Święta Bożego Narodzenia to czas, który zdecydowana większość z nas spędza w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Poza suto zastawionym stołem, bogato zdobioną choinką i śnieżnobiałym opłatkiem nie może zabraknąć ciepłych słów. Wzajemne składanie sobie życzeń to wyjątkowy moment, który dostarcza niesłychanych emocji – nie można przecież pozostać obojętnym wobec tak serdecznych i szczerych osób. Jedną z nich zapewne będzie babcia, która z racji swojego wieku warto uhonorować szczególnie ciepłymi słowami. Czasami jednak oryginalne i wzruszające życzenia na święta dla babci mogą być trudne do wymyślenia. Mając to na uwadze, proponujemy kilka ciekawych rozwiązań gotowych do wykorzystania.

Życzenia na święta dla babci

Szukasz życzeń dla innych bliskich?
Zobacz katalog Życzeń Bożonarodzeniowych

Najpiękniejsze życzenia świąteczne dla babci, które zaczarują chwilę

Kiedy słyszymy słowo “babcia”, jakie skojarzenia w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl? Czy jest to dobrotliwa staruszka szydełkująca czapki i rękawiczki na zimę lub wełniane, komfortowe kapcie? Być może widzimy mistrzynię wypieków i gotowania, która nakarmi lepiej i smaczniej, niż niejeden szef kuchni. A może widzimy ją jako naszą najlepszą pocieszycielkę, której możemy bezgranicznie zaufać? Zgodni możemy być na pewno co do tego, że babcia jest osobą wyjątkową; kimś, na kogo zawsze i wszędzie można liczyć, dlatego tak ważna jest pamięć o niej w Boże Narodzenie. Warto zawczasu przygotować piękne życzenia na święta dla babci, które zaskoczą, wzruszą, okażą miłość i troskę. Jeśli nie macie pomysłu, co wypowiedzieć tak szczególnej osobie podczas łamania się opłatkiem, skorzystajcie z naszych propozycji:

Kiedy gwiazdka na niebie zza chmur się wychyli, a księżyc wśród obłoków posłanie wymości, świąteczne życzenia przyniosę Ci Babciu Kochana – zdrowia, szczęścia, radości i wszelkiej pomyślności.

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia kochanej Babci życzę z całego serca.

Kochana Babuniu, w dzień Bożego Narodzenia, niechaj szczęściem serca nasze grają, niech zdrowie dobre Cię otoczy i na dni przyszłości trwa. Niech te święta przyniosą Ci Boże łaski, spokój, radość i dostatek wszelki.

Śmieszne życzenia świąteczne do babci – wzruszają i bawią do łez

Zapewne niejednokrotnie nasze babcie udowadniały, ile energii i pogody ducha drzemie w tych dobrotliwych osobach. Nie raz, nie dwa pocieszały nas w trudnych chwilach, opowiadały zabawne anegdoty czy po prostu wywoływały w nas serdeczny śmiech. Nasze życzenia na święta dla babci z pewnością mogą zrobić to samo – swoją radosną i śmieszną konwencją zaskoczą rozśmieszą tę wyjątkową osobę. Warto tę radość przedłużyć niepowtarzalnym, dopasowanym prezentem dla babci na święta, jak na przykład prozdrowotnym seansem w grocie solnej lub voucherem na relaksujący masaż twarzy. Wracając zaś do samych życzeń – poniżej zostawiamy kilka propozycji, które z pewnością rozweselą Wasze babcie:

Siadaj Babciu, siadaj blisko.
Zaraz ci opowiem wszystko.
Prawie całą noc nie spałam,
bo życzenia wymyślałam.
Na kanapie się kręciłam,
aż dla Ciebie wymyśliłam:
Zdrówka, szczęścia i radości
Silnych mięśni, mocnych kości.
Moc prezentów pod choinką,
Z uśmiechniętą chodź nam minką.
Pod choinką czapki w kratkę

i lodową czekoladkę.
Jak nie będzie Ci smakować,
to mnie możesz poczęstować!

Oczywiście, jeżeli życzenia te będzie wysyłał lub składał wnuczek, należy pamiętać o zmianie końcówek żeńskich na męskie. Jednak z drugiej strony taki drobny błąd może jeszcze bardziej rozweselić nasze kochane babunie – decyzja należy do Was 🙂

Za chwile wesołe, za obiad z rosołem, za cudowne prezenty i wspaniałe momenty
W ten wigilijny wieczór dziękuje Ci, Babciu kochana i życzę zdrówka, radości i uśmiechu już od rana. Niech Dziecię Jezus Cię błogosławi i strzeże, a wszystko będzie dobrze – ja w to szczerze wierzę!

Pachnącej lasem choinki, wiecznie uśmiechniętej minki.
Wesolutkich kolędników, pod choinką prezentów bez liku.
Za oknem bielutkiego śniegu, życia bez stresu i biegu.

Pogody ducha, szczęścia i radości, smacznego karpia bez ości.

Wierszyki na święta dla babci

Życzenia z poprzedniej części były nie tylko wesołe, okraszone żartobliwą formułą; to przede wszystkim rytmiczna struktura w postaci rymowanki. Taki sposób wypowiadania lub przedstawiania życzeń nie tylko zwiększa humorystykę treści, ale także ułatwia jej odbiór – czy to przez przyjemniejsze słuchanie, czy przez wygodniejsze czytanie. Wierszyki to idealny sposób na wyrażenie wdzięczności i oraz przekazanie ciepłych słów na każdą okazję, od urodzin przez Dzień Babci, aż po święta Bożego Narodzenia. Także i tym razem zebraliśmy dla Was garść przykładów, które gotowe są do wykorzystania zarówno w SMS, jak i przy wigilijnym stole.

Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie na niebie
Święty Mikołaj przybędzie do Ciebie.
Powspominacie dawne czasy,
popróbujecie Świąteczne frykasy.
A potem odleci i skryje Go mrok,
lecz Ty się nie martw – wróci za rok.
Ja z Tobą będę czuwać do tego czasu
Będziemy czuwać cicho, nie robiąc hałasu.

Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I ja spieszę z życzeniami, bo nie mogę być tam z Wami. Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć w domu gości. I niech Boga wielka moc na Ciebie, Kochana Babuniu, spłynie w Świętą Noc.

By Ci wszystko pasowało, a kłopotów było mało. Abyś była zawsze zdrowa, nie bolała nigdy głowa. By się wiodło znakomicie i by radosne było życie. Aby smaczne były dania i by Mikołaj przyniósł coś w saniach. Tego Ci życzę, babciu kochana, byś była szczęśliwa od wieczora aż do rana.

Gotowe życzenia świąteczne dla babci – czy warto z nich korzystać?

Nasze propozycje możecie wykorzystać przy wigilijnym stole w postaci gotowej, jak również zainspirować się nimi i stworzyć swoją unikatową wersję. Wielu osobom wydaje się, że korzystanie z tego typu pomysłów to pewien rodzaju blamaż lub “pójście na łatwiznę”, jednak jeśli nie korzystamy z takich rozwiązań nałogowo, to nie ma w tym absolutnie nic złego. Przede wszystkim, takie życzenia brzmią ciekawie, pomysłowo i oryginalnie – z pewnością lepiej niż oklepane “wesołych świąt, zdrowia, szczęścia i pomyślności” lub niechlubne już “nawzajem”. Gotowe treści to także nieukrywana wygoda – szał przedświątecznych porządków i kuchennej krzątaniny skutecznie zajmuje nam czas, a wybór takich gotowych życzeń z pewnością pomoże zachować pamięć o najważniejszych osobach w estetycznej formie. Odrębną kwestią pozostają też predyspozycje osobiste – nie każdy ma zdolności do wymyślania wierszyków czy tworzenia barwnych kompozycji tekstu. Wymyślenie tego typu życzeń mogłoby zająć tygodnie, a nawet miesiące, co mogłoby skutecznie zniechęcić do indywidualnych prób twórczych. Dlatego gdy ktoś nas pyta, czy jest coś złego, by wzruszające życzenia dla babci pochodziły z Internetu, odpowiadamy “nie!” i dalej tworzymy rymowanki, którymi można się zainspirować.

Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym nic nie daje :)