Dla chrześcijan to właśnie Wielkanoc jest najważniejszym świętem w roku. Wielka Niedziela upamiętnia męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ponadto jest to święto ruchome, które wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, najwcześniej 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia. W tym roku wypada ono w niedzielę 4 kwietnia. Tradycją jest śniadanie wielkanocne, które jest poprzedzone wspólną modlitwą, po której składane są życzenia wielkanocne.

Życzenia na Wielkanoc

Zastanawiasz się, jak składać życzenia, aby nie popełnić błędu? jakie życzenia wielkanocne będą właściwe dla rodziny, najbliższych, dzieci? Masz dylemat, czy składać życzenia na Wielkanoc szefowi lub pracownikom? W tym artykule z pewnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości! Do życzeń składanych osobiście lub kartki możesz dołączyć prezent. W naszym serwisie Prezentmarzeń, bez wątpienia, znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji.

Wielkanocne życzenia

Życzenia składane rodzinie i najbliższym podczas wielkanocnego śniadania najczęściej przyjmują formę oficjalną i religijną. Jeśli jednak chcesz złożyć życzenia dzieciom lub osobie, która ma dość duży dystans do siebie, Twoje życzenia mogą mieć charakter nieoficjalny, wyrażony w postaci krótkich lub śmiesznych życzeń. Ważne, aby adresat życzeń wielkanocnych nie poczuł się urażony. Tym, z którymi nie widzisz się zbyt często, warto wcześniej wysłać kartkę wielkanocną. Poniżej prezentujemy gotowe życzenia wielkanocne, które mogą posłużyć Ci jako inspiracja lub być wykorzystane w całości.

Życzenia wielkanocne oficjalne

Oficjalny charakter życzeń wielkanocnych jest dość uniwersalny i pozwala wykorzystać je nie tylko dla bliskich. Warto wziąć pod uwagę, że będą one właściwe również dla osób, z którymi łączą Cię na przykład relacje służbowe.

Niech te święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy, otuliwszy serce Wasze spokojem i radością. Życzymy Wam chwili refleksji i chwil radości spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole. Niech Chrystus zmartwychwstały przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga którą się poruszamy, na jej końcu zawsze znajduje się światło. Niech wszystkie modlitwy się spełnią. Wesołych świąt wielkanocnych!

Życzenia wielkanocne religijne

Życzenia wielkanocne religijne, o poważnym tonie sprawdzą się szczególnie jako życzenia wielkanocne dla dziadków czy nauczycieli.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

Zakończył się Wielki Post, rozpoczęło Triduum Paschalne.
Czas, w którym w sposób szczególny wspominamy mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa,
aby następnie radośnie świętować Jego Zmartwychwstanie.
W tych wydarzeniach zawarta jest najgłębsza Tajemnica wiary,
którą z dumą wyznajemy.
Życzę Ci, aby te Święta były okazją do spotkania z najbliższymi,
czasem budowania prawdziwej wspólnoty i czasem prawdziwej radości wypływającej z serca.

Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości.
Miłością i nadzieją napełni nasze serca.
Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem,
życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią.
Oby w naszych sercach zawsze był widoczny
blask nadziei Zmartwychwstania.

Życzenia wielkanocne dla najbliższych

Poniżej prezentujemy pozostałe życzenia, które możesz złożyć swoim najbliższym, nie tylko rodzinie, ale też znajomym i przyjaciołom.

Z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składam wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Dzieląc się jajkiem,
w te piękne Święta,
życzymy samych radości.
Niech będzie zdrowie,
niech będzie szczęście,
dobrobyt niech w Was gości.

Życzenia na święta wielkanocne

Zwyczaj składania życzeń również jest praktykowany w wielu firmach. Mnóstwo ludzi traktuje miejsce pracy jak drugi dom, dlatego też większość ludzi z tego otoczenia staje się sobie bliska. Pracownicy otrzymują życzenia wielkanocne od szefa najczęściej w formie elektronicznej. Pozwala to uniknąć niekomfortowej sytuacji, w której okazałoby się, że ktoś został pominięty. Oprócz życzeń dla pracowników, właściciele firm często wysyłają życzenia wielkanocne także dla swoich klientów i kontrahentów. Natomiast życzenia wielkanocne od pracowników, najczęściej są przekazywane osobiście lub poprzez oddelegowanie jednej osoby, która w imieniu całego zespołu wręcza kartkę wielkanocną. 

Życzenia wielkanocne firmowe

Jeśli nie masz czasu lub pomysłu na samodzielne ułożenie życzeń, wybierz przygotowane przez nas gotowe życzenia na Wielkanoc dla pracowników, dla szefa oraz życzenia wielkanocne dla klientów i partnerów biznesowych.

W imieniu firmy oraz własnym chciałbym złożyć Państwu najlepsze życzenia
z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas napełni wszystkie serca
zrozumieniem i miłością do drugiego człowieka. Proszę także przekazać wyrazy
pamięci swoim bliskim przy świątecznym śniadaniu.

Wszystkim swoim Partnerom, Współpracownikom i Klientom życzymy, aby czas Świąt Wielkanocnych był okazją do odpoczynku i zadumy, a także wypełniał Wasze serca nadzieją i dodawał sił, tak byście mogli zrealizować wszystkie swoje plany.

W imieniu własnym oraz firmy życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
wszystkim naszym, partnerom, przyjaciołom,
klientom i współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
przede wszystkim, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego,
a ponadto pogody ducha, smacznego święconego jajka
i suto zastawionych stołów.

Życzenia świąteczne wielkanocne

Poznałeś już przykłady oficjalnych życzeń i wiesz, komu wypada je złożyć. Teraz poznaj przykłady śmiesznych i krótkich życzeń wielkanocnych, które możesz bez problemu przesłać jako SMS lub umieścić w mediach społecznościowych. W końcu święta wielkanocne to radosny czas, więc życzeń z przymrużeniem oka, nie możemy pominąć.

Śmieszne życzenia wielkanocne

Zabawne życzenia wielkanocne to forma, która z pewnością ucieszy każdego kawalarza. Jeśli jeszcze bardziej chcesz zaskoczyć swojego odbiorcę, możesz wybrać dostępny w naszym serwisie Prezentmarzeń voucher z życzeniami od gwiazd. Niech Twój idol złoży życzenia w Twoim imieniu!

Smacznego jajka,
mokrego Dyngusa,
a jeszcze do tego wiary w Chrystusa!
Ciast wszelakich trzy tony,
Jajeczek dużych jak galony.
Kiełbasy wiejskiej,
bez żadnej skazy miejskiej.
Uśmiechu promiennego,
do tego słońca wiosennego!

Weź koszyczek do swej pięści, do kościoła idź poświęcić. Włóż szyneczkę, kilka jajek, smacznej babki też kawałek. Spróbuj zmieścić i kiełbasę, nie zapomnij chrzanu czasem!

Skacze zajączek po lesie,
I życzenia Tobie niesie.
Przez pisanki przeskakuje,
Alleluja wykrzykuje,
Na koniec znika w długich susach,
Cały mokry od dyngusa!

Życzenia wielkanocne krótkie

Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku przygotowań do świątecznych obrzędów, może być mało czasu na dłuższe życzenia… dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie życzenia wielkanocne! Możesz umieścić je na kartce z życzeniami, powiedzieć przez telefon albo też wysłać SMS-em, a nawet korzystając z możliwości spotkania, użyć ich przez pożegnaniem się.

Wesołych, pełnych nadziei i wiary świąt Wielkiej Nocy, spędzonych wśród srebrnych bazi i kochającej rodziny, przy wspólnym stole.

Głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, duchowego ubogacenia i spokoju życzy…

Smacznej szynki i jajeczka w ten świąteczny ranek,
a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek!

życzenia wielkanocne

Powyższe przykłady śmiesznych i krótkich życzeń możesz wykorzystać jako życzenia wielkanocne dla dzieci. Jeśli jednak poszukujesz bardziej spersonalizowanych życzeń – nie martw się, przygotowaliśmy je dla Ciebie. Pamiętaj także, że każde dziecko, również to starsze, będzie szczęśliwe, jeśli otrzyma prezent na zajączka. O zwyczaju wręczania prezentów na Wielkanoc poczytasz tutaj.  W artykule znajdziesz także ciekawe pomysły na prezent wielkanocny.

Życzenia wielkanocne dla dzieci

Składając życzenia wielkanocne nie można zapominać o najmłodszych. To dzieci cieszą się ze świąt najbardziej i dbają o świąteczną dekorację, malując kilka dni wcześniej pisanki. Składając życzenia wielkanocne dzieciom, należy mieć na uwadze, że powinny być proste, a także zrozumiałe i wesołe. Poniżej znajdziesz gotowe życzenia wielkanocne dla dzieci.

Ile promyków ma wiosenne słonko,
ile polnych kwiatków można nazwać łąką,
tyle życzymy na święta radości
i jeszcze dużo, dużo miłości.
I kolorowych jajeczek,
a w poniedziałek mokrych porteczek.

Mówi zając do baranka – jaka piękna to pisanka!
Wtem z jajeczka wyszła kurka,
nastroszyła swoje piórka.
Biega głośno, krzyczy,
że wesołych świąt Ci życzy!

Moc prezentów dla szkraba od zajączka
co koszyczek trzyma w rączkach,
wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego!

Jazda gokartem
Wstęp do Energylandii
Gra w laserowy paintball

Wierszyki wielkanocne

Przed świętami Wielkanocnymi, aby wprowadzić świąteczny klimat, w wielu przedszkolach dzieci malują pisanki i robią własnoręczne kartki wielkanocne. To także czas nauki wierszyków wielkanocnych, które są recytowane podczas szkolnych obchodów tego święta. Wierszyki wielkanocne sprawdzą się także w wykonaniu najmłodszych w trakcie rodzinnego świętowania. 

Na stole święcone, tuż obok baranek,
W koszyczku pełno barwnych pisanek
I jakże znamienne w polskim krajobrazie
Budzące się do życia wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Malują kolorem uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.

Wielkanocną radość ślę dla Ciebie dziś,
którą śpiewa każdy ptak, kwiat i liść,
którą wiosna niesie dla każdego z nas
Z cudem Zmartwychwstania w ten niezwykły czas.
Wielkanocne szczęście ślę w piosence Ci,
niechaj rozpromieni Twoje troski i łzy,
niechaj w Twoje serce Wielkanocna pieśń,
wniesie wielką radość i nadziei treść.
Wielkanocne Święta niechaj w domu Twym
rozgoszczą się Zmartwychwstania blaskiem i spokojem,
niech się wszystkie serca miłością podzielą
Wielkanocną pieśnią , cudem i nadzieją.

Patrzcie, ile na stole leży pisanek!
Każda ma oczy malowane, naklejane.
Każda ma uśmiech kolorowy i leży na stole grzecznie,
by się nie potłuc przypadkiem w dzień świąteczny.
Ale pamiętajcie!
Pisanki nie są do jedzenia!
Z pisanek się wyklują świąteczne życzenia.

 wierszyki wielkanocne

Jesteśmy przekonani, że wśród licznych przykładów gotowych życzeń wielkanocnych, każdy znajdzie coś dla siebie. Dajcie znać, które życzenia wielkanocne najbardziej przypadły Wam do gustu — oficjalne, śmieszne a może te dla dzieci? Pochwalcie się też, czy odwiedza Was zajączek 🙂

Zafascynowana życiem i pełna optymizmu, jednocześnie wpadająca w melancholijne nastroje.