Lot Awionetką – Olsztyn

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

15 minut

Lokalizacja

ul. Sielska 34

Więcej informacji

Pogoda

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić wykonanie lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Osoba obdarowana może zaprosić na miejsce realizacji osoby towarzyszące, które będą obserwować wydarzenie z wyznaczonego miejsca.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny i/lub kamerę

Wymagania

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna. Maksymalna waga obdarowanego nie może przekraczać 110 kg. Maksymalny wzrost: 195 cm.

Informacje dodatkowe

Zakaz realizacji pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Realizacja od kwietnia do października, zależna od warunków atmosferycznych.

Opinie (8)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-10-05

Lot awionetką odbyłam z babcią. Super przeżycie dla osoby, która nigdy nie leciała samolotem. Pan Pilot jest przemiłą i profesjonalną osobą. Umilał nam czas rozmową i omawiał co widzimy pod nami. Ogólnie bardzo fajny pomysł na prezent.

2023-07-19

Rewelacyjny Lot marzeń , super pilot - polecam 😀👍👌

2020-06-08

Kupiliśmy taki prezent rodzicom na 40 rocznicę ślubu. Byli zszokowani, ale polecieli. Mówią, że czegoś tak pięknego i emocjonującego już dawno nie przeżyli. Czyli było warto!!! Polecam!!!

Dodaj Opinię

Lot Awionetką – Olsztyn

FAQ

25.05.2021
Jaki jest minimalny wiek? Czy siedmioletnie dziecko (z opiekunem) może latać awionetka?
Odpowiedź z 25.05.2021
Nie mamy ograniczeń wiekowych. Loty awionetką można rozpocząć w dowolnym wieku. Wymagana jest zgoda opiekuna. 
13.08.2020
Czy awionetką mogą polecieć jednocześnie dwie osoby + pilot?
Odpowiedź z 13.08.2020
Do realizacji jest wykorzystywany samolot 2-osobowy. Loty mogą być wykonywane jeden po drugim.
Zadaj pytanie

Mapa

Lot samolotem dwumiejscowym nad Olsztynem. Widokowy lot trwa 15 lub 30 minut i realizowany jest na pokładzie samolotu Diamond DA20 lub Cessna 172.

Komu podarować lot awionetką?

  • Miłośnikowi lotnictwa
  • Fanowi podniebnych przeżyć
  • Przyjacielowi, który interesuje się lotnictwem
  • Parze, która uwielbia spędzać czas we dwoje

Lot awionetką 

Po spotkaniu z pilotem, osoba obdarowana zostanie zapoznana z samolotem oraz dowie się, jak korzystać z przyrządów i urządzeń, w które jest wyposażony. Pozna także zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie lotu. Kolejny krok to rozpoczęcie lotu, podczas którego będzie można podziwiać malownicze krajobrazy z zupełnie innej perspektywy. Dwumiejscowy model Diamond DA20 napędzany jest silnikiem z wtryskiem paliwa, co zapewnia większe bezpieczeństwo oraz lepsze osiągi. Cessna 172 to awionetka produkcji amerykańskiej, głównie wykorzystywana do szkoleń i treningów. To czteromiejscowy, jednosilnikowy górnopłat, którego egzemplarzy wyprodukowano więcej niż jakiegokolwiek innego samolotu. Produkowana nieprzerwanie od 1956 roku. 

Awionetka

Awionetką nazywane są głównie małe samoloty, najczęściej 2-4 osobowe, jednosilnikowe, rzadziej dwusilnikowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do lotów turystycznych czy szkoleń, ale także jako hol dla szybowców. Ze względu na to, że są to samoloty o masie własnej nie przekraczającej 5700 kg (samoloty lekkie) to pilot musi posiadać licencje turystyczną PPL (A). Cessna jest najpopularniejszym samolotem treningowym zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Bezpieczeństwo

Piloci posiadają licencje turystyczną PPL (A), która upoważnia ich do sterowania samolotem turystycznym. Na bezpieczeństwo lotu składa się wieloletnie doświadczenie pilotów, kilka tysięcy godzin za sterami samolotu oraz regularne kontrole maszyn. Każdy statek powietrzny spełnia surowe normy bezpieczeństwa, a sam lot objęty jest ubezpieczeniem i certyfikatem AOC (Air Operator Certificate).

Widoki

Olsztyn dzięki swojej lokalizacji jest idealnym miejscem do podziwiania go z lotu ptaka. Położone jest w pobliżu wielu zbiorników wodnych, przez miasto przepływają cztery rzeki, a lasy zajmują nieco ponad 21% powierzchni miasta. Olsztyn sąsiaduje także z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Podczas lotu, uczestnicy będą mieli okazję do podziwiania tych pięknych widoków.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • To niezwykła przygoda, dostarczająca wielu pozytywnych emocji
  • Lot awionetką to możliwość do podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy
  • To spełnienie marzeń, których realizacja na lata pozostanie w pamięci

Realizacja

Aeroklub Warmińsko-Mazurski Olsztyn

Zobacz więcej prezentów tego wykonawcy

Cena: 505 zł

Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto