Lot szybowcem za samolotem – Elbląg

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Opis prezentu

Czas lotu

15 minut

Lokalizacja

ul. Lotnicza 8b

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić wykonanie lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna. Maksymalna waga obdarowanego nie może przekraczać 110 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm.

Informacje dodatkowe

Start szybowca odbywa się za samolotem. Na miejsce realizacji, osoba obdarowana zabiera ze sobą voucher prezentowy. Na życzenie klienta jest możliwość lotu również w okresie zimowym.

Ważność vouchera

365

2020-12-16
4/5

Świetny lot

Wrażenia niesamowite. Polecam

2020-08-13
4/5

Lot szybowcem

Podaruj swoim bliskim prezent, którego nigdy nie zapomną! Ja właśnie taki dostałam!
W zrealizowaniu prezentu nie było żadnego problemu. Profesjonalna obsługa Pani, która udzieliła wszelkich informacji. Polecam każdemu, kto jest głodny ekstremalnych wrażeń!

2020-03-31
5/5

Przełamanie strachu :)

Bezpieczny sposób na przełamanie lęku wysokości ! Mnie się udalo, polecam :)

2019-09-17
4/5

Fajny prezent.

Razem z Żoną dostaliśmy dwa takie vouchery. To było naprawdę świetne uczucie. Ta adrenalina, piękne widoki i cudowna cisza w samolocie. Super wrażenia. Bardzo nam się podobało, pomimo że dwa razy musieliśmy przełożyć lot z powodu złej pogody.

2019-08-08
5/5

Szybowiec Elbląg

Mąż przy pomocy PrezentuMarzeń spełnił moje odwieczne marzenie o lataniu. Wspaniały, emocjonujący lot z pieknymi widokami na pewno zapamietam na bardzo długo. Polecam dla wszystkich miłośników podniebnych atrakcji.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

23.05.2020

Jak długo jest ważny Voucher, zakupiony na lot szybowcem za samolotem? I kiedy będzie można wykonać taki lot?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Voucher jest ważny 500 dni od dnia zakupu. Przy zgłoszeniu przez https://prezentmarzen.com/rezerwacja/ otrzyma Pani kontakt do instruktora, z którym ustala się termin realizacji lotu, potwierdza warunki pogodowe.

Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Lot szybowcem w Elblągu trwa 15 lub 30 minut a start odbywa się za samolotem. Na wstępie, osoba obdarowana pozna regulamin lotniska oraz budowę maszyny.

Komu podarować lot szybowcem?

  • Przyjacielowi, który nie boi się nowych wyzwań
  • Każdemu, kto marzy o podniebnych przygodach
  • Mężczyźnie, który lubi atrakcje powietrzne

Lot szybowcem w Elblągu

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji (Aeroklub Elbląski) z ważnym voucherem. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od wybranej opcji 15 lub 30 minut. Start szybowca odbywa się za samolotem, który wyciąga maszynę na odpowiednią wysokość.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. Lot w Elblągu odbywa się szybowcami różnych marek, np. Puchacz, Bocian.

Widoki

Elbląg dzięki swojej lokalizacji jest idealnym miejscem do podziwiania go z lotu ptaka. Położone jest u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Tereny miasta są wyjątkowo zielone, a w okolicy występują liczne wąwozy z potokami. Zaletą danej lokalizacji jest bliska odległość od zatoki gdańskiej, co wpływa na wyjątkowe widoki z lotu ptaka jakie czekają na uczestników lotów widokowych.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • Osoba obdarowana spędzi czas w ciekawy i oryginalny sposób
  • To niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka
  • To spełnienie marzeń każdego miłośnika lotnictwa

 

Czytaj więcej

Polecamy ten prezent dla:

Czas lotu:  15 minut

Cena: 250 zł

Ocena 

4/5
5