Czas trwania
Kurs Barmański I Stopnia trwa 4 dni i obejmuje 30 godzin szkoleniowych.
Lokalizacja
Białystok. Dokładny adres ustalany indywidualnie podczas rezerwacji.
Więcej informacji
Pogoda
Pogoda nie ma wpływu na realizację prezentu.
Informacje dla oglądających
Na miejscu realizacji pojawić się może jedynie osoba obdarowana.
Obowiązujący strój
Strój dowolny, według własnego upodobania.
Wymagania
Prezent przeznaczony dla osób pełnoletnich. Na miejscu realizacji należy okazać voucher prezentowy
Informacje dodatkowe
Każdy z uczestników w cenie szkolenia otrzymuje książkę "Alkohole i Koktajle Świata" oraz po zdaniu egzaminu Certyfikat Barmana I Stopnia w języku polskim i angielskim.
Opinie (7)
szkolenie barmańskie wykupiłem z myślą, by w końcu "mieć papier" bo za barem pracuję od lat, jednak na kursie dowiedziałem się dużo nowych, nieznanych mi rzeczy, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony!
To chyba najlepszy prezent jaki mogłęm dostać :) Prawdziwe spełnienie marzeń :)
FAQ
Mapa
Szkolenie barmańskie I stopnia w Białymstoku umożliwia zdobycie tytułu oraz umiejętności barmana. Kurs trwa 4 dni i obejmuje 30 godzin szkoleniowych. Zajęcia odbywają się w 10-14 osobowych grupach. W przypadku liczniejszej grupy zapewniona jest też większa liczba instruktorów, tak aby na każdego z nich przypadało maksymalnie 12-14 uczestników.
Intensywne szkolenie barmańskie I stopnia w Białymstoku, które przygotowuje do pracy za barem. Kurs podzielony jest na część teoretyczną (20%) oraz praktyczną (80%). Uczestnicy ćwiczą za prawdziwym barem, używając wyłącznie oryginalnych alkoholi. Każdy kursant otrzymuje książkę pt. „Alkohole w Polsce i na świecie – przewodnik barmana”, która umożliwia pogłębianie wiedzy. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym z możliwością nielimitowanych i nieodpłatnych poprawek. Każdy, kto ukończy kurs z wynikiem pozytywnym otrzymuje Certyfikat Barmana I Stopnia w języku polskim oraz angielskim.
Kurs barmański I stopnia realizowane jest w ciągu 4 dni i obejmuje w sumie 30 godzin szkoleniowych.
Miksologia – historia, rodzaje, trendy w Polsce i na świecie
Wprowadzenie do zawodu barmana: charakterystyka sylwetki barmana, specyfika pracy w różnych typach lokali gastronomicznych
Prezentacja sprzętu barmańskiego i typów szkła barowego oraz miary barowe
Historia napojów alkoholowych; technologia napojów alkoholowych, procesy związane z produkcją alkoholi: fermentacja alkoholowa, destylacja okresowa i ciągła, rektyfikacja, maturacja. Charakterystyka, klasyfikacje i znane marki poszczególnych rodzajów alkoholi: wódka czysta, wódki gatunkowe, gin, brandy, koniak, likiery, bittery, whisky, rum, cachaça, tequila, mezcal, absynt, wino musujące, wermuty
Zasady profesjonalnej degustacji i oceny alkoholi
Teoria smaku - aromat a smak, tekstura koktajli, znaczenie balansu na przykładzie koktajli typu „sour”
Lód i jego znaczenie w koktajlach
Charakterystyka poszczególnych metod przygotowywania koktajli: building, shaking, stiring, throwing; którą metodę wybrać dla poszczególnych składników, jakie są różnice pomiędzy nimi; porównanie koktajlu wstrząsanego i mieszanego (sprawdzenie temperatury, objętości, różnic w teksturze i smaku)
Classic cocktails i modern classic cocktails – na szkoleniu uczestnicy poznają bazę koktajli klasycznych oraz tzw. „nowoczesnych klasyków”, takich jak: Whisky Sour, Tom Collins, Gin Basil Smash, Whisky Smash, Aperol Spritz, Hugo, French 75, Porn Star Martini, Old Cuban, Moscow Mule, Dark ‘n Stormy, Sex on the Beach, Cosmopolitan, White Russian, Orgazm, Cuba Libre, Daiquiri, Hemingway Daiquiri, Mai-Tai, Margarita, Tommy’s Margarita, Side Car, Paloma, Tequila Sunrise, Long Island Ice Tea, Bloody Mary, B-52, Clover Club, Mojito, Caipirinha, Caipiroska, Old Fashioned, Manhattan, Martini, Americano, Negroni oraz wariacje na tych koktajlach
Przyrządzanie shotów warstwowych różnymi metodami
Podawanie absyntu oraz płonącego likieru sambuca
Koktajle na bazie wina musującego, koktajle aperitifowe
Zasady i techniki dekorowania koktajli
Koktajle wędzone, przygotowane przy pomocy pistoletu wędzarniczego
Ergonomia pracy za barem, jak pracować szybko i wydajnie, przygotowanie stanowiska barowego
Specyfika zatrudnienia w gastronomii i hotelarstwie (omówienie zasad tworzenia cv, przygotowywania do rozmów kwalifikacyjnych oraz dnia próbnego)
Etykieta pracy barmana, istota i znaczenie hospitality
Obsługa gościa przy barze i na sali, psychologia sprzedaży, sposoby zwiększania wartości rachunku
Omówienie najważniejszych trendów w światowej miksologii: infuzje alkoholowe, produkty home-made, sezonowość i lokalność, zasada „no waste”, kule lodowe, koktajle musujące, Flavour Blaster, VOM, miksologia molekularna, ciekły azot, suchy lód
Szkolenie barmańskie I stopnia realizowane jest w miejscach, gdzie na co dzień prężnie funkcjonuje bar, serwujący wiele wykwintnych i kolorowych koktajli. Zajęcia realizowane są za prawdziwym barem w jednym z białostockich klubów. Dokładne miejsce realizacji ustalane indywidualnie dla każdej z grup kursowych.
Ogólnopolska Szkoła Barmanów jest aktualnie największą i zarazem jedną z najstarszych akademii sztuki barmańskiej. Na przestrzeni wielu lat działalności przeszkolono tysiące osób. Kadrę instruktorską tworzą barmani od lat pracujący zawodowo, którzy swoją profesję traktują jak sztukę.
Ogólnopolska Szkoła Barmanów
Zobacz więcej prezentów tego wykonawcyPolecamy ten prezent dla:
Mapa dostępnych lokalizacji
Podobne produkty:
Merytorycznie i ciekawie. Wiedza i praktyka.