Szczególnymi osobami, którym pragnie się przekazać to, co dla nich najlepsze, są rodzice. Niezależnie od tego, czy życzenia bożonarodzeniowe mają być dopełnieniem prezentu, czy chcesz je złożyć osobiście, przez internet czy telefonicznie, warto poświęcić chwilę temu tematowi. Możesz ułożyć je samodzielnie lub wykorzystać gotowe życzenia świąteczne dla rodziców, które dla Ciebie zebraliśmy. Wśród propozycji znajdziesz zarówno te dłuższe wierszyki, jak i krótkie życzenia świąteczne dla rodziców.

Życzenia świąteczne dla rodziców

Szukasz życzeń dla innych bliskich?
Zobacz katalog Życzeń Bożonarodzeniowych

Czego życzyć rodzicom na święta?

Życzenia świąteczne dla rodziców powinny być przede wszystkim pełne ciepła i miłości, tak, aby oddawały klimat tego radosnego okresu. Płynące z nich dobroć i szczerość sprawią, że w Nowy Rok rodzice chętnie wejdą z nadzieją i towarzyszącym jej optymizmem. Przyjęło się, że na święta Bożego Narodzenia życzymy przede wszystkim zdrowia, miłości i wszelkiej pomyślności. Zważając na aktualną sytuację w kraju, warto jeszcze wspomnieć o spokoju, którego tak wielu z nas potrzebuje. Uniwersalne będą na przykład poniższe życzenia:

Mijający rok pokazał, że nigdy niczego nie możemy być pewni w życiu. Nie ma stałości.
Nie odkładaj na ostatni moment, by powiedzieć bliskim, że ich kochasz. Żyj tak, jakby każdy dzień był ostatnim.
Ciesz się nie pieniędzmi, a ludźmi i rozmowami z nimi. Bo tylko to się liczy.
Wesołych świąt!

W przypadku religijnych rodziców nie zapominaj, by życzyć im również bożych łask płynących z rąk nowonarodzonego dzieciątka Jezus. Poniżej jeden z najbardziej klasycznych przykładów.

Drodzy Rodzice,
Już za kilka dni będziemy mieli możliwość ponownego przeżywania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
Życzymy wielu łask Bożych i radości płynącej z Tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy nocy betlejemskiej.
Niech Dziecię Boże blaskiem swej chwały opromienia trudy codzienności.
Życzymy nieustannej opieki Świętej Rodziny w nadchodzącym Nowym Roku 202
4

A jakie życzenia świąteczne dla młodych rodziców? Tak naprawdę każde z tych zaprezentowanych przez nas będą odpowiednie, chociaż warto pokusić się o nawiązanie do ich nowej sytuacji rodzinnej. Dobrym pomysłem będzie życzenie wielu przespanych nocy, zdrowia, uśmiechów czy cierpliwości. Warto, aby treść podkreślała wagę wydarzenia, jakim są narodziny dziecka.

Na koniec życzeń warto również wspomnieć o nadchodzącym Nowym Roku. Życz rodzicom szampańskiej zabawy sylwestrowej oraz spełnienia wszystkich marzeń. Treść dopasuj choćby do ich wieku,  stylu życia oraz weź pod uwagę stan zdrowia. To istotna kwestia, jeśli borykają się z jakimiś trudnościami. Jeśli na co dzień, któreś z nich ma problemy z mobilnością, np. choroby kręgosłupa to życzenie tanecznego sylwestra do rana, mogą uznać za życzenia w złym tonie.

Gotowe życzenia dla rodziców na święta

W ferworze przygotowań do świąt czasem trudno znaleźć czas, by w spokoju usiąść i przygotować dobrze brzmiące życzenia. Oprócz tego nie każdy z nas ma łatwość w przelewaniu na papier swoich uczuć i emocji. Z tego powodu warto sięgnąć po gotowe życzenia dla rodziców na święta

Warto też podkreślić, że życzenia świąteczne to w zasadzie nieodłączny element każdego spotkania z bliskimi. Składamy je rodzinie i przyjaciołom przed świętami lub w ich trakcie, a wśród tych osób są rodzice, którym chcemy życzyć czegoś więcej niż „wesołych świąt”. Boże Narodzenie należy do najważniejszych i najuroczyściej obchodzonych świąt religijnych w Polsce. Dlatego szukając odpowiednich życzeń, warto wziąć pod uwagę ten aspekt. Życzenia świąteczne dla rodziców, które dla Ciebie zebraliśmy, mają różnorodną treść, więc bez problemu dopasujesz je do charakteru czy osobowości rodziców.

Wzniosłe i poważne życzenia świąteczne dla rodziców

Zacznijmy od tych poważniejszych, pełnych ciepła, które ogrzeją serca rodziców. Niektóre z nich są nieco dłuższe lub zawierają motyw religijny, a przy tym są bardzo wyważone. Uzupełnij nimi elegancką kartkę, voucher lub prześlij w formie elektronicznej. Chociaż w przypadku poważnych życzeń, najlepszą formą będzie właśnie ta tradycyjna – papierowa.

Poniższe propozycje sprawdzą się również jako życzenia świąteczne dla rodziców z daleka. Kiedy nie możesz być z najbliższymi w tym świątecznym czasie, niech moc życzeń da Wam poczucie bliskości. 

Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki, śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki. Świętą noc złocista gwiazda opromienia, a wokół gromadzą się przyjazne stworzenia. Lulajże Jezuniu snem cichym, Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Błogosławieństwa Bożej Dzieciny w nadchodzącym Nowym Roku Kochanym rodzicom życzą dzieci.

*******

Święta nadchodzą wielkimi krokami, i choć chcielibyśmy spędzić je w tym roku z Wami, wysyłamy tylko te życzenia z daleka: bądźcie z nami choć myślami, wspomnieniami i gestami. Mimo że stołu nie dzielimy z Wami, wiedzcie, że nie jesteście w ten szczególny wieczór sami. Usłyszcie cichy szept do ucha w wieczór wigilijny. Wesołych i spokojnych Świąt życzą Kochanym Rodzicom…

*******

Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie
W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy mogli go rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój.
Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

*******

Niech wszyscy znajdą swoje miejsce przy świątecznym, grudniowym stole,
niechaj spełnią się nareszcie najskrytsze marzenia,
aby każdy kolejny dzień był lepszy od poprzedniego,
a dobre słowo boże towarzyszyło wam w drodze przez życie.
Bądźmy dla siebie bardziej serdeczni na co dzień,
patrzmy na
to co dobre, a nie na to co nas czasem dzieli.

Piękne i wzruszające życzenia na Boże Narodzenie dla rodziców

Tradycyjne życzenia świąteczne dla rodziców powinny płynąć prosto z serca. Piękne i pełne wzruszenia wzbudzą pozytywne emocje i sprawią, że w oku zakręci się łza szczęścia. Ich treść często nawiązuje do pokoju, nadziei i miłości. Tymi wartościami najlepiej kierować się w życiu, dlatego niech magia świąt przyniesie ich obecność. Te propozycje również doskonale wpisują się w świąteczny klimat. 

Nadeszły Święta Bożego Narodzenia. Czas, w którym Dobro ostatecznie triumfuje nad Złem.
Czas, w którym nasz Pan Jezus Chrystus, narodził się w biedzie i znoju,
by dzielić z nami troski i dać nam nadzieję na lepsze życie.
Z tej okazji przyjmijcie nasze życzenia szczęścia i radości.
By w waszym życiu nigdy nie zabrakło nadziei i miłości.

*******

Przyjmijcie proszę najszczersze i najserdeczniejsze życzenia zdrowych – bo zdrowie jest najważniejsze,
Pełnych miłości, bo miłość nadaje naszemu życiu sens,
Radosnych, bo radość to światło naszego życia – świąt Bożego Narodzenia!
Niech ten czas będzie wykorzystany jak najlepiej i da siłę, wiarę i nadzieję na przyszłość.

*******

Nadszedł czas cudów – Bóg się rodzi, ogień krzepnie, blask ciemnieje.
To czas, gdy wszystko jest możliwe.
Bądźmy jak pastuszkowie – pełnymi skromności świadkami cudów. Niech w naszych sercach zamieszka wiara, nadzieja i miłość, a czas Bożego Narodzenia będzie dla nas czasem magicznym i pełnym radości. Drodzy rodzice, przyjmijcie te szczere życzenia.

Wierszyki świąteczne dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowo rodzinne, a zatem życzenia rodzicom składają dzieci niezależnie od wieku. W końcu jesteśmy całe życie i warto o tym pamiętać, szczególnie kiedy pęd życia nie ustaje. Jakie życzenia świąteczne dla rodziców od małego dziecka? Tu dobrym pomysłem będą wierszyki świąteczne dla rodziców.

Kochani rodzice,
wigilijny nadszedł czas,
całujemy mocno Was
chcemy złożyć Wam życzenia
w Dniu Bożego Narodzenia,
niechaj Gwiazdka Betlejemska,
która świeci Wam o zmroku
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku!

*******

Niech te Święta tak wspaniałe,
będą jakby z bajek całe,
niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada,
niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pachnie pięknie
wszystkim wokół serce mięknie!

*******

Na wigilijnym stole niech nie zabraknie,
Karpia smażonego masełkiem okraszonego,
Barszczyku z uszkami czerwonego,
Bigosu z grochem jarskiego,
Kompociku śliwkami i jabłkami pachnącego,
Pierożków z kapustą i grzybami,
I pierniczków z cynamonem i bakaliami.
Dla niespodziewanych gości,
Niech jeden talerzyk zagości,
Niech zbłąkany i głodny wędrowiec,
Będzie mile przyjęty i ugoszczony,
Niech spędzi Wigilię wśród życzliwych ludzi,
Szczęśliwy i zadowolony.

Krótkie życzenia na święta dla rodziców

Pamiętaj, że to nie długość życzeń jest najważniejsza, a ich przekaz. Jeśli szukasz pomysłu na krótkie życzenia świąteczne dla rodziców, zobacz nasze poniższe propozycje. Możesz je przesłać w formie wiadomości tekstowej albo napisać na dołączonym do prezentu bileciku.

Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość, szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie i spełnienie marzeń w Nowym Roku.

*******

Wiary, co góry przenosi,
nadziei, która nie gaśnie,
miłości w każdej ilości
od Bożej Dzieciny

*******

Za oknem ciemno, cichutko puszyste ścielą się płatki.
Niech serca się z sercem podzielą jak wigilijnym opłatkiem.

Życzenia świąteczne dla rodziców – wybierz te najlepsze

Pełne wzniosłości i wzruszenia, poważne lub tradycyjne, a może wesołe i rymowane? Które życzenia dla rodziców na Boże Narodzenie wybierzesz? Każde z przedstawionych przez nas życzeń możesz dowolnie modyfikować, aby były jeszcze bardziej spersonalizowane. Wystarczy, że w treść wpleciesz imiona rodziców lub nawiążesz do ich marzeń. Dzięki temu sprawisz im jeszcze więcej radości! Możesz w nich również podziękować za dobry byt, wychowanie lub ciepły dom, do którego zawsze możesz wracać. Święta i życzenia, to doskonała okazja, aby o tym wspomnieć.

W naszym serwisie Prezentmarzeń znajdziesz też wiele oryginalnych pomysłów na prezent świąteczny dla rodziców. Voucher do restauracji, wspólny masaż, a może romantyczny lot awionetką? Możliwości jest całe mnóstwo! Przy zakupie wybranego vouchera możesz dodać któreś z wybranych życzeń. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz gotowy do wręczenia prezent, a poszukiwania świątecznej kartki nie będą już konieczne!

Zafascynowana życiem i pełna optymizmu, jednocześnie wpadająca w melancholijne nastroje.