Lot paralotnią – Białystok

3551

Lot tandemowy paralotnią realizowany w okolicach Białegostoku. Do wyboru dwa rodzaje lotu: widokowy lub termiczny, różniące się czasem trwania oraz wysokością lotu.

Komu podarować lot?

 • Osobie, która lubi ekstremalne przygody
 • Przyjacielowi z Białegostoku, który nie boi się wyzwań
 • Miłośnikowi podniebnych atrakcji

Lot paralotnią

Lot na paralotni różni się od innych form latania bezpośrednim kontaktem z powietrzem i niesamowitymi, niczym nieograniczonymi widokami. Lot jest cichy i pozbawiony drgań śmigła, ponieważ paralotnia nie ma napędu spalinowego. Cichy, spokojny lot, stwarza uczucie delikatnego szybowania w chmurach.

Lot widokowy

Lot paralotnią, która wnosi się nad ziemię ponad pół kilometra. Widokowy lot paralotnią w zależności od warunków atmosferycznych trwa około 10 minut. Lot widokowy może odbywać się w ciągu całego dnia. Ci, którym niestraszne są ujemne temperatury, mogą wybrać się na widokowy lot paralotnią nawet zimą.

Lot termiczny

To specyficzny lot, który różni się od lotu widokowego czasem i wysokością. Dzięki wykorzystaniu noszeń, lot trwa około 30 minut, a paralotnia osiąga wysokość ponad kilometr nad ziemią. Tego typu loty mogą odbywać się latem, w odpowiednich warunkach pogodowych, w środku dnia.

Filmowanie

Za dodatkową opłatą 49 zł istnieje możliwość otrzymania filmu ze sportowej kamery umieszczonej na wysięgniku, na czas lotu powierzonej pasażerowi. Film z lotu będzie pamiątką, która uwieczni nie tylko niezwykły lot, ale i niecodzienne widoki.

Bezpieczeństwo

Loty prowadzone są przez doświadczonych pilotów, którzy spełniają wszystkie wymagania formalne uprawniające do realizacji lotu. Loty odbywają się na najnowocześniejszym, bezpiecznym sprzęcie, który posiada odpowiednie atesty. Przed rozpoczęciem lotu pilot zapozna uczestnika z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie lotu oraz zaprezentuje paralotnię, wyjaśniając sposób jej funkcjonowania.

Lot w tandemie

Lot paralotnią jest lotem tandemowym, co oznacza, że realizowany jest na dwumiejscowej paralotni, na której uczestnik zajmuje miejsce pasażera. Pilot odpowiedzialny jest za przebieg i bezpieczeństwo lotu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do realizacji lotu paralotnią: epilepsja, choroby serca, choroby umysłowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zalecamy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Widoki

Loty paralotnią realizowane są w okolicach Białegostoku, najczęściej w miejscowościach Żółtki i Suraż, które są szczególnie atrakcyjne pod względem widoków. Startując z tych miejscowości można podziwiać z lotu ptaka panoramę Białegostoku oraz część Narwiańskiego Parku Narodowego z charakterystyczną siecią odnóg, starorzeczy i rozlewisk rzeki Narew.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji z uwzględnieniem warunków pogodowych
 2. Szkolenie z zasad bezpieczeństwa i przygotowanie do lotu
 3. Lot paralotnią (ok. 10 lub 30 minut w zależności od wybranej opcji)
 4. Podsumowanie lotu
 5. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • Stwarzasz możliwość podziwiania krajobrazu z niecodziennej perspektywy
 • Spełniasz marzenie o podniebnej przygodzie
 • Wręczasz prezent pełen emocji, które na długo pozostaną w pamięci
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Czas lotu

Filmowanie

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

Produkt nie był jeszcze oceniany

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Białystok

Kup w zestawie 4 lokalizacje

PrezentMarzeń - Białystok249 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Prezent realizowany w okolicach Białegostoku, w miejscowościach Żółtki i Suraż. Dokładny adres ustalany jest z instruktorem.

 • Czas trwania

  W zależności od opcji.

 • Pogoda

  Prezent sezonowy realizowany od maja do końca września. Pogoda może uniemożliwić realizację prezentu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin. O możliwości wykonania lotu w dany dzień decyduje tylko i wyłącznie pilot.

 • Informacje dla oglądających

  Osoby towarzyszące mogą obserwować lot z wyznaczonego miejsca.

 • Obowiązujący strój

  Strój wygodny, nie krępujący ruchów. Obowiązkowo długie spodnie i sportowe obuwie, najlepiej wysokie, opinające kostkę. W przypadku lotów termicznych , nawet w najgorętsze dni wymagana jest ciepła kurtka i rękawiczki.

 • Wymagania

  Minimalna waga osoby obdarowanej to 47 kg, maksymalna - 115 kg.

 • Informacje dodatkowe

  Bezwzględny zakaz korzystania z atrakcji pod wpływem alkoholu i / lub innych środków odurzających.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product