Święta Bożego Narodzenia to piękny i wyjątkowy czas w roku, kiedy to mamy okazję obdarować bliskich prezentami oraz złożyć im życzenia bożonarodzeniowe. Składamy je podczas dzielenia się opłatkiem na kolacji wigilijnej, podczas rozmowy telefonicznej, wysyłamy na kartkach świątecznych pocztą albo poprzez wiadomości sms. Najlepiej, by życzenia na święta Bożego Narodzenia nie były za długie, by pasowały do osoby, której je składamy i przede wszystkim by były składane szczerze i od serca. Ciekawe życzenia bożonarodzeniowe mogą być wzruszające, wesołe, oficjalne lub luźne. Przygotowaliśmy propozycje wyjątkowych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia bożonarodzeniowe

Spis treści

Życzenia świąteczne dopasowane do osoby

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen ciepła i radości, którym chcemy podzielić się z naszymi najbliższymi. Jednak aby życzenia były jeszcze bardziej wyjątkowe, warto zastanowić się nad tym, jak dopasować je do konkretnej osoby.

Życzenia bożonarodzeniowe dla rodziców

Drodzy Rodzice,
W tej wyjątkowej chwili, chcę Wam podziękować za wszystkie lata pełne miłości, wsparcia i cierpliwości. Życzę Wam spokoju, radości i nieskończonych chwil spędzonych razem w harmonii. Niech ten świąteczny czas przyniesie Wam wiele uśmiechów, a nadchodzący rok obfituje w zdrowie i spełnienie najskrytszych marzeń.

Życzenia bożonarodzeniowe dla pary

Niech Boże Narodzenie przyniesie Wam wiele chwil pełnych radości i bezcennych wspomnień. Gdy gwiazda na niebie jaśnieje najsilniej tej nocy, niech Wasza miłość będzie jak ona – wieczna i świecąca nieskończonym blaskiem. Wesołych, pełnych wzruszeń i miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci

Maleńki odkrywco świata, w te świąteczne dni życzymy pełnych przygód chwil, magii świąt w każdym kącie i nieskończonych uśmiechów. Niech Mikołaj przyniesie Ci nie tylko prezenty, ale i mnóstwo radosnych wspomnień, które będziesz chować w sercu przez całe życie. Wesołych Świąt!

Życzenia na Boże Narodzenie dla Niej

życzenia świąteczne dla żony

Dla tych, którzy pragną podzielić się ciepłem serca z wyjątkową kobietą w swoim życiu – czy to partnerką, przyjaciółką, czy członkinią rodziny – przygotowaliśmy wyjątkową kolekcję życzeń. Poniżej znajdziesz życzenia na Boże Narodzenie dla Niej, które dodadzą magii tym wyjątkowym dniom.

Zobacz również propozycje prezentów na święta dla Niej.

Życzenia bożonarodzeniowe dla żony

Kochana Żono,
W tym dniu chcę Cię obdarzyć nie tylko prezentami, ale także ciepłem serca i miłością.
Życzę Ci spokoju, radości i spełnienia wszystkich Twoich marzeń. Niech te Święta napełnią nasze serca miłością, a każdy dzień przyniesie uśmiech na Twoje piękne twarzy.
Dziękuję Ci za to, że jesteś moją żoną, przyjaciółką i towarzyszką życia. Niech te Święta przypomną nam, jak ważna jest nasza miłość i wspólna droga przez życie.

Życzenia bożonarodzeniowe dla mamy

Droga Mamusiu,
W tym wyjątkowym okresie Świąt Bożego Narodzenia chciałbym Cię obdarzyć najcenniejszymi życzeniami.
Twoja obecność jest dla mnie największym prezentem, ale wciąż chcę Cię obdarować słowami. Życzę Ci spokoju, radości i spełnienia w tym magicznym czasie. Niech te Święta będą pełne uśmiechu, a każdy dzień przyniesie Ci miłość i szczęście.

Życzenia bożonarodzeniowe dla babci

Kochana Babciu,
W te Święta Bożego Narodzenia chciałbym Cię obdarzyć ciepłem i miłością. Twoja obecność sprawia, że te chwile są jeszcze bardziej wyjątkowe.
Życzę Ci spokoju, radości i błogosławieństwa. Niech te Święta przynoszą Ci wiele uśmiechów i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.
Dziękuję Ci za wszystko, co dla nas robisz. Jesteś sercem naszej rodziny, a Twoja miłość jest nieoceniona.

Życzenia bożonarodzeniowe dla siostry

Siostrzyczko,
W te magiczne Święta Bożego Narodzenia życzę Ci pełnego brzucha od pysznych potraw, setek uśmiechów od rodziny i przyjaciół, oraz przynajmniej jednego dzikiego tańca pod choinką!
Niech te Święta będą pełne radości, śmiechu i niezapomnianych chwil. A prezentów niech spadnie na Ciebie tyle, ile gwiazd na niebie!

Życzenia bożonarodzeniowe dla córki

Kochana Córeczko,
Twoja obecność sprawia, że te chwile stają się jeszcze bardziej magiczne i pełne radości.
Życzę Ci spokoju, miłości i spełnienia wszystkich Twoich marzeń.Dziękuję Ci za to, że jesteś moją córką, za Twoją miłość, wsparcie i piękne chwile, które razem przeżywamy. Niech te Święta przypomną Ci, jak ważna jesteś dla naszej rodziny.

Życzenia bożonarodzeniowe dla dziewczyny

Dla najpiękniejszej gwiazdki pod słońcem,
Niech te święta otoczą Cię ciepłem i blaskiem,
Jak ja otaczam Cię swoją miłością każdego dnia.
Święta z Tobą są magiczne, tak jak każda chwila u Twego boku.
Życzę Ci radości, spokoju i niewiarygodnie słodkich chwil,
Takich jak Ty.

Propozycje życzeń dla Niego

przystojny młody mężczyzna w czapce mikołaja otwiera prezent

Gdy nadejdą magiczne chwile świąt Bożego Narodzenia, pragniemy otaczać bliskich ciepłymi słowami i życzeniami. Dla tych, którzy poszukują idealnych słów dla wyjątkowego mężczyzny w ich życiu – partnera, przyjaciela czy członka rodziny – przygotowaliśmy specjalną selekcję życzeń. Oto nasza kolekcja życzeń na Boże Narodzenie dla Niego, które dodadzą głębokości i uczucia tym niezapomnianym świętom.

Zobacz również propozycje prezentów na święta dla Niego.

Życzenia bożonarodzeniowe dla męża

Drogi Mężu,
Pod choinką leży wiele prezentów, ale największym skarbem jesteś Ty u mojego boku. Życzę Ci świąt pełnych ciepła, spokoju i uśmiechu. Niech każda chwila tych dni będzie równie wyjątkowa jak nasza miłość. Cieszmy się nimi razem, trzymając się mocno za ręce.

Życzenia bożonarodzeniowe dla taty

Ukochany Tato,
Dziękuję Ci za ciepło, które dajesz mi każdego dnia, za mądrość, której mnie nauczyłeś, i za siłę, którą pokazałeś przez lata. W te świąteczne dni pragnę Ci życzyć spokoju, zdrowia oraz nieskończonej radości. Niech Boże Narodzenie przyniesie Ci tyle szczęścia, ile Ty dałeś mnie przez całe moje życie.

Życzenia bożonarodzeniowe dla dziadka

Drogi Dziadku,
Za każdym razem, gdy myślę o świętach, wspominam ciepłe chwile spędzone przy Twoim boku, słuchając opowieści z Twojego dzieciństwa. Życzę Ci, aby te świąteczne dni były pełne zdrowia, ciepła rodziny i radosnych chwil. Niech Boże Narodzenie otoczy Cię miłością i spokojem, tak jak Ty otaczasz nas swoją nieskończoną dobrocią.

Życzenia bożonarodzeniowe dla syna

Kochany Synu,
Od momentu, gdy przyszedłeś na ten świat, każde święta stały się dla nas wyjątkowe. Oglądając, jak rośniesz i stajesz się niezwykłym mężczyzną, pragniemy, byś wiedział, jak bardzo jesteś dla nas ważny. W te świąteczne dni życzymy Ci radości, miłości i nieskończonych powodów do uśmiechu. Niech Boże Narodzenie przyniesie Ci szczęście, które będzie trwało przez cały nadchodzący rok.

Życzenia bożonarodzeniowe dla chłopaka

Mój Najdroższy,
Jesteś moim najcenniejszym prezentem nie tylko pod choinką, ale przez cały rok. W te wyjątkowe dni życzę Ci ciepła, radości i nieskończonych chwil szczęścia. Niech Boże Narodzenie przyniesie Ci tyle magii, ile Ty wprowadzasz w moje życie każdego dnia.

Życzenia bożonarodzeniowe dla przyjaciela

Przyjacielu,
W te świąteczne chwile pragnę podziękować Ci za każdy wspólnie spędzony moment, za wsparcie i śmiech, którymi dzielisz się bez reszty. Życzę Ci świąt pełnych ciepła, rodzinnej atmosfery i chwil, które będziesz pamiętał przez długi czas. Niech Boże Narodzenie przyniesie Ci to, czego najbardziej pragniesz, a Nowy Rok będzie pełen nowych przygód i spełnionych marzeń.

Życzenia bożonarodzeniowe firmowe – dla klientów, szefa i pracowników

Ludzie ubrani w garnitury świętujący uroczystość

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ważne jest, aby nie zapomnieć o tych, z którymi spędzamy wiele godzin w pracy: klientach, współpracownikach i przełożonych. Właściwie dobrane słowa potrafią nie tylko podkreślić profesjonalizm, ale także wzmocnić relacje biznesowe i dodać osobistego charakteru w kontakcie z innymi. Prezentujemy Państwu kolekcję biznesowych i firmowych życzeń świątecznych, idealnych dla klientów, szefa oraz pracowników. Niech te święta staną się okazją do wyrażenia wdzięczności, szacunku i najlepszych intencji w sferze zawodowej.

Życzenia bożonarodzeniowe dla klientów

Drodzy Klienci,
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to doskonały moment, aby podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzacie przez cały rok. Jesteśmy wdzięczni za współpracę i szansę, by służyć Państwa potrzebom.
W tych wyjątkowych dniach życzymy Państwu spokoju, radości oraz chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech nadchodzący rok przyniesie wiele sukcesów, nowych możliwości oraz spełnienia zawodowych i osobistych marzeń.

Życzenia bożonarodzeniowe dla szefa lub szefowej

Drogi/a Szefie/Szefowo,
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałbym/łabym wyrazić swoją wdzięczność za wsparcie, cenne rady i zaufanie. Dziękuję za inspirację i motywację do ciągłego rozwoju.
W te świąteczne chwile życzę spokoju, rodzinnego ciepła oraz chwil pełnych radości. Niech nadchodzący rok przyniesie jeszcze więcej sukcesów, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Życzenia  bożonarodzeniowe dla pracowników

Drodzy Pracownicy,
Wraz ze zbliżającymi się święta Bożego Narodzenia, pragniemy podziękować Wam za Wasze zaangażowanie, ciężką pracę i poświęcenie, które wnosi każdy z Was w rozwój naszej firmy. Bez Waszego wkładu i pasji nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy dzisiaj.
W te wyjątkowe dni życzymy Wam spokoju, miłości i ciepła w gronie najbliższych. Niech nadchodzący rok będzie pełen nowych wyzwań, ale również satysfakcji i sukcesów, zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Wzruszające i piękne życzenia bożonarodzeniowe

Piękne życzenia bożonarodzeniowe to takie płynące prosto z serca. Wyrażają najważniejsze, najcieplejsze uczucia – naszą troskę, miłość, czułość, zaangażowanie. Piękne i mądre życzenia bożonarodzeniowe odnoszą się też do wspólnej relacji, nawiązują do rodzinnego ciepła i atmosfery świąt. Bardzo wzruszające życzenia bożonarodzeniowe możesz skierować do rodziców, do babci, dziadka czy do swojego partnera lub partnerki. Mogą być na przykład takie:

Kochany/kochana myślę dziś od rana, 
czego życzyć Ci potrzeba w dniu Bożego Narodzenia.
Jesteś moim drogowskazem, a więc życzę Ci tym razem:
ciepłem i troską bądź otoczony/na,
radością i miłością przez wszystkich obdarzony/na, 
niech czuwa nad Tobą – Twój Anioł Stróż,
nie miej w swym życiu już gradów i burz, 
nadzieja, wolność i wieczny spokój, 
niech w Twym sercu i życiu panuje zawsze pokój.


Mój najdroższy przyjacielu/przyjaciółko,
życzę Ci codzienne obfitości, jak przy świątecznym stole,
optymizmu i nadziei na lepsze jutro,
miłości bliskich, która pozwala przetrwać wszystko,
zdrowia, w którym doczekasz spokojnej starości.
Niech Ci się darzy, Wesołych Świąt!

Tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe

Tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe spodobają się na pewno dziadkom czy rodzicom. Nie każdemu bowiem będą odpowiadać życzenia bożonarodzeniowe na wesoło. Zawsze piękne życzenia na święta Bożego Narodzenia to te klasyczne, sprawdzone, które wszyscy znamy. Są to też życzenia, które najbardziej nawiązują do tradycji świąt, obyczajów i do obrzędów religijnych. Możesz życzyć tak:

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia,
radości z przebywania z bliskimi i rodzinnego ciepła.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez cały rok, a magia Bożego Narodzenia nigdy się nie kończy.


Życzymy Wam zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością, a w Waszym domu niech zagości szczęście i dostatek.
Cudownych i pachnących choinką świąt Bożego Narodzenia.

Wesołe wierszyki na Boże Narodzenie

Wesołe życzenia bożonarodzeniowe to dobry wybór dla tych, którzy mają poczucie humoru. Boże Narodzenie to przecież w końcu radosne święta, które mogą być też okazją do żartowania w gronie najbliższych. Jeśli przy okazji składania życzeń możesz kogoś rozśmieszyć, to czemu nie? Wyślij rymowany wierszyk lub zabawne życzenia bożonarodzeniowe, które rozsyłane potem dalej, uczynią ten dzień jeszcze bardziej radosnym. Oto przykłady na życzenia na święta Bożego Narodzenia śmieszne

Dzisiaj wielkie poruszenie,
więc opróżnij swe kieszenie.
Kup prezentów górę,
tacie nową furę,
żonie pobyt w SPA,
dziecku może psa,
mamie dużo książek,
chrześniakowi daj pieniążek.
A co dla mnie luby masz?
Czy w prezencie coś mi dasz?
Nic nie kupuj, mówię szczerze,
W Mikołaja ciągle wierzę.
A Ty mój drogi pamiętaj, że święta to jest czas
gdy liczy się przyjaźń i miłość, co jest w nas.


Ciasta kilogramów,
ze śniegu bałwanów.
Teściowej radosnej,
żony niezazdrosnej.
Karpia bez ości,
samych fajnych gości.
Zdrowia i witalności,
w święta samych radości.

Dzieci z rodzicami

Oryginalne oraz nietypowe życzenia z okazji świąt

Oryginalne życzenia bożonarodzeniowe mogą wyróżniać się treścią, a także formą ich przekazania. Zamiast tradycyjnej kartki z podobizną Mikołaja lub stajenki, życzenia możesz przekazać wydrukowane na koszulce. To ciekawy prezent na święta i jednocześnie nowoczesne życzenia bożonarodzeniowe. Inny pomysł na nietypowe życzenia bożonarodzeniowe to wykupienie spersonalizowanego wideo z życzeniami od gwiazd, na przykład od Roberta Lewandowskiego, Kuby Wojewódzkiego, czy…samego Świętego Mikołaja. Wyobraź sobie zaskoczenie na twarzy osoby, która otrzymuje takie życzenia! To z pewnością pomysł na kreatywne życzenia bożonarodzeniowe. Jeśli chcesz, żeby oryginalna była też sama treść życzeń, to możesz złożyć życzenia w formie zagadki albo wybrać wiersz znanego poety o tematyce wigilijnej, jak „Opłatek” Cypriana Kamila Norwida. Oto przykłady na oryginalne życzenia na święta Bożego Narodzenia:

Teraz zgadnij, zgadnij kto,
może życzyć Ci lat sto?
Może życzyć wrażeń moc
by dziś trwała długo noc?
Kto Ci życzy zawsze szczerze,
zawsze schludnie, na papierze?
Treści tworzy karkołomnie,
samodzielnie, zawsze skromnie.
Na pamiątkę z serca płyną,
w święta też Cię nie ominą.
Zdrowia, szczęścia i radości
nie tylko od święta szczerej miłości.
Odpoczynku, spokoju i ciepła rodzinnego,
mi możesz pożyczyć też tego samego.
Nie wiesz kim jestem? Sprawdź na odwrocie!


Fragment wiersza „Opłatek” Cypriana Kamila Norwida

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
(…) Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

Radosne życzenia bożonarodzeniowe z odrobiną humoru

Luźne życzenia bożonarodzeniowe mogą mieć formę rymowanego, krótkiego wierszyka lub po prostu może to być treść, w której wymienisz to, czego chcesz życzyć na Boże Narodzenie. Takie zwykłe życzenia bożonarodzeniowe raczej nie nawiązują do religijnych tradycji i do postaci Boga czy Maryi. Życzymy sobie szczerze i swobodnie samych najlepszych i najprzyjemniejszych rzeczy. Jeśli chcesz kogoś rozśmieszyć, wybierz życzenia bożonarodzeniowe z humorem, a jeśli zależy ci na szczerym, konkretnym przekazie, to postaw na luźny ton wypowiedzi. Możesz złożyć na przykład takie fajne życzenia na święta:

Śniegu po pas,
niech pachnie Ci las.
Śpiewających kolędników,
słodziutkich pierników.
Prezentów moc,
miłości co noc.
Smacznych pierogów,
renifera rogów.


Życzę Tobie radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym. Obfitości przy stole, pięknie pachnącej choinki, zdrowia, uśmiechu i życzliwości – nie tylko od święta, ale też na co dzień. Niech w Twym domu zagości mnóstwo radości, bliskości i miłości.

Oficjalne oraz poważne życzenia na święta Bożego Narodzenia

Oficjalne oraz poważne życzenia na święta bożonarodzeniowe kieruje się raczej do osób, z którymi nie utrzymuje się zażyłych relacji. Może to być nauczyciel lub szef w pracy. Może to być też partner biznesowy, któremu chcesz dodatkowo podziękować i wysyłasz mu paczkę z upominkiem świątecznym oraz kartkę z życzeniami. Życzenia oficjalne raczej nie będą rymowane i żartobliwe. Powinny to być krótkie życzenia na święta Bożego Narodzenia, zawierające jasny i konkretny przekaz. W oficjalnych życzeniach nie zwracamy się bezpośrednio do odbiorcy tylko bezosobowo. Jeśli osoba, której składamy życzenia jest wierząca, to możesz wybrać życzenia bożonarodzeniowe religijne – one zwykle mają poważny wydźwięk.

Niech najbliższe święta Bożego Narodzenia
przyniosą spokój, radość i wzajemną życzliwość.
Niech będą źródłem umocnienia nowego ducha,
gwarancją Bożego miłosierdzia,
a także zapowiedzią nowego, lepszego jutra!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Panu/Pani wielu głębokich przeżyć, wewnętrznego spokoju, chwil w gronie najbliższych wypełnionych radością i miłością oraz wielu okazji do odpoczynku.

Dziadek z wnukami na tle choinki oraz ozdób świątecznych

Rymowane życzenia bożonarodzeniowe

Życzenia bożonarodzeniowe rymowane należą do najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Są to raczej krótkie życzenia na święta, które łatwo wpadają w ucho i nadają się idealnie na wiadomość sms. Rymowane, fajne życzenia na święta Bożego Narodzenia są też często zabawne, ale niekoniecznie. Oto przykłady, z których możecie skorzystać:

W Bożego Narodzenia czas,
niech miłość będzie w nas.
Śniegu nich spadnie mnóstwo,
niech opuści Was ubóstwo.
Niech pokój wokół panuje,
a dobro nad złem króluje.
Niech zagości radość wkoło.
ma być pięknie i wesoło.
Oraz by Mikołaj święty,
wspaniałe przyniósł prezenty.


Zdrowia Ci życzy babcia i dziadek,
mama byś zjadł/a świąteczny obiadek
tata marzeń spełniania bez liku,
brat Tobie życzy pająka w słoiku.
A święty Mikołaj, co zna świąt moc,
życzy, by była to magiczna noc.
Ja Tobie życzę mniej życia w biegu,
pachnącej choinki i zabawy na śniegu.

Najlepsze życzenia bożonarodzeniowe, to te prosto z serca

Wielu z nas zastanawia się, jakie najpiękniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia przekazać bliskim. Choć możemy spotkać wiele gotowych formułek, najbardziej wartościowe i zapadające w pamięć są te, które płyną prosto z serca. W minionym roku każdy z nas przeżył wiele chwil, które kształtowały nasze relacje z bliskimi. Wykorzystajmy je, tworząc życzenia, które będą odzwierciedleniem tych wspomnień. W czasie wigilijnego wieczoru, kiedy betlejemska nowina rozbrzmiewa w każdym domu, wyraźmy swoją wdzięczność, miłość i nadzieję, że nadchodzący nowy rok przyniesie wszelkiej pomyślności dla nas i naszych najbliższych.

Więcej życzeń świątecznych

Wyjątkowe upominki świąteczne

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu świątecznego, odwiedź Prezentmarzeń. Wybieraj spośród tysięcy sprawdzonych ofert upominków, które spełnią marzenia najbliższych!

Humanistka z krwi i kości, wielbicielka prostego języka i przyjaznej komunikacji. Matka Polka wielozadaniowa. Ciekawa świata optymistka, która wierzy, że cel to marzenie z datą realizacji. Na blogu pisze treści o tematyce lifestylowej.