Osiemnaste urodziny są bardzo ważnym, długo wyczekiwanym dniem w życiu każdego nastolatka, dlatego warto ten dzień celebrować w odpowiedni sposób. Prezent na 18 urodziny to nie wszystko. To również impreza oraz życenia na 18 urodziny. Wciąż nie możesz się zdecydować jakie życzenia urodzinowe złożyć przyszłemu osiemnastolatkowi lub przyszłej osiemnastolatce? Sprawdź jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy!

Życzenia na osiemnastkę

Już kilka lat przed osiemnastką przyszli osiemnastolatkowie snują plany na ten dzień oraz wszystko to, co wydarzy się po nich. Pierwszy tatuaż? Kolczyk w niecodziennym miejscu? A może prawo jazdy? Przed młodym człowiekiem otwierają się niezliczone możliwości a nasza rola jest w tym taka, aby pomóc mu się nie zagubić w nowej rzeczywistości. Życzenia na osiemnastkę również nie są tak oczywistą sprawą, w końcu to nie byle jaki dzień. Należałoby ułożyć słowa, które nie dość, że odniosą się do całego dorosłego życia to jeszcze nie urażą ani nie przestraszą nastolatka – poznaj najważniejsze zasady składania życzeń, aby nie popełnić błędu. Pamiętasz jeszcze swoją osiemnastkę? Jakie miałeś plany, obawy, pragnienia? Układając życzenia z okazji osiemnastych urodzin trzeba spróbować przenieść się duchem do 18-letniej wersji siebie, ale we współczesnej rzeczywistości. Młodzi ludzie są teraz otoczeni technologią i usprawnieniami i nie zawsze pamiętają jak rozmawia się z ludźmi twarzą w twarz, więc swoją postawą warto im o tym przypominać. Nie bądź tylko zbyt oficjalny!

prezent na 18 urodziny

Czego można zyczyć na 18 urodziny?

Kwestia ulożenia pomysłowych życzeń z okazji osiemnastch urodzin jest wręcz banalna, jeżeli sam jesteś młody i jeszcze nadążasz za trendami. W przypadku, kiedy Twoją głowę bardziej zaprząta kredyt hipoteczny i praca możesz mieć mały problem w sklejeniu odpowiednich słów, które będą lekkie, ale nie kiczowate. Moda się tak szybko zmienia! Żebyś nie musiał się zastanawiać, czy mówi się jeszcze “cool” i czy nie zabrzmi to w Twoich ustach śmiesznie zapozna się z naszymi propozycjami życzeń na osiemnastkę. Dziewczynom najlepiej będzie życzyć powodzenia w miłości, sukcesów zawodowych i spełnienia wszelkich planów. Chłopak prawdopodobnie bardziej ucieszyłby się z szybkiego wzbogacenia, zdania egzaminu na prawo jazdy i przeżywania emocjonalnych przygód. Myślisz, że dobrym pomysłem dla niego byłoby napisanie szczerych życzeń na voucherze na jazdę sportowym autem? Jaka by to była motywacja do zdania! Razem z nami wybierz idealne życzenia na 18 urodziny i ciesz się dorosłością swojego nastolatka!

Życzenia na 18 dla chłopaka

W naszych propozycjach uwzgledniliśmy życzenia osiemnastkowe dla niego i dla niej. Zobacz jakie propozycje przygotowaliśmy. Poniżej przedstawiamy życzenia na 18 urodziny dla chłopaka.

Osiemnaście lat czekałeś,
by dorosłym wreszcie być.
Dziś marzenia swe spełniłeś,
zaczniesz pełną piersią żyć.
Lecz pamiętaj, że przed Tobą
jeszcze wiele, wiele lat.
Żyj więc mądrze, w zgodzie z sobą,
a cudowny będzie świat!

*******

Życzę Ci, byś nigdy nie stał
się zbyt dorosły na to,
aby umieć się cieszyć
najdrobniejszymi sprawami.

*******

Na początku dorosłości
niech nie braknie Ci radości,
aby wszystko było proste
i radosne jak na wiosnę.
I nie przejmuj się latami,
one lecą ponad nami.

Życzenia na 18 dla dziewczyny

W naszym zestawieniu nie mogło równiez zabraknąc życzeń na 18 dla dziewczyny. Jezeli masz problem ze znalezieniem odpowiednich życzeń na 18 dla niej sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Życia słodkiego jak tort,
We wszystkich kolorach tęczy.
Niech Twoje noce i dni,
Mają urok i czar.
Jak uśmiech serdeczny.

*******

Na osiemnaste urodziny Twoje,
przyjmij też życzenia moje.
Zdrowia, szczęścia,
pomyślności i dużo jedzenia.
Co byś zdrowa była,
dzieci za dużo nie urodziła,
życiem się nacieszyła
i wszystko co chciała robiła.
Co by te chłopaki szwarne za Tobą latały
i rąk byle kaj nie wkładali.
Szufladki za mocno nie trzaskały
i aby wróbelki do Ciebie pod oknem
zawsze mile ćwierkały.

*******

Nadszedł dzień, na który długo czekałaś,
byłaś dzieckiem, a dziś dorosłą się stałaś,
dziś świat otwiera przed Tobą drzwi
do kolorowych, choć poważnych dni!
Wielka radość i sielanka,
możesz szaleć aż do ranka,
koniec barier, ograniczeń,
być dorosłą – TO JEST ŻYCIE!

Śmieszne zyczenia na 18 urodziny

Cóż to byłaby za osiemnastka bez śmiesznych życzeń na 18 urodziny? Na pewno znacie wiele śmiesznych życzeń oraz wierszyków na tą okazję. Przygotowaliśmy dla Was również takie propozycje, które rozbawią nie tylko samego solenizanta, ale również Waszych znajomych.

Dziś 18stka wpisana w rejestr,
Dla Super Dziewczyny, co słaba nie jest.
Wrzuć uśmiech na twarz i dobrą muzę,
I niech impreza trwa jak najdłużej!
Bo do szaleństwa masz dobry powód…
Trzeba to uczcić, że masz już DOWÓD!

*******

18-stu stolików z ciastami
zjedzonych wraz z nami
18-stu szampanów na stole
wypitych w naszym gronie
18-stu mln w totka wygranych
byś podzielił się z nami
18-stu wspólnych wycieczek dookoła świata
na koszt jubilata
tego szczerze z całego serca życzy…

*******

Mądre życzenia na 18 urodziny

Życzenia na 18 nie zawsze muszą być okraszone żartem bądź ironią. Gdy sytuacja tego wymaga, np. jeżeli świętujemy osiemnastkę w gronie rodziny, wtedy należy powstrzymac się od mocniejszych zartów i złożyć mądre życzenia na 18 urodziny. Poniżej przedstawiamy kilka takich propozycji.

Życzę Ci znalezienia takiej pracy, takich przyjaciół i takich możliwości, o jakich marzysz. Stawiaj czoła przyszłości z nadzieją i odwagą. Z entuzjazmem, zapałem i radością. Weź to wszystko i zbuduj z tego życie, które warto przeżyć.

*******

Jeść można ile się chce…
A cierpieć – ile trzeba…
Ale po burzy zawsze jest słońce…
A najważniejsze w życiu jest,
żebyś znalazła drogę
na której nie potrącisz
drugiego człowieka…

*******

Dziś Twoja 18-tka!
Więc wzorem Zygmunta króla
(którego znana figura
dominuje nad stolicą,
bo się wszyscy władcą szczycą)
stań na wysokim słupie
i pokaż że masz wszystko w…
…głowi poukładane jak należy.
Toteż każdy teraz bieży,
by pogratulować dojrzałości
Waszej Dorosłej Wysokości!

Piękne życzenia na 18 urodziny

Jeżeli Ci na kimś mocno zależy i chciałabyś/chciałbyś tej osobie zaimponować i tym samym zdobyć jej sympatię warto wtedy złożyć piękne i szczere zyczenia, które zapadną w pamięć. Piekne zyczenia na 18 urodziny powinny przywoływać miłe wspomnienia oraz powodować ciepło na sercu.

Obserwuj świat szeroko otwartymi oczami, ponieważ największe sekrety ukryte są w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Ci, co nie wierzą w magię świata nigdy ich nie odkryją.

*******

W dniu urodzin, oprócz życzeń, jakie zwykle składają ludzie – zdrowia, szczęścia, pomyślności – życzę Ci, abyś miała jak najwięcej dni w życiu, w których powiesz: jestem szczęśliwa!

*******

Radości z każdego dnia,
szczęścia, które wiecznie trwa.
Sukcesów w każdej dziedzinie życia.
Z całego serca Tobie życzę!

Krótnie życzenia na 18 urodziny

Nie każdy jest sympatykiem długich monologów, tandetnych wierszyków oraz śmieszkowatych tekstów. Są ludzie, którzy lubią krótką i zwięzłą komunikację. Jeżeli do nich nalezysz to napewno zainteresują Cię krótkie zyczenia na 18 urodziny.

Dziś Twoje 18 urodziny,
więc idziemy na wycieczkę
i bierzemy buteleczkę.

*******

Udanego startu w dorosłe życie,
Szczęścia i życia na szczycie!

*******

W Twoje urodziny, zdrowia szczęścia Ci życzymy,
pomyślności i radości, żeby żyć Ci było prościej!

Oryginalne życzenia na 18-stkę

18 urodziny to czas szczególny, dlatego jubilaci zasługują na oryginalne życzenia z tej okazji. Oto kilka propozycji:

Witaj w świecie dorosłych! Niech 18 urodziny będą początkiem niezwykłej podróży pełnej mądrości, odwagi i prawdziwych przyjaciół. Odkrywaj, marz, realizuj marzenia!

*******

Dziś Twój magiczny dzień! 18 lat to wyjątkowy moment, gdy dzieciństwo spotyka się z dorosłością. Życzę Ci, abyś zawsze zachował/a w sercu to dziecięce zafascynowanie światem, a jednocześnie miał/a odwagę stawiać czoło wyzwaniom dorosłego życia.

*******

Osiągnąłeś/aś pełnoletniość! Niech będzie to czas pełen mądrych decyzji, ale i szalonych przygód. Niech Twój świeżo nabyty dorosły rozum nie ogranicza serca pełnego marzeń!

*******

18 lat – brama do dorosłości! Niech ten nowy rozdział życia będzie dla Ciebie pełen inspiracji, niezapomnianych chwil i spełnienia najskrytszych marzeń. Pamiętaj, że dorosłość nie oznacza końca zabawy!

*******

Dziś stajesz się pełnoprawnym obywatelem świata dorosłych, ale nie pozwól, żeby to Cię zmieniło. Zachowaj swoją unikalność, radość i ciekawość świata. Niech to będzie początek najpiękniejszej przygody Twojego życia!

Kolejne jubileusze? Zobacz również:

Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym nic nie daje :)