Lot Szybowcem za samolotem – Rzeszów

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Od 10 do 15 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować sobie ok 60 minut.

Lokalizacja

Start tymczasowo realizowany jest na terenie lotniska Krosno.

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie. Start tymczasowo realizowany jest na terenie lotniska Krosno.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda i obecność opiekunów prawnych na lotnisku. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany przez cały rok, głównie w weekendy. Loty odbywają się szybowcami SZD-9bis 1E Bocian lub Grob G103 Twin II. Start za samolotem. Prosimy o informację na temat możliwej choroby lokomocyjnej.

Opinie (7)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2021-04-18

Moj tata uwielbia atrakcje w powietrzu więc kupiłem mu na urodziny lot szybowcem za samolotem, bo słyszałem że podczas startu za samolotem jest jeszcze większa dawka emocji :) Tata był bardzo szczęśliwy, a widoki podobno były piękne.

2021-04-13

Trafiony w dziesiątkę prezent od żony na urodziny. Uwielbiam różne loty, ogólnie być w powietrzu i ta atrakcja była dla mnie idealna, super!

2021-04-03

Dostałam prezent od znajomych na 18ste urodziny i to było WOW! Na początku ogromny stres jak szybowiec wzbijał się do góry, ale później całkowicie oddałam się tym przepięknym widokom, czułam się jakbym latała

Dodaj Opinię

Lot Szybowcem za samolotem – Rzeszów

FAQ

27.01.2021
Witam, czy w czasach jakie mamy (tej naszej pandemii) nie będzie jakiegoś problemu aby zrealizować wykupiony voucher?
Odpowiedź z 27.01.2021
Loty realizujemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W celu umówienia realizacji, proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://prezentmarzen.com/rezerwacja/ Zwrotnie, otrzyma Pani dane kontaktowe do instruktora.
Zadaj pytanie

Mapa

Lot szybowcem w okolicy Rzeszowa. Start tymczasowo realizowany jest na terenie lotniska Krosno. Szybowiec holowany jest przez samolot na wysokość kilkuset metrów. Widokowy lot szybowcem trwa od 10 do 15 minut. Czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych. 

Komu podarować lot szybowcem?

 • Mieszkańcowi wschodniej Polski, który lubi atrakcje powietrzne
 • Osobie, interesującej się lotnictwem
 • Każdemu, kto lubi loty widokowe

Lot szybowcem za samolotem

Lot widokowy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lotniska Krosno. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca Grob G103 Twin lub SZD-9bis 1E Bocian jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym nad wschodnią Polską. Szybowiec startuje za pośrednictwem samolotu, który holuje szybowiec i wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina holownicza zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać od 10 do 15 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Widoki

Lot realizowany jest nad płytami lądowiska Laszki, które zlokalizowane jest ok 25 km od granicy dzielącej Polskę z Ukrainą. Będąc na wysokości kilkuset metrów będzie można podziwiać nizinny krajobraz, pola, łąki, lasy, meandrującą rzekę Szkło, pobliskie miejscowości np. Laszki, a w oddali być może panoramy większych miast. UWAGA! Lot tymczasowo realizowany jest z terenu lotniska Krosno.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • jest oryginalnym upominkiem, gotowym do wręczenia
 • sprawi niezwykłą radość osobie, która lubi atrakcje powietrzne
 • jest niecodzienną okazją do podziwiania Polski z lotu ptaka

Realizacja

Aeroklub Ziemi Jarosławskiej

Zobacz więcej prezentów tego wykonawcy
pinezka
Rzeszów  - zmień lokalizację

Rzeszów   (zmień)

Cena:

Cena: 440 zł

ktoś kupił ten produkt
10 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0002514