Lot szybowcem za samolotem – Warszawa

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot trwa ok. 20 minut.

Lokalizacja

Lotnisko Aeroklubu Warszawskiego, ul. Księżycowa 1

Więcej informacji

Pogoda

Prezent sezonowy, realizowany od kwietnia do października, głównie w weekendy. Opady, niska podstawa chmur, silny wiatr mogą uniemożliwić lot. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin.

Informacje dla oglądających

Osoba obdarowana może zaprosić na miejsce realizacji osobę towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Minimalny wzrost: 120 cm, maksymalny wzrost: 200 cm, maksymalna waga: 100 kg. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica/opiekuna lub wymagana jest jego obecność. Minimalny wiek uczestnika to 13 lat.

Informacje dodatkowe

Przeciwwskazania: choroby serca, padaczka, inne poważne dolegliwości. Jeśli masz wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia, skonsultuj się ze swoim lekarzem przed lotem.

Opinie (11)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2024-06-30

Nie zapomniane przeżycia , atmoferta rewelacyjna. Polecam serdecznie z całego serca.

2023-07-11

Cudowne przeżycie i świetna atrakcja. Polecam !!!

2021-09-04

Super atrakcja polecam wszystko w porządku i profesjonalnie termin umówiony bez przekładania i opóźnień po za tym super frajda ponad 30 minut latania

Dodaj Opinię

Lot szybowcem za samolotem – Warszawa

FAQ

01.10.2021
Dzien dobry Z jakim wyprzedzeniem nalezy sie umowic? Zastanawiam sie nad zakupieniem lotu nad Warszawa w ramach prezentu ktory chcialabym by odbyl sie w przyszla sobote. Pozdrawiam Zaneta Dudek
Odpowiedź z 03.10.2021
Dzień dobry, wszystkie nasze prezenty należy umówić z min. 7 dniowym wyprzedzeniem. Im wcześniej, tym lepiej, aczkolwiek jest to atrakcja zależna od warunków atmosferycznych. Po zakupie vouchera zgłasza go Pani w formularzu rezerwacji i otrzymuje Pani kontakt do instruktora. 
01.10.2021
Dzien dobry Z jakim wyprzedzeniem nalezy sie umowic? Zastanawiam sie nad zakupieniem lotu nad Warszawa w ramach prezentu ktory chcialabym by odbyl sie w przyszla sobote. Pozdrawiam Zaneta Dudek
Odpowiedź z 01.10.2021
Realizacje są ustalane bezpośrednio z podwykonawcami. Nasze vouchery są ważne rok czasu, nie możemy zagwarantować konkretnej daty lotu, ponieważ jest on zależny od warunków pogodowych. 
Zadaj pytanie

Mapa

Zapoznawczy lot szybowcem nad Warszawą trwa około 20 minut. Start szybowca odbywa się przy pomocy samolotu. Szybowiec holowany jest za samolotem na wysokość od 600 do 800 m, następnie lina jest odpinana i następuje swobodne szybowanie. 

Komu podarować lot szybowcem za samolotem?

 • Miłośnikom lotów widokowych
 • Osobom lubiącym wszelkie środki transportu powietrznego
 • Każdemu, kto lubi przygody i nowe wyzwania

Atrakcja

Lot szybowcem nad Warszawą to propozycja lotu zapoznawczego statkiem powietrznym, który nie posiada własnego napędu. Start odbywa się na terenie lotniska Aeroklubu Warszawskiego przy pomocy samolotu, który holuje  szybowiec na wysokość od 600 do 800 m. Na odpowiedniej wysokości lina holownicza zostaje odpięta i następuje wyszukiwanie wznoszeń termicznych i swobodne szybowanie. Podczas lotu zapoznawczego uczestnik będzie miał okazję do zobaczenia Warszawy z wysokości i wykonania pamiątkowych zdjęć.

Przebieg atrakcji

 1. Umówienie daty i godziny - muszą  być odpowiednie warunki pogodowe
 2. Szkolenie zapoznawcze - dbamy o bezpieczeństwo
 3. Niezapomniany lot szybowcem
 4. Bezpieczne lądowanie
 5. Opowiadanie znajomym o prezencie marzeń

Bezpieczeństwo

Lot szybowcem realizowany jest na terenie certyfikowanego Aeroklubu Warszawskiego, posiadającego sekcję szybowcową. Piloci nie tylko zasiadają za sterami szybowców ale także prowadzą szkolenia, dzięki którym uzyskuje się Licencję Pilota Szybowcowego SPL. Kadra instruktorów i pilotów szybowcowych to osoby z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Wśród tych osób można wyróżnić członków szybowcowej kadry narodowej, mistrzów Sportu w szybownictwie posiadających diamentową odznakę szybowcową, którzy wylatali ponad 20 000 godzin na samolotach i szybowcach. Podczas lotu nie wykonywane są akrobacje.

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Podarujesz niezwykłą przygodę, dostarczającą wielu pozytywnych emocji
 • Stworzysz możliwość podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy
 • Spełnisz marzenie, którego realizacja na lata pozostanie w pamięci

 

Realizacja

pinezka
Warszawa  - zmień lokalizację

Warszawa   (zmień)

Cena:

Cena: 649 zł

ktoś kupił ten produkt
9 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto
P0000265