od Czech przez Niemcy aż po Irlandię!

Degustacja piwa to atrakcja, która jest idealnym prezentem dla miłośnika złotego trunku. Osoba obdarowana otrzymuje voucher na wybraną kwotę, zwykle jest to 100, 200 albo 300 zł i może go wykorzystać w jednym z browarów dostępnych w naszej ofercie. Podczas wizyty w lokalu obdarowany szczęśliwiec będzie miał okazję poznać różne rodzaje piwa z małych rzemieślniczych browarów z Polski i całego świata, w tym kultowe smaki z Czech, Niemiec i Irlandii. Będzie to prawdziwa piwna podróż. Uczestnik atrakcji dowie się dodatkowo, jak prawidłowo degustować piwo, jak oceniać jego jakość i rozróżniać jego podstawowe smaki. Pozna nazwy rodzajów piw i zobaczy, na czym polega praca kipera, czyli osoby, która zawodowo zajmuje się degustacją. 

Poznaj nuty smakowe dzięki specjalnym technikom degustacji!

W piwie można odnaleźć głębię smaków i aromatów, właśnie dlatego jest to tak wyjątkowy i lubiany trunek. Jego prawidłowa degustacja to jednak sztuka. Aby ją posiąść, należy zapoznać się z pewnymi technikami, pozwalającymi wydobyć sekrety smaku piwa. Najpierw ocenia się kolor piwa, które może mieć odcienie żółtego, pomarańczowego, brązowego oraz czarnego. Ocenić należy też klarowność piwa, które może być klarowne, opalizujące, zamglone lub mętne. Kolejnym punktem jest też ocena pianki - jej barwy, struktury, trwałości. Każda z osób, która zawodowo zajmuje się ważeniem i degustacją piwa, nie bez powodu kończy też kursy sensoryczne, bo piwo należy umieć wąchać. Naukowcy wyróżnili aż 800 zapachów, które można spotkać w piwie. Zwieńczeniem tego wszystkiego jest dopiero degustacja, podczas której, w przeciwieństwie do wina, napój należy połknąć, a wcześniej odpowiednio długo trzymać w buzi. 

Koniec z podziałem na piwa jasne i ciemne - od teraz również piwa górnej, dolnej oraz spontanicznej fermentacji!

Sam podział na piwa jasne i ciemne to za mało dla profesjonalnego degustatora, którym możesz też zostać ty. Podczas atrakcji dowiesz się na pewno, że wyróżniamy dwa rodzaje fermentacji piwa, czyli dolną i górną. Fermentacja dolna jest najpopularniejszą metodą produkcji piwa. Drożdże skupiają się wówczas na dnie zbiornika i właśnie stąd pochodzi jej nazwa. Rodzaje piw dolnej fermentacji to lagery, koźlaki, piwa marcowe, pilsy, a także portery bałtyckie. Cały proces dolnej fermentacji musi przebiegać w niskiej temperaturze - od 5 do 13℃. Po zakończeniu fermentacji piwa muszą leżakować w temperaturze około 7℃ przez kilka miesięcy lub nawet lat, w zależności od gatunku. Drugi rodzaj sposobu wytwarzania piwa to fermentacja górna. Rodzaje piw górnej fermentacji to piwa typu ale. Podczas tego procesu drożdże zbierają się na górze zbiornika i odbywa się on w wyższej temperaturze - między 15 a 25℃. Fermentacja górna zachodzi też w sposób szybki i intensywny, zajmuje maksymalnie osiem dni. Istnieją jeszcze piwa spontanicznej fermentacji, które powstają w niezamkniętych beczkach, bez udziału drożdży. Są to wyjątkowe belgijskie piwa typu lambic. 

Już nigdy nie spojrzysz w ten sam sposób na degustację piw

Degustacja piw to nie jest zwykły prezent. To doświadczenie, które sprawi, że piwa będziesz odtąd dobierać staranniej i już nigdy nie napijesz się bez refleksji nad smakiem i zapachem. Zaczniesz dostrzegać, że lagery mają rześki i niezbyt intensywny aromat oraz smak, a piwa typu ale mają bardziej złożony aromat. Głębie smaku będzie mieć też dla ciebie piwo korzenne i piwo owocowe. Będziesz wiedzieć, czego szukać w jego aromacie i na co zwracać uwagę, by ocenić jego jakość. Po odbyciu atrakcji Degustacja piwa, masz szansę zostać głównym specjalistą od doboru piwa wśród znajomych, a może z czasem pasjonatem, który potrafi dobrać rodzaj trunku do indywidualnych preferencji. Powodzenia! 

 

Cena od: 50 zł

Dostępne w
7 lokalizacjach!