Pięćdziesiąte urodziny to najbardziej przełomowy wiek w życiu każdego człowieka, zaraz po osiemnastce. Nie co dzień kończy się pół wieku, więc taka okazja wymaga szczególnej i wyjątkowej oprawy. Obok niezapomnianego prezentu na 50 urodziny warto zadbać również o piękne życzenia, które dopełnią całości upominku i dodatkowo podkreślą rangę wydarzenia. Poniżej znajdziesz wyselekcjonowane przez nas życzenia na 50 urodziny, które możesz wykorzystać lub potraktować jako inspirację do ułożenia własnych, płynących prosto z serca.

Życzenia na pięćdziesiątkę

Nieodłącznym elementem urodzin są oczywiście życzenia. „Wszystkiego najlepszego” i „100 lat” to jak na miarę 50. urodzin trochę zbyt mało. Ten okrągły jubileusz zasługuje na piękne podsumowanie w postaci nietuzinkowych życzeń. Na tej stronie znajdziesz gotowe życzenia urodzinowe na 50. Przed Tobą ciekawe propozycje, które możesz wykorzystać w pełnym brzmieniu lub też zainspirować się do własnej twórczości. Nasze życzenia na 50. urodziny występują pod różną postacią, dzięki czemu dobierzesz je idealnie do charakteru i osobowości bliskiego Ci solenizanta. Zabawne i pełne wdzięcznego rymu lub też wyrażające wiele ciepłych słów, które pozwalają odzwierciedlić najskrytsze uczucia. Z pewnością znajdziesz tu życzenia, które idealnie sprawdzą się na tę okazję, 

Czego można życzyć na 50 urodziny?

Czego można życzyć na 50 urodziny bliskiej osobie, skoro w tym wieku człowiek w zasadzie już większość rzeczy osiągnął? Cóż, nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej. Nawet osobie na wysokim stanowisku wciąż można życzyć kolejnych sukcesów zawodowych i awansów. Podobnie zdrowia czy miłości nigdy nie jest za wiele! Ponadto, pięćdziesiąte urodziny to dobry wiek na spełnianie marzeń, na które w młodości brakowało środków czy odwagi lub zwyczajnie nie było takich możliwości. W tym wieku człowiek może sobie pozwolić na więcej i warto to wykorzystać, póki zdrowie i kondycja fizyczna jeszcze na to pozwala. Przypomnij o tym solenizantowi w urodzinowych życzeniach, a jeszcze lepiej dołącz do życzeń również prezent, który pomoże te odkładane od dawna marzenia wreszcie spełnić!

rodzina składa kobiecie życzenia na 50 urodziny

Życzenia na 50 urodziny dla kobiety

Pięćdziesiąte urodziny to nie lada wydarzenie w życiu każdej kobiety. Sprawdź nasze propozycje życzeń na 50 urodziny dla niej i zaskocz mamę, żonę czy koleżankę miłymi słowami, które dodadzą jej tego dnia otuchy.

50 lat to czasu szmat,
jednak Tobie służy on,
stąd mych słów jest taki ton:
życzę Ci adoratora zalotnego,
masażysty prywatnego,
dużej wypłaty i dobrej lokaty!
Żebyś dalej z wiekiem piękniała,
o swojej wartości nigdy nie zapominała. 

*******

Które to już urodziny Twoje,
Przypominać Ci nie będę,
Ale żeby wypić za Twe zdrowie
Na pewno dziś przybędę.
Bukiet kwiatów wręczę,
I życzenia złożę,
I żeby Cię zaskoczyć,
Nawet krawat włożę!

*******

Ukochana, słuchaj proszę,
dziś życzenia Ci przynoszę.
Żyj szczęśliwie i wesoło,
otoczona szczęściem w koło.
W życiu samych dobrych dni,
z głębi serca życzę Ci.
Niech się dowie cały świat,
że już masz 50 lat!

Życzenia na 50 urodziny dla mężczyzny

Życzenia na 50 urodziny dla mężczyzny z powodzeniem możesz wykorzystać na urodzinach taty, męża lub kolegi. A może zainspirują Cię i dopiszesz do gotowych życzeń jeszcze ciepłych kilka słów od siebie?

Dużo zdrówka, szczęścia i radości
każdego dnia pełnego miłości.
Wielkiego świata poznania,
w lotto milionów wygrania
Tego Ci z serca życzymy
na 50 urodziny!

*******

Pół wieku już na świecie spędziłeś,
I wiele szaleństw w tym czasie przeżyłeś.
Pamiętaj, w życiu nie ma czego żałować,
A urodziny trzeba hucznie świętować,
I tak też dzisiaj zaraz zrobimy,
Wzniesiemy toast, życzenia złożymy.
Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości,
Bo dom Twój pełen będzie dziś gości! 

*******

Lat pięćdziesiąt – wiek poważny,
Bądź więc czasem nierozważny,
Niech Ci mówią: nie wypada!
Niech Cię smutek nie dopada,
Szeroki uśmiech miej zawsze na twarzy,
Co wymarzysz – niech się zdarzy,
Sto lat w zdrowiu i miłości,
W dniu urodzin wielu gości! 

Zabawne życzenia z okazji 50 urodzin

Śmiech to zdrowie, dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również pomysłów na śmieszne życzenia na 50 urodziny. Każdy kto ma poczucie humoru i odrobinę dystansu do siebie z pewnością je doceni!

Licznik nie ważny lecz siła ducha.
Trzeba być młody duchem a licznik posłucha.
Wszystkiego najlepszego dla 30-latka z 20-letnim doświadczeniem!

*******

Lat pięćdziesiąt – brzmi poważnie.
Trzeba myśleć już rozważnie.
Szaleć zbytnio nie wypada,
bo powiedzą: błazenada!
Lecz tak mówią ludzie smutni
My zaś bądźmy rezolutni!
Więc nie przejmuj się tym wcale,
Baw się niczym w karnawale!

*******

Sto lat, jak rakieta, niech Twoje 50-te urodziny będą strzałem w kosmos pełnym przygód i uśmiechu!

*******

W dniu Twoich 50 urodzin życzę Ci nie tylko kilograma tortu, ale przede wszystkim tonę uśmiechu, góry zdrowia i oceanu spełnionych marzeń! Niech te pięćdziesiątki będą jedynie przystankiem w podróży pełnej niezapomnianych przygód i niekończącej się młodości. Lat co najmniej drugie tyle!

Krótkie życzenia na 50 urodziny

Dla tych, którzy nie lubią długich przemówień i wylewnych życzeń, mamy z kolei kilka pomysłów na krótkie życzenia na 50 urodziny. Możesz je wyrecytować lub zapisać na kartce – nie zajmą wiele miejsca, więc zmieszczą się nawet na karcie podarunkowej.

50 to tylko zwykła liczba między 49 a 51.
Nic nadzwyczajnego więc głowa do góry
i baw się dobrze w swoje urodziny!

*******

Bądź jasnym promieniem
dla tych, co słońca nie znają.
Żyj zawsze czynem, nigdy marzeniem
I  niech Cię ludzie kochają!
Wszystkiego najlepszego
z okazji 50-tych urodzin!

******

Doczekaliśmy się szczęśliwej 20 rocznicy Twoich 30 urodzin!
Wszystkiego najlepszego!

*******

Pierwsze 50 lat dzieciństwa jest zawsze najtrudniejsze.
Później to tylko z górki…
Wszystkiego najlepszego!

Poważne życzenia na 50 urodziny

Dla statecznego solenizanta, który nie lubi wygłupów, mamy także poważne życzenia na 50 urodziny. Proste, eleganckie i ze smakiem sprawdzą się również na urodziny dalekiej ciotki, a nawet szefa.

Na jubileuszowe pięćdziesiąte urodziny życzę Ci pogody ducha, więcej optymizmu,
podejmowania trafnych decyzji, aktywnego życia w szczęściu i zdrowiu oraz wiele miłości.

*******

Moc radości, satysfakcji z życia rodzinnego oraz zawodowego, sukcesów na wszystkich płaszczyznach, a także spełnienia najskrytszych marzeń i pomyślności w realizacji zaplanowanych przez siebie celów oraz kolejnych lat w najlepszym zdrowiu życzy…

Piękne życzenia na 50 urodziny

50 urodziny to czas, kiedy można spojrzeć wstecz na piękne wspomnienia, a jednocześnie z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Na progu pięćdziesiątki otwierają się drzwi do nowej, nieodkrytej krainy pełnej doświadczeń i możliwości. Niech te kolejne 50 lat będą dla Ciebie czasem spełnienia marzeń, odwagi do realizacji celów i radości z każdego nowego dnia. Sto lat pełnych piękna i inspiracji!

*******

Wchodząc w piątą dekadę życia, patrzysz na świat z perspektywy mądrości, która tylko się pogłębia. Twoje piękno promienieje zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Niech Twoje 50 urodziny przynoszą Ci jeszcze większą samoakceptację, miłość do siebie i pewność siebie. Czuj dumę z tego, kim jesteś i ciesz się każdą chwilą. Sto lat pełnych harmonii i szczęścia!

*******

Z okazji Twojego jubileuszu 50 urodzin chcemy Ci przypomnieć, jak wiele piękna wnosisz do naszego świata. Twoja obecność ożywia każde miejsce, a Twoje serce pełne miłości rozświetla życie innych. Niech kolejne 50 lat obfitują w niezapomniane przygody, uśmiechy bliskich serc i spełnienie najskrytszych marzeń. Sto lat pełnych miłości i magii!

Kolejne jubileusze? Zobacz również:

Z wykształcenia filozof, co wiecznie dzieli włos na czworo, z zamiłowania blogerka z pasją do pisania. Prywatnie miłośniczka kosmetyków i świec zapachowych.