Przygotowania do świąt ruszają pełną parą, choinki w marketach czekają gotowe do zakupu, a w telewizji na dobre zagościły reklamy prezentów. To znak, że już niedługo całymi rodzinami zasiądziemy przy wigilijnych stołach, przełamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia. Czasami jednak wypowiedzenie kilku ciepłych słów może się okazać trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Szczególnie wymagające bywa to na linii rodzice-córka; zarówno mama, jak i tata zechcą zaskoczyć wyjątkową treścią swoje pociechy. Jakie więc złożyć życzenia na święta dla córki, by wzruszały swoją formą i oddawały ciepłą, magiczną aurę świąt?

Szukasz życzeń dla innych bliskich?
Zobacz katalog Życzeń Bożonarodzeniowych

Składając życzenia bożonarodzeniowe dla córki, postaw na szczerość

Tak naprawdę tuż za tym nagłówkiem moglibyśmy postawić kropkę, jednak to nie oddałoby istoty tematu. Cóż po życzeniach, które są niezwykle wyszukane, wręcz wysublimowane, skoro nie będą one szczere? Każde wypowiadane słowo powinno płynąć od serca i odnosić się do aktualnych potrzeb, pragnień i wartości, które reprezentuje sobą córka. Trudno więc życzyć 12-latce powodzenia w karierze zawodowej czy zadowolenia z dzieci, co dopiero życzyć 35-latce “samych szóstek w szkole i świadectwa z czerwonym paskiem”. Szczere i aktualne życzenia bożonarodzeniowe dla córki z pewnością sprawdzą się o wiele lepiej niż wyszukane poematy i rozbudowane laurki. Jeśli nie macie pomysłu, jak ubrać w słowa wszelkie ciepłe myśli, możecie posiłkować się naszymi uniwersalnymi propozycjami:

Święta to magiczny czas pełen wzruszeń, radosnych chwil w gronie rodziny i bliskich. Na ten czas, kochana córko, życzymy Ci spełnienia wszelkich marzeń, uśmiechu na każdy dzień, pokoju w sercu i wszechotaczającego dobra. 

W Boże Narodzenie życzę Ci, byś zawsze umiała odnaleźć w sobie odwagę do pokonywania trudności i przezwyciężania lęków. Każdego dnia ciesz się cudownymi chwilami, czerp radość z drobnych gestów, a życzliwi ludzie wokół niech zawsze będą gotowi do pomocy. Obyś miała jak najmniej zmartwień i smutków, a gorsze dni niech szybko zamieniają się w chwile pełne szczęścia.

Czy wiosna, czy lato, czy jesień, czy zima, życzę Ci, byś zawsze była uśmiechnięta. By radość towarzyszyła Ci w każdym dniu, byś szczęściem dzieliła się z ludźmi wokół, by Dziecię Boże błogosławiło Ci i zdrowiem Cię darzyło, a na koniec by spełniło się to, co zawsze Ci się marzyło.

Krótkie życzenia świąteczne dla córki zachwycą każde dziecko

Świątecznej atmosferze i kolacji wigilijnej towarzyszy też nieskrywana ciekawość i radość związana z prezentami bożonarodzeniowymi. Oczekiwanie na rozpakowywanie prezentów jest tym silniejsze, im młodsze dzieci zasiadają przy stole. Składanie więc rozbudowanych życzeń przed wręczaniem podarunków niejako mija się z celem – dzieci i tak już będą myślami krążyły wokół kolorowych pudełek i toreb prezentowych. Postawmy więc na klasykę – krótkie, proste, niewyszukane życzenia na święta Bożego Narodzenia dla córki sprawdzą się wręcz idealnie. Razem z tymi słowami warto dodać ciekawe i oryginalne prezenty na święta, jak na przykład wizyta w parku trampolin czy voucher na zakręcone lody tajskie. Poniżej zostawiamy małą podpowiedź dla wszystkich rodziców:

Życzę Ci radości i szczęścia na ten wspaniały czas Bożego Narodzenia, by każdego dnia na Twojej twarzy gościł uśmiech, a smutki i troski zniknęły bezpowrotnie!

Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy się zamieni
przyjmij gorące me życzenia – niech Ci się spełnią wszystkie marzenia!

Kochana córeczko,
Życzę magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość, szczęście, życzliwość, spełnienie marzeń i moc prezentów!

Wzruszające życzenia świąteczne dla córki – by starsze pociechy doceniły magiczny czas

Święta to wspaniały okres, w którym zatrzymujemy się pośród codziennej gonitwy, zapominamy o wiecznie brakującym czasie czy problemach w pracy. Przez te kilka dni możemy pozwolić sobie na beztroski odpoczynek, pośród którego docenimy obecność rodziny, przyjaciół i bliskich. Jeśli nasza córka jest już nieco starsza, być może zmęczona codziennością lub strapiona problemami, z pewnością będzie to dobra okazja, by wspólnie oddalić wszelkie troski. Warto czasem przypomnieć naszym dzieciom, by znalazły chwilę czasu na relaks, odpoczynek, oddanie się własnym przyjemnościom i hobby. Można to zrobić za pomocą odpowiedniego podarunku – wręczając karnet na masaż relaksacyjny czy fundując wizytę w SPA pokażemy, jak bardzo zależy nam na zadowoleniu i relaksie naszej córki. Jeśli zaś chodzi o życzenia na święta dla córki, rekomendujemy wypróbowanie poniższych propozycji:

Pierwsza gwiazdka rozbłysła, a stół już nakryty.
Choinka roztacza blask, dzieci czekają na prezenty.
Niech ten nastrój podniosły zostanie z Tobą na długo,
a wiara, nadzieja i miłość niech wypełnią Twoje serce.
Pamiętaj, że Cię kochamy i życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze.

Życzymy Ci nadziei i własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki gorącej kawy i herbaty, piękna muzyki i sztuki. Zatrzymaj się, odpocznij, nabierz dystansu do wszystkiego, co wokół. Pogodnych świąt zimowych z serdecznymi życzeniami zdrowia, radości, szczęścia składają Ci kochający rodzice.

Życzymy niezwykłych świątecznych radości,
niezapomnianego smaku 
świątecznych przysmaków
i wciąż nowych możliwości
w życiu w nadchodzącym roku.
Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego roku.
Wesołych Świąt życzą Mama i Tata

Wierszyki na święta dla córki sprawdzą się niezależnie od wieku

Czy istnieje przepis na uniwersalne, lecz równie zachwycające życzenia bożonarodzeniowe dla córki, niezależnie od jej wieku? Tak – to radosny, wesoły wierszyk świąteczny! Składanie lub wysyłanie SMS’ów z rymowaną treścią stało się już absolutną klasyką, która zawsze sprawdza się doskonale. Lekki, rytmiczny tekst dodatkowo nadaje radosnego tonu życzeniom, przez co osoba czytająca lub słuchająca tych ciepłych słów poczucie się jeszcze milej. Stworzenie takiego wierszyka może być nieco kłopotliwe – dobieranie rymów, dopasowanie treści, zachowanie szczerego przekazu nie jest łatwe. Mając to na względzie, przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, z których możecie śmiało skorzystać!

Święty, święty, święty
Wiezie nam prezenty
Tobie ukochana da
Uśmiechu co dnia!
Karp, pierogi, kompot z suszu
I prezentów wyżej uszu
Te życzenia Tobie ślę
I pamiętaj: kocham Cię

Chociaż nie ma śniegu i mokro na dworze
To Mikołajowi każdy dziś pomoże
Wiezie on podarki dla dużych i małych
By o trudach życia dziś nie pamiętali.
Wiezie prezenty też dla Ciebie,

Byś poczuła się jak w niebie.
Szczęścia, radości, zadowolenia,
Uśmiechu, zdrowia i marzeń spełnienia.

100 choinek w lesie,
prezentów ile Mikołaj uniesie,
tyle radości ile karp ma ości,
Śmiechu, szczęścia, dużo zdrowia
Tego niech Ci wigilijna noc doda!
100 całusów na dodatek, by smaczniejszy był opłatek!

Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym nic nie daje :)