Sześćdziesiąte urodziny to jeden z najbardziej przełomowych momentów w życiu każdego człowieka. Kobiety w tym wieku mogą już przechodzić na zasłużoną emeryturę, a i mężczyźni mają do niej już bliżej niż dalej. To ogromne zmiany, które wymagają należytego uczczenia i szczególnej oprawy. Wybierając prezent na 60 urodziny dla bliskiej osoby, nie zapomnij więc również o miłych życzeniach. Czego można życzyć człowiekowi w tym wieku? Poniżej znajdziesz gotowe życzenia na 60 urodziny, które możesz wykorzystać lub potraktować jako inspirację do ułożenia własnych.

Życzenia na sześćdziesiątkę

Życzenia na sześćdziesiąte urodziny mogą przybierać różną formę, w zależności od tego, czy będą napisane na bileciku przy kwiatach lub voucherze, czy też będziemy je wypowiadać wprost do solenizanta. W przypadku formy pisemnej warto pokusić się o wiersz – mamy więcej czasu na napisanie go i dopracowanie każdego słowa. Recytacja wiersza mogłaby już jednak brzmieć nienaturalnie, dlatego w sytuacji, kiedy składamy życzenia osobiście, lepiej postawić na język, jakim posługujemy się na co dzień. Wypadniemy wtedy bardziej autentycznie i będziemy mogli liczyć na to, że nasze słowa faktycznie dotrą do osoby zainteresowanej i wywołają uśmiech na jej twarzy. A przecież szczęście solenizanta jest naszym głównym celem i po to składamy życzenia urodzinowe! 

Czego życzyć na 60 urodziny?

Sześćdziesiąte urodziny to nie jest jeszcze może sędziwy wiek, ale zwykle w tym momencie zmierza się już raczej w kierunku odpoczynku niż rozwoju kariery. Nie jest to czas na zarywanie nocy czy pracę w weekendy – osoba w takim wieku umie już szanować swój odpoczynek i zdrowie, bo wie że nie zastąpią go żadne pieniądze. Życzenia na sześćdziesiąte urodziny powinny dotyczyć głównie zdrowia i spokoju, ponieważ właśnie te wartości zyskują teraz wyższy priorytet. Zawsze mile widziane są też życzenia związane związane z satysfakcją z życia rodzinnego, pociechą z wnuków i dorosłych już dzieci. W końcu to właśnie rodzina daje cel w życiu i pozwala człowiekowi czuć się ważnym i potrzebnym nawet na zasłużonej emeryturze.

przyjęcie i życzenia na 60 urodziny

Życzenia na 60 urodziny dla kobiety

Kobiety i mężczyźni zupełnie inaczej przeżywają swoje urodziny, szczególnie tak symboliczne i okrągłe jak sześćdziesiątka. Poniżej znajdziesz pomysły na życzenia na 60 urodziny dla kobiety, które z powodzeniem możesz wykorzystać dla mamy, żony, cioci, koleżanki czy siostry.

Kiedy dzień Twych urodzin nadchodzi
Oddać życzenia Tobie się godzi
Chciej przyjąć w dowód uznania
Hołd szacunku i poważania
Aby Ci dać na to dowód szczery
Miej na uwadze pierwsze litery

*******

Z okazji 60 urodzin życzę Ci, aby jedynymi łzami, które pojawią się w Twoich oczach były kryształowe łzy szczęścia, aby radosnego uśmiechu na Twej twarzy nie zakryły ciężkie chmury smutku, aby płatki róż wyścielały drogę Twego przeznaczenia, a szczęście, zdrowie, radość i miłość były przeznaczeniem Twych dni. Bukiet najpiękniejszych życzeń przesyła 

*******

Sześćdziesiąt róż dla Ciebie,
Sześćdziesiąt wystrzelonych fajerwerków na niebie,
Sześćdziesięciu milionów w lotto wygranych,
Sześćdziesięciu prezentów Tobie ofiarowanych.
Żeby spełniły się te wszystkie życzenia,
I ziściły się Twoje najskrytsze marzenia. 

Życzenia na 60 urodziny dla mężczyzny

Skoro były życzenia dla kobiet, to nie może zabraknąć w naszym zestawieniu również pomysłów na życzenia na 60 urodziny dla mężczyzny. Sprawdzą się w przypadku urodzin męża, taty, brata, wujka czy kolegi i z pewnością sprawią solenizantowi mnóstwo radości.

W dniu 60-tych urodzin życzę Ci
szczęścia, co radość daje,
miłości, co niesie pokój,
zdrowia, co rodzi wytrwałość,
wiary, która jest nadzieją,
wciąż nowych wschodów słońca. 

*******

Dziś jest dla nas ważna data, bowiem mamy Jubilata.
Sześćdziesiątkę fetujemy, święto Twoje uczcić chcemy.
Gdy się ma 60 lat, to wciąż piękny jest ten świat!
Trudne sprawy załatwione, dzieci poszły w swoją stronę,
wnuki rosną, rozrabiają, swego dziadka uwielbiają.
Ciężka praca się skończyła i jest perspektywa miła,
że się teraz nic nie musi i gdy wędka, łódka kusi,
oddajesz się przyjemności i nikt o to się nie złości.
I choć masz 60 lat, toś z młodością za pan brat!
Wciąż masz zdrowe, silne ciało, dbanie o nie się przydało.
Teraz niech Ci dobrze służy w dalszych latach Twej podróży
miłej, pełnej przyjemności, w dobrobycie i miłości. 

*******

Kończysz dziś 60 lat,
dobrze już poznałeś świat.
Wiesz, co ma wartość, co złudne jest –
za Twoją mądrość kochamy Cię.
Dziś Ci życzymy zdrowia dobrego
każdego dnia – przeszczęśliwego,
dużo radości, spokoju chwil,
byś nam 100 lat szczęśliwie żył.  

Krótkie życzenia na 60 urodziny

Szukasz pomysłu na krótkie życzenia na 60 urodziny, które zmieszczą się na bileciku dołączonym do prezentu? Poniżej zamieszczamy kilka inspiracji, które możesz wykorzystać.

Dużo uśmiechu, czułej miłości
udanych imprezek i wspaniałych gości
zdrowego życia, późnej starości
niech zawsze radość w Twym sercu gości!

*******

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może,
ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia i wiele radości.

*******

W dniu tak pięknym i wspaniałym,
Życzę ci serduszkiem całym,
Dużo zdrowia, sto lat życia
Milion złotych do zdobycia 🙂

Humorystyczne życzenia na 60 urodziny

Sześćdziesiątka to poważny wiek, ale to nie znaczy, że ludzie w tym wieku nie mają poczucia humoru. Wręcz przeciwnie, często to właśnie z wiekiem człowiek nabiera dystansu do świata i samego siebie, dlatego śmieszne i humorystyczne życzenia na 60 urodziny mogą być doskonałym wyborem.

Chociaż życie Ci dokucza,
A los z nóg Cię nie raz zetnie,
Na pytanie: „Jak Ci idzie?”
Odpowiadaj zawsze „Świetnie”.
Bo tak mówiąc jednocześnie,
Dwojakiego dojdziesz celu,
Przykrość sprawisz nieżyczliwym,
Radość wielką przyjaciołom.
Żyj szczęśliwie wśród radości,
Stu lat życia, pomyślności.
Z okazji 60 URODZIN
Życzenia powodzenia na dalsze lata. 

*******

Lat sześćdziesiąt? I co z tego?
Być dojrzałym to nic złego!
Zwłaszcza kiedy ciałem młody
I szlachetnej wciąż urody.
Duchem jeszcze nastolatek
Mimo sześćdziesięciu latek!
Sto lat, sto lat zaśpiewajmy,
Toast wznieśmy i hulajmy!

Rymowane życzenia na 60 urodziny

Wśród życzeń urodzinowych nie mogło zabraknąć również tych w formie uroczych wierszyków. Rymowane życzenia na 60 urodziny łatwo zapamiętać i wyrecytować solenizantowi osobiście, dzięki czemu z pewnością sprawią mu jeszcze więcej radości.

Z dumą przyznaj się do wieku,
Bo wiek świadczy o człowieku.
Ogrom wiedzy, doświadczenia
Godny jest pozazdroszczenia.
Każdy dzień witaj z radością,
Swoich bliskich darz miłością.
Idź przez życie z uśmiechem szerokim,
Stawiaj czoła górom wysokim. 

*******

Z wiekiem człowiek szlachetnieje,
Bez wątpienia też mądrzeje.
Tej życiowej dojrzałości,
Można tylko pozazdrościć.
Zatem życzyć dziś pozostaje,
Tego, co każdemu się przydaje.
Dużo zdrowia i uśmiechu,
Pięknego życia bez pośpiechu.
Z najlepszymi życzeniami…

*******

Sześćdziesiątka Ci stuknęła,
Starość chyba się zaczęła.
Nie miej jednak obaw żadnych,
Bo przyjaciół masz zaradnych.
Zawsze chętnie Ci pomogą,
Bo jesteś im osobą drogą,
A dziś przyszli z prezentami
I szczerymi życzeniami.

Poważne życzenia na 60 urodziny

Poważne życzenia na 60 urodziny sprawdzą się w każdej sytuacji. Proste, eleganckie i ponadczasowe – nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są oznaką kultury osobistej oraz szacunku do solenizanta. Z powodzeniem możesz je złożyć zarówno najbliższej osobie, jak i szefowi czy przyszłej teściowej.

Z okazji 60. urodzin bukiet najwspanialszych życzeń: zdrowia, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności. 

*******

W uroczystym dniu Twoich 60 urodzin przesyłam szczere i serdeczne życzenia: długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości, dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.

Piękne życzenia na 60 urodziny


Sześćdziesiąte urodziny to wyjątkowa okazja do świętowania i dzielenia się radością z najbliższymi. To także idealny moment, aby przekazać solenizantowi najserdeczniejsze życzenia prosto z serca. Właśnie z myślą o takim jubileuszu przygotowaliśmy kilka propozycji pięknych życzeń na 60-te urodziny.

Z okazji sześćdziesiątych urodzin życzę Ci mnóstwa radości, spełnienia najskrytszych marzeń i zdrowia na kolejne lata. Niech każdy nowy dzień będzie pełen miłości, uśmiechu i pozytywnej energii. Pamiętaj, że nie wiek jest miarą życia, ale przeżyte chwile i piękne wspomnienia. Sto lat!

*******

Sześćdziesiąt lat to piękny początek kolejnego rozdziału pełnego nowych doświadczeń i przygód. Życzę Ci dużo siły, zdrowia i wigoru, abyś mógł cieszyć się każdym dniem. Niech Twój uśmiech nie znika z twarzy, a otaczają Cię tylko kochające osoby. Wszystkiego najlepszego!

*******

Sześćdziesiąt lat to czas, gdy można spojrzeć wstecz z uśmiechem na twarzy, ale też patrzeć w przyszłość z radością w sercu. Życzę Ci, byś cieszył się pięknem życia, każdego dnia odkrywał coś nowego, a każda chwila przynosiła Ci radość i zadowolenie. Wszystkiego najpiękniejszego w tym wyjątkowym dniu!

Kolejne jubileusze? Zobacz również:

Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.