Polska na weekend – Wrocław

rynek we Wrocławiu

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią rośnie w nas ochota na podróżowanie. Pogoda może być jeszcze kapryśna i nie do końca sprzyjać długim spacerom brzegiem morza czy wędrówkom po górach, dlatego w tym czasie lepiej zaplanować mały City Break. Polskie miasta oferują mnóstwo ciekawych atrakcji i są doskonałą opcją na krótki weekendowy wypoczynek. Dziś podpowiadamy jak spędzić niezapomniany weekend we Wrocławiu!

Weekend we Wrocławiu

Wrocław nie bez powodu uchodzi za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Zabytkowa architektura, ciekawe atrakcje turystyczne i bogate zaplecze kulturowe sprawiają, że weekend we Wrocławiu można spędzić naprawdę aktywnie, nie poprzestając jedynie na szukaniu krasnali.

Dzień 1: sobota

Lot w tunelu aerodynamicznym

Sobotnie przedpołudnie warto rozpocząć od lotu w tunelu aerodynamicznym. W Polsce nie ma jeszcze zbyt wielu atrakcji tego typu, warto więc skorzystać z niej podczas pobytu we Wrocławiu. Lot w tunelu aerodynamicznym to doskonała zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, która dostarcza niemal tyle samo emocji co prawdziwy lot w przestworzach. Dodatkową zaletą lotu w tunelu jest brak zależności od warunków atmosferycznych – atrakcja realizowana jest bowiem w zamkniętym pomieszczeniu na terenie lotniska w Mirosławicach.

Obiad w restauracji

restauracja atmosfera wrocław

Po szalonych chwilach w powietrzu Wasz apetyt na pewno się nasili. Na obiad warto wybrać się do jednej ze znakomitych wrocławskich restauracji, serwujących dania kuchni polskiej i europejskiej.

Zakwaterowanie w hotelu

wejście do hotelu art we wrocławiu

Zakwaterowanie w hotelach zazwyczaj rozpoczyna się w godzinach 14:00-16:00. Podczas pobytu we Wrocławiu warto zatrzymać się na nocleg w Art Hotel zlokalizowanym niedaleko wrocławskiego Rynku. Hotel znajduje się w budynku zabytkowej kamienicy co nadaje mu niepowtarzalnego klimatu. Komfortowe pokoje, miła obsługa oraz atrakcyjna lokalizacja sprawiają, że Art Hotel jest miejscem bardzo cenionym przez odwiedzających. W 2013 roku hotel otrzymał nagrodę Traveller’s Choice.

Rejs na Odrze

zakochana para obejmuje się na jachcie podczas rejsu po mazurach

Jeżeli po całym dniu brakuje Wam jeszcze emocji, proponujemy udać się w romantyczny rejs po rzece Odrze. Zobaczycie miasto z innej, niecodziennej perspektywy. Na pokładzie możecie też zjeść kolację i napić się lampki wina.

Doskonałym dopełnieniem pierwszego dnia we Wrocławiu będzie wieczorny spacer po Starym Mieście. Ot, choćby tylko w drodze powrotnej do hotelu.

Dzień 2: Niedziela

Masaż relaksacyjny

kobieta na masażu pleców w spa

W niedzielę po śniadaniu warto wybrać się na masaż relaksacyjny do sąsiadującego z Hotelem Art salonu Biotigo. Taki zabieg nie tylko pozwoli się odprężyć i zrelaksować. Rozluźni też mięśnie i uwolni ciało od ewentualnych zakwasów po sobotnim locie w tunelu aerodynamicznym.

Strzelanie z broni historycznej

broń palna i rękawice pokryte śniegiem

Przed wyjazdem do domu proponujemy udać się jeszcze na strzelnicę. Strzelanie z broni historycznej dostarczy dawki adrenaliny, pozwoli zdobyć nowe umiejętność z zakresu posługiwania się bronią, a przy okazji będzie też ciekawą lekcją historii – zupełnie inną niż te, które odbywały się w szkole.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i w końcu przyjdzie czas by opuścić Wrocław. Na szczęście pozostaną piękne wspomnienia, które zabierzecie ze sobą do domu i zachowacie w sercach na zawsze.

Ania
Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.