Pomysł na prezent na pierwszą komunię dla chłopca może być tradycyjny lub oryginalny. Przygotowaliśmy przegląd różnych upominków. Sprawdź nasze propozycje. Możesz je podarować zamiast koperty z pieniędzmi lub jako dodatek.

Oryginalne pomysły na prezent na komunię dla chłopca

Prezent na komunię dla chłopca to nie muszą być pieniądze 

Prezent na komunię dla chłopca wcale nie musi ograniczać się do koperty z pieniędzmi. Jest wiele innych ciekawych możliwości, które mogą sprawić, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy i niezapomniany. Przykładowo, jeśli chłopiec jest fanem gier wideo, strzałem w dziesiątkę może być xbox lub playstation. Konsola dostarczy świetnej zabawy, a gra stanie się okazją do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Inną alternatywą są prezenty w formie doświadczeń.

Na stronie Prezentmarzen.com znajdziecie jednak wiele inspiracji na bardziej oryginalny prezent, jak na przykład jazda na gokartach, lekcje jazdy konnej, warsztaty survivalowe.

Świetny pomysł to też prezenty, które łączą zabawę z nauką – zestawy do eksperymentów naukowych czy książki popularnonaukowe, które rozbudzą ciekawość i chęć poznawania świata. Sprawdź dalej, co jeszcze możesz podarować chłopcu. 

Tradycyjny prezent dla chłopca, czyli medaliki i krzyżyki z okazji pierwszej komunii 

Pomimo że czasy się zmieniają, tradycyjne upominki, takie jak medaliki i krzyżyki, to wciąż bardzo popularny i ceniony wybór na komunijny prezent dla dziecka. To nie tylko piękna biżuteria, ale przede wszystkim pamiątka pierwszej komunii świętej. Dewocjonalia mogą towarzyszyć dziecku przez całe życie, przypominać o tym dniu oraz o wartościach, które są związane z sakramentem pierwszej komunii. Medaliki najczęściej przedstawiają wizerunki świętych lub Matki Boskiej, co ma symbolizować duchową opiekę dla dziecka. Krzyżyk natomiast jest symbolem wiary, który może służyć jako przypomnienie o obecności i miłości Boga. Personalizacja, czyli grawer z przesłaniem od bliskich osób lub z datą pierwszej komunii to detale, które czynią medaliki jeszcze bardziej wyjątkowym upominkiem.  Uniwersalny prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego lub chrzestnej to także biblia z dedykacją. Istnieją specjalne wydania biblii dla dzieci, które zawierają uproszczony język, ilustracje i komentarze, które pomagają młodym czytelnikom lepiej zrozumieć i przyswoić treści.

Gadżety elektroniczne w prezencie komunijnym dla chłopca – konsola, zegarek, tablet, nowy laptop

Gadżety elektroniczne to może nie jest zbyt oryginalny prezent, który możesz kupić chłopcu. Gwarantują one jednak na pewno mnóstwo radości. 10 najlepszych podarunków tego typu to: konsola na przykład ps4, dron, telewizor do dziecięcego pokoju, laptop, słuchawki bezprzewodowe, smartphon, tablet, głośnik, aparat fotograficzny i smartwatch dla dziecka. Wybierając gadżet elektroniczny na prezent komunijny, warto jednak zwrócić uwagę na zainteresowania i pasje chłopca, aby upominek był nie tylko nowoczesny, ale także dostosowany do jego potrzeb i preferencji.

Edukacyjny prezent z okazji pierwszej komunii

Idealny prezent z okazji pierwszej komunii, który ucieszy chłopca to może być też zabawka edukacyjna. Globus interaktywny pomaga odkrywać świat w przystępny sposób, zachęca i wzbudza ciekawość. Fajnym upominkiem, który może być dodatkiem do koperty będą też puzzle z ciekawym nadrukiem. Rozwijają umiejętności motoryczne, cierpliwość i zdolność rozwiązywania problemów. Z okazji pierwszej komunii warto też podarować dziecku opłacone z góry warsztaty i kursy, które będą świetnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu. Na prezentmarzen.com znajdziesz warsztaty dla dzieci w różnych lokalizacjach lub online i w różnych opcjach cenowych. Mogą to być na przykład: warsztaty programowania Minecraft, indywidualne lekcje gry na perkusji, warsztaty robotyki, warsztaty ceramiczne, kurs języka niemieckiego czy też warsztaty tworzenia aplikacji na telefon

Sportowy prezent prezent z okazji komunii świętej

Warto też podarować dziecku coś, co zapewni radość i jednocześnie pozwoli na aktywność na świeżym powietrzu. Rolki i hulajnoga to doskonałe przykłady prezentów, które mogą stać się zarówno źródłem świetnej zabawy, jak i okazją do poprawy kondycji fizycznej i umiejętności motorycznych. Można również rozważyć atrakcje związane ze sportem. Może to być jazda na quadzie, czyli ekscytująca przygoda dla młodych entuzjastów motoryzacji. Ponadto lekcja nurkowania dla dzieci czy karnet do parku trampolin, czyli miejsca, gdzie dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas, skacząc i ucząc się nowych akrobatycznych trików. Dzieci w tym wieku uwielbiają też się wspinać. Voucher na wspinaczkę ściankową to będzie doskonały sposób na rozwijanie siły, zręczności i wytrzymałości, a także na pokonywanie własnych lęków i budowanie pewności siebie. 

Wyjątkowy i oryginalny prezent w dzień pierwszej komunii – niezwykłe doświadczenia

Najlepsze prezenty na komunię to te, których nikt się nie spodziewa. Doświadczenia, bo o nich mowa wyzwalają radość i utrwalą pamięć. To świetna opcja jeśli nie masz pomysłu na dodatek do koperty i kartki z dedykacją. Przykładem takiej atrakcji, którą warto podarować dziecku na komunię, jest przejażdżka wyścigowym autem na fotelu pasażera. Drift Taxi, czyli jazda w specjalnie przygotowanym samochodzie driftowym, to nie tylko emocje związane z szybką jazdą, ale także nauka o technice driftu. Innym ciekawym pomysłem na prezent dla chłopca na komunię jest też jazda mini monster truckiem. To doskonały sposób na przeżycie prawdziwej przygody. Prezent jest realizowany na zamkniętym torze, a sam monster truck gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dziecko będzie także zadowolone jeśli dostanie w voucher na jazdę na gokartach. Obdarowany spróbuje swoich sił na torze kartingowym.

Jeżeli szukasz jeszcze bardziej niezwykłych i emocjonujących atrakcji na wyjątkowy i oryginalny prezent komunijny, wybierz lot helikopterem lub lot widokowy samolotem. Ta niesamowita przygoda pozwala doświadczyć wspaniałych widoków z perspektywy lotu ptaka. Warto też rozważyć lot w tunelu aerodynamicznym dla dzieci – to prezent, który moglibyśmy śmiało umieścić wśród 10 najlepszych prezentów na komunię. Dzięki tej atrakcji najmłodsi mogą doświadczyć bezpiecznego i kontrolowanego unoszenia się w powietrzu – to świetna zabawa i przeżycie, którego się nie zapomina. Dla chłopca, który lubi gry i rywalizację, dobrym pomysłem będzie voucher podarunkowy na paintball laserowy. W przeciwieństwie do klasycznego paintballa, paintball laserowy nie wiąże się z bólem czy brudem od farby, co czyni go doskonałą opcją dla młodszych uczestników. Inną opcją jest escape room. To emocjonująca gra zespołowa, która wymaga logicznego myślenia i współpracy. Spodoba się chłopcu, który lubi zagadki. 

Najlepsze pamiątki komunijne to te, o których się nie zapomina. Wrażenia, doświadczenia zostają głęboko w sercu, pomimo upływu czasu. Dziecko będzie do nich wracać we wspomnieniach. Świetny prezent komunijny to także taki dopasowany do pasji i zainteresowań obdarowywanego. Mając naszą listę, masz teraz ułatwiony wybór. Powodzenia!

Przeczytaj również