Święta Bożego Narodzenia to rodzinny czas pełen wzruszeń, miłości i ciepłych słów. Stoły zastawione dwunastoma potrawami, pięknie udekorowana choinka i kolędy cicho grające w tle to tradycyjny obraz polskich domów w wigilijny dzień. Całości dopełniają szczere życzenia świąteczne oraz rozmaite prezenty niespodzianki, tradycyjnie otwierane wraz z wypatrzeniem pierwszej gwiazdki na niebie. Sam podarunek to jednak nie wszystko – podczas wręczania upominku warto dodać kilka serdecznych słów. Pośród wielu żon pojawia się pytanie: co życzyć mężowi na święta? Drogie Panie – z myślą o Was zebraliśmy gotowe życzenia na święta dla męża, które bez obaw możecie wykorzystać podczas wręczania bożonarodzeniowych prezentów.

Szukasz życzeń dla innych bliskich?
Zobacz katalog Życzeń Bożonarodzeniowych

Najpiękniejsze życzenia świąteczne dla męża – zainspiruj się!

Standardowo przyjętym schematem są takie zwroty jak “wesołych świąt” lub “radosnych świąt” oraz życzenie zdrowia, pomyślności, szczęścia czy miłości. Oczywiście, możemy podtrzymywać tę tradycję – proste życzenia świąteczne dla męża będą równie wzruszające i serdeczne, o ile będziemy mówić je od serca. Aby nasze słowa zostały odebrane jako szczere, warto wpleść anegdotyczne nawiązania do minionych zdarzeń. Jeśli, przykładowo, nasz mężczyzna zauważył pierwsze siwe lub wypadające włosy, warto mu zażyczyć gęstej i bujnej czupryny, wręczając voucher na zabiegi fryzjerskie. Humorystyczne podejście z przymrużeniem oka z pewnością nie będzie faux pas – takie życzenia bożonarodzeniowe dla męża będą odebrane jako radosne, szczere i jakże personalne. Czego warto życzyć swojemu małżonkowi?

Szczęśliwych, pogodnych, magicznych świąt Bożego Narodzenia, optymizmu i zdrowia na każdy wspólnie przeżyty dzień. Życzę Ci, mój najdroższy mężu, obyś zawsze był radosny i często się uśmiechał tak, jak dzisiejszego wieczoru!

Miłości Ci nie życzę – tę już znalazłeś w postaci cudownej żony, oby tak na zawsze pozostało. Smutków też Ci nie życzę – strapień oraz zmartwień jak najmniej w Twoim życiu. Więc czego Ci życzę? W ten wyjątkowy wieczór pragnę Ci życzyć spełnienia marzeń, zdrowia, szczęścia, radości i pogody ducha.

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze pełnej miłości i pokoju ducha. Niech każdy dzień będzie dla Ciebie radosny i szczęśliwy, a każde postanowienie żeby kończyło się zawsze po Twojej myśli.

Rymowane życzenia świąteczne dla męża z pewnością zachwycą!

Wiele osób w swojej kreatywności tworzy rymowanki, które za każdym razem wywołują uśmiech na twarzy. Mimo tak podniosłego i wzruszającego wydarzenia, jakim jest Boże Narodzenie, warto dodać szczyptę humoru i radości. Bardzo dużą popularnością cieszą się kreatywne wierszyki na święta dla męża, które nadadzą lekki i wesoły ton bożonarodzeniowemu świętowaniu. Nasze propozycje brzmią następująco:

W dzień Bożego Narodzenia
Składam Ci te piękne życzenia:
Miłości, zdrowia, radości, 
Zero goryczy, samej słodyczy.
Wielu chwil niezapomnianych,
W życiu momentów wspaniałych,
Do tego prawdziwie sportowej fury
Byś był wesoły, a nie ponury.

Na ten czas radosny i świąteczny,
Przyjmij bukiet życzeń serdecznych:
Uśmiechu od ucha do ucha,
Wiecznej pogody ducha.
Zero smutków, zero cierpienia,
Tylko miłości, szczęścia i spełnienia!

W te święta magiczne
Życzenia składam liczne:
Uśmiechu i radości,

W życiu samych wspaniałości,
Chwil bajecznych,
Przyjaciół serdecznych,
Błogosławieństwa Bożego
I Nowego Roku szczęśliwego!

Prawda, że te życzenia na święta dla męża brzmią sympatycznie? 

Poważne życzenia świąteczne dla męża – równie wartościowe.

Niekiedy nasz współmałżonek może okazać się osobą melancholijną, statyczną, która niekoniecznie może zaakceptować śmieszne życzenia świąteczne dla męża. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, dlatego można zachować powagę i wzruszyć magią ciepłych i serdecznych słów. Należy zwrócić uwagę, by wypowiadane przez nas zdania były wyważone i stonowane, a wręczony prezent współgrał z podniosłym tonem chwili. Zalecamy, by zawczasu zaplanować sobie, co dokładnie chcemy powiedzieć małżonkowi i jednocześnie podarować mu upominek, przez który wyrazimy troskę, jak na przykład wyjście do SPA. Tak brzmią nasze autorskie życzenia na święta Bożego Narodzenia dla męża:

W tym cudownym dniu wigilijnym pragnę Ci złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia. Oby Nowy Rok przyniósł Ci same dobre i miłe rzeczy, a magiczna moc wigilijnego wieczoru zachwyciła Cię swoją cudowną atmosferą. Niech pokój i dobroć zagości w Twoim sercu, a Nowo Narodzony błogosławi Ci każdego dnia.

Zgodnie z tradycją i staropolskim zwyczajem staję tu z opłatkiem w dłoni i składam Ci życzenia. Cudownych, wspaniałych dni pełnych szczęścia i pomyślności, magicznej aury przy wigilijnym stole, rodziny i bliskich wokół Ciebie. Aby najskrytsze marzenia się spełniły, a wszelkie smutki i troski bezpowrotnie się oddaliły.

Piękna jest radość w Święta, piękny ten czas wspaniały, gdy możemy bez pośpiechu zasiąść w gronie bliskich. Niechaj pokój i miłość nas otacza, niech będzie miło i sympatycznie nam wszystkim. A Tobie, mój mężu najdroższy, składam życzenia w podzięce: spełnienia marzeń, uśmiechu i pogody ducha, niechaj Nowo Narodzony Cię ma w swej opiece.

Krótkie życzenia dla męża – liczy się jakość, nie ilość!

Czy najpiękniejsze życzenia zawsze muszą być długie, górnolotne i wysublimowane? Niekoniecznie! Wystarczy kilka ciepłych i radosnych słów, aby przywołać uśmiech na twarzy naszego małżonka! Jedno dłuższe lub dwa krótkie, serdeczne zdania bogate w emocje – to równie dobry przepis na stworzenie wspaniałej, świątecznej atmosfery. Wystarczy pamięć, drobny gest, niepowtarzalny upominek, a słowa będą zwieńczeniem cudownego wieczoru. Jeśli przyszło nam spędzić święta Bożego Narodzenia bez osobistej obecności męża, to z pewnością tego typu życzenia nadadzą się do wysłania SMS-em. Nasze propozycje:

Ile śniegu w zimie, ile gwiazdek na niebie, tyle całusów i życzeń ode mnie dla Ciebie!

Pogody ducha, szczęścia i sukcesów, miłości i wspaniałych chwil podczas magicznej nocy Bożego Narodzenia – dla najlepszego męża na świecie.

Zero zmartwień i smutku, dużo szczęścia i radości, niech Nowo Narodzony w Twoim sercu zagości!

Śmieszne życzenia świąteczne dla męża – z uśmiechem i przymrużeniem oka.

Skoro okres bożonarodzeniowy uważa się nie tylko za piękny i wyjątkowy, ale także za radosny i wesoły, to i takie niech będą nasze życzenia! Warto zadbać o to, by poza momentem wzruszenia i osobistej refleksji nie zabrakło też śmiechu i odrobiny dystansu do codzienności. Efekt ten można osiągnąć poprzez złożenie żartobliwych, śmiesznych życzeń (niekiedy z delikatną zgryźliwością i przymrużeniem oka) oraz lekkiej, oryginalnej komedii wplecionej w rymy. Dodatkowy uśmiech wywołamy, wręczając równie unikalny prezent, bowiem mężczyźni bardzo chętnie przyjmą wesołe podarunki stawiające na spontaniczność, adrenalinę i intensywne emocje. A jakie życzenia na święta dla męża moglibyśmy zaproponować?

Mikołaja w kominie, prezentów po szyję,
Jedzenia po pas, wesoły to czas!
Dwa metry choinki, cukierków trzy skrzynki,
Gwiazdki na niebie – to wszystko ode mnie dla Ciebie!

Życzę Ci przed domem ulepionego bałwana,
Byś jeździł na sankach i potłukł kolana.

Życzę Ci lampki pełnej grzanego wina
I w rodzinnym gronie obejrzanego Kevina.
Byś gwiazdkę powiesił na choinki szczycie
I byś pamiętał: kocham Cię nad życie!

Wesołego jajka – oj, to nie ta bajka! Przepraszam, pomyłka, to miała być choinka! Więc życzę Ci wielu prezentów, szczęśliwych momentów, karpia smacznego i świętowania udanego! By nie mijały szczęście, zdrowie i uroda, tego Ci życzy Twa kochana żona!

Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym nic nie daje :)