Lot szybowcem - start za wyciągarką - Toruń

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

5 minut

Lokalizacja

Areoklub Pomorski, ul. 4 Pułku Lotniczego 17.

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić realizację lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji osoba obdarowana może się pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwowała lot.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Wymagania

Maksymalna waga obdarowanego to 120 kg. Maksymalny wzrost: 200 cm. Minimalny wiek, to 4 lata. Osoby niepełnoletnie muszą na lotnisku pojawić się z prawnym opiekunem.

Informacje dodatkowe

W celu dokonania rezerwacji, należy skontaktować się z Wykonawcą telefonicznie, min. 7 dni przed planowanym terminem realizacji produktu. Prezent realizowany jest od maja do września. Loty odbywają się szybowcami Bocian lub Puchacz. Start szybowca za pomocą wyciągarki.

Opinie (20)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-09-18

Bardzo fajne przezycie

2023-09-18

super przezycie

2023-08-23

Super wrażenia i widoki.Polecam każdemu kto nie ma lęku wysokości.

Dodaj Opinię

Lot szybowcem - start za wyciągarką - Toruń

FAQ

16.12.2021
Czy loty odbywają się również w styczniu?
Odpowiedź z 16.12.2021
Loty realizowane są od maja do września. 
08.08.2020
jeżeli wykupię lot na 30 minut a samolot da radę latać przez 10 to wylecę jeszcze raz w ramach tego vouchera?
Odpowiedź z 08.08.2020
Tak, jest taka możliwość. Czas może zostać rozdzielony na dwa oddzielne loty jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwalają latać przez około 30 minut przy pierwszym locie.
25.06.2020
Czy mogę kamerować i robić zdjęcia podczas lotu własnym sprzętem?
Odpowiedź z 25.06.2020
Wszystkie szczegóły należy ustalić z instruktorem przez lotem.
ZADAJ PYTANIE

Mapa

Widokowy lot szybowcem w Toruniu odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która wynosi go na wysokość ok. 400 m nad lotnisku w Toruniu. Lot trwa około 5 lub 30 minut (zależy od wybranej opcji).

Komu podarować lot szybowcem?

  • Mieszkańcowi Torunia, który lubi atrakcje powietrzne
  • Mężczyźnie, który interesuje się lotnictwem
  • Kobiecie, która nie boi się nowych wyzwań

Atrakcja

Po wcześniejszej rezerwacji terminu, osoba obdarowana stawia się na miejsce realizacji z ważnym odcinkiem vouchera. Po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem lotniska, zasadami bezpieczeństwa oraz budową i działaniem szybowca, uczestnik odbywa lot szybowcem. Lot trwa w zależności od wybranej opcji 5 lub 30 minut.

Szybowiec BOCIAN

Szybowiec Bocian jest dwumiejscowym statkiem powietrznym, polskiej produkcji. Produkowany w celu szkolno-wyczynowym od 1953 roku. Bocian, jako udany i wytrzymały szybowiec, powszechny był w aeroklubach w Polsce i 27 innych krajach świata. Na swoim koncie posiada 29 rekordów świata. Szybowce nie posiadają własnego napędu jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych.

Widoki

Toruń leży nad dwoma rzekami Wisłą i Drwęcą, które na pewno uczestnik będzie mógł podziwiać z lotu ptaka. Położenie geograficzne miasta zapewni niezapomniane przeżycia. Zabytkowe miasto położone jest w Kotlinie Toruńskiej i otoczone prawie z każdej strony lasami. Mocną stroną krajobrazu miasta jest pagórkowaty teren, który miejscami tworzy strome skarpy. Dodatkowo Toruń jest jednym z najstarszych miast Polski, więc szczyci się piękną i zabytkową architekturą.

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
  • Idealny prezent dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne
  • Niecodzienna okazja do podziwiania widoków z lotu ptaka

 

Realizacja

pinezka
Czas trwania:  5 minut

Cena: 200 zł

ktoś kupił ten produkt
12 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto