Lot Szybowcem za samolotem – Rzeszów

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Czas trwania

Od 10 do 15 minut w powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych czas lotu może się wydłużyć. Na całą atrakcję proponujemy zarezerwować sobie ok 60 minut.

Lokalizacja

Lądowisko Laszki, Aeroklub Ziemi Jarosławskiej

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot w wyznaczonej strefie.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, obuwie na płaskiej podeszwie oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Od osób niepełnoletnich wymagana jest jest pisemna zgoda i obecność opiekunów prawnych na lotnisku. Zakaz uczestnictwa w locie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Informacje dodatkowe

Prezent realizowany przez cały rok, głównie w weekendy. Loty odbywają się szybowcami SZD-9bis 1E Bocian lub Grob G103 Twin II. Start za samolotem. Prosimy o informację na temat możliwej choroby lokomocyjnej.

Ważność vouchera

365

2020-07-08
4/5

lot szybowcem

Idealny prezent dla miłośników lotnictwa i dużych wysokości.
Dobra organizacja atrakcji, bardzo miły Pilot.

2020-06-19
5/5

mój najlepszy prezent w życiu

Przez parę chwil czujesz się wolny jak ptak! Swobodne szybowanie to coś wspaniałego, a do tego niesamowite widoki! Miałem farta i trafiłem wg pilota na idealną pogodę. Polecam gorąco prezenty w formie przeżyć!!!

2020-05-26
5/5

Na 40stkę od 40stek :D

To był idealny prezent na czterdzieste urodziny! Na prawdę zapamiętam go na długo! Delikatny stresik wymieszany z adrenaliną - coś co uwielbiam! Szkoda, że tak krótko! Dziękuję Wam Kochane Przyjaciółki!

2020-05-19
4/5

Wspaniały prezent od męża

Po dotarciu na lotnisko udziela się fajna atmosfera. Wspaniałe i niepowtarzalne doświadczenie! Obsługa lotniska i instruktorzy przemili i doświadczeni. Bardzo polecam!

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Bądź pierwszy, aby zadać pytanie o ten produkt!

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Lot szybowcem w okolicy Rzeszowa. Start realizowany jest na terenie lądowiska Laszki, przynależnego do Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Szybowiec holowany jest przez samolot na wysokość kilkuset metrów. Widokowy lot szybowcem trwa od 10 do 15 minut. Czas lotu zależny jest od warunków atmosferycznych. 

Komu podarować lot szybowcem?

 • Mieszkańcowi wschodniej Polski, który lubi atrakcje powietrzne
 • Osobie, interesującej się lotnictwem
 • Każdemu, kto lubi loty widokowe

Lot szybowcem za samolotem

Lot widokowy szybowcem to okazja do spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy. Lot realizowany jest na terenie lądowiska Laszki, przynależnego do Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Przed lotem uczestnik poznaje obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem, zgłębi wiedzę na temat szybownictwa i statków powietrznych. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca Grob G103 Twin lub SZD-9bis 1E Bocian jako pasażer i weźmie udział w locie widokowym nad wschodnią Polską. Szybowiec startuje za pośrednictwem samolotu, który holuje szybowiec i wznosi go na wysokość od 200 do 1000 metrów. Na odpowiedniej wysokości lina holownicza zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie, które może trwać od 10 do 15 minut. Czas trwania całkowicie zależny jest od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Widoki

Lot realizowany jest nad płytami lądowiska Laszki, które zlokalizowane jest ok 25 km od granicy dzielącej Polskę z Ukrainą. Będąc na wysokości kilkuset metrów będzie można podziwiać nizinny krajobraz, pola, łąki, lasy, meandrującą rzekę Szkło, pobliskie miejscowości np. Laszki, a w oddali być może panoramy większych miast.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • jest oryginalnym upominkiem, gotowym do wręczenia
 • sprawi niezwykłą radość osobie, która lubi atrakcje powietrzne
 • jest niecodzienną okazją do podziwiania Polski z lotu ptaka
Czytaj więcej

Polecamy ten prezent dla:

Cena: 399 zł

P0002514

Ocena 

5/5
4