Lot Awionetką – Olsztyn

3541

Lot samolotem dwumiejscowym nad Olsztynem. Widokowy lot trwa 15 lub 30 minut i realizowany jest na pokładzie samolotu Diamond DA20.

Komu podarować lot awionetką?

 • Miłośnikowi lotnictwa
 • Fanowi podniebnych przeżyć
 • Przyjacielowi, który interesuje się lotnictwem

Lot awionetką

Po spotkaniu z pilotem, obdarowany zostanie zapoznany z samolotem, oraz przyrządami i urządzeniami, w które jest wyposażony. Pozna także zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie lotu. Kolejny krok to rozpoczęcie lotu, podczas którego będzie można podziwiać malownicze krajobrazy z zupełnie innej perspektywy. Lot trwa 15 lub 30 minut i realizowany jest na pokładzie samolotu Diamond DA 20

Awionetka

Awionetką nazywane są głównie małe samoloty, najczęściej 2-4 osobowe, jednosilnikowe, rzadziej dwusilnikowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do lotów turystycznych czy szkoleń, ale także jako hol dla szybowców. Ze względu na to, że są to samoloty o masie własnej nie przekraczającej 5700 kg (samoloty lekkie) to pilot musi posiadać licencje turystyczną PPL (A). Cessna jest najpopularniejszym samolotem treningowym zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Lot realizowany jest na pokładzie Diamond DA 20, który jest doskonałą alternatywą dla popularnej Cessny.  Dwumiejscowy samolot wyróżnia się walorami estetycznymi, dzięki czemu wykorzystywany jest w USA. Model ten napędzany jest silnikiem z wtryskiem paliwa, co zapewnia większe bezpieczeństwo oraz lepsze osiągi.

Bezpieczeństwo

Piloci posiadają licencje turystyczną PPL (A), która upoważnia ich do sterowania samolotem turystycznym. Na bezpieczeństwo lotu składa się wieloletnie doświadczenie pilotów, kilka tysięcy godzin za sterami samolotu oraz regularne kontrole maszyn. Każdy statek powietrzny spełnia surowe normy bezpieczeństwa, a sam lot objęty jest ubezpieczeniem i certyfikatem AOC (Air Operator Certificate).

Widoki

Olsztyn dzięki swojej lokalizacji jest idealnym miejscem do podziwiania go z lotu ptaka. Położone jest w pobliżu wielu zbiorników wodnych, przez miasto przepływają cztery rzeki, a lasy zajmują nieco ponad 21% powierzchni miasta. Olsztyn sąsiaduje także z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Podczas lotu, uczestnicy będą mieli okazję do podziwiania tych pięknych widoków.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • To niezwykła przygoda, dostarczająca wielu pozytywnych emocji
 • Lot awionetką to możliwość do podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy
 • To spełnienie marzeń, których realizacja na lata pozostanie w pamięci
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Czas trwania

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

Produkt nie był jeszcze oceniany

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - W powietrzu

Kup w zestawie 35 lokalizacji

PrezentMarzeń - W powietrzu349 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  ul. Sielska 34

 • Czas trwania

  Zależy od wybranej opcji.

 • Pogoda

  Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić wykonanie lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Osoba obdarowana może zaprosić na miejsce realizacji osoby towarzyszące, które będą obserwować wydarzenie z wyznaczonego miejsca.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny strój, oraz okulary przeciwsłoneczne. Proponujemy wziąć ze sobą aparat fotograficzny i/lub kamerę.

 • Wymagania

  Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna. Maksymalna waga obdarowanego nie może prekraczać 110 kg.

 • Informacje dodatkowe

  Zakaz realizacji pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Realizacja od kwietnia do października, zależna od warunków atmosferycznych.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product