Lot Awionetką – Częstochowa

Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

10 minut

Lokalizacja

Aeroklub Częstochowski, Lotnisko Rudniki Kościelec, ul Jana Pawła II 101

Więcej informacji

Pogoda

Loty odbywają się od kwietnia do października. Opady lub silny wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny termin.

Informacje dla oglądających

Osoby towarzyszące mogą obserwować lot z bezpiecznej odległości przed płytą lądowiska.

Obowiązujący strój

Dowolny wygodny, obuwie sportowe

Wymagania

Loty zapoznawcze realizowane są od 16 roku życia, za zgodą i w obecności obojga rodziców. Maksymalna waga uczestnika: 110 kg. Zakaz uczestnictwa pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Maksymalny wzrost: 195 cm.

Informacje dodatkowe

Trasa lotu uzależniona będzie od aktualnej dostępności przestrzeni powietrznej, a o jej wyborze przed lotem będzie decydował pilot.

Opinie (10)

Od 1 czerwca 2023 roku publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie. Opinie mogą wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-09-11

Piękna pogoda mi się trafiła, świetne widoki - to już zaleta okolicy, sympatyczny pilot. Fajne przeżycie. Polecam

2023-08-16

Bardzo fajny lot miły pilot i można było sterować frajda duża

2021-03-29

Piękny prezent, ja akurat dostałam go od męża na walentynki, ale spodoba się każdemu miłośnikowi lotów. Przecudowne widoki

Dodaj Opinię

Lot Awionetką – Częstochowa

FAQ

06.02.2021
Witam ile kosztowałby lot 20 min? Chcę zakupić prezent dla 17-letniej córki. Czy tylko ona może wsiąść na pokład? Pozdrawiam
Odpowiedź z 08.02.2021
Dzień dobry, koszt 20-minutowego lotu wynosi 450 zł. Loty zapoznawcze realizowane są od 14 roku życia, za zgodą i w obecności obojga rodziców. Atrakcje będzie mogła zrealizować wyłącznie osoba obdarowana. Osoby towarzyszące mogą obserwować lot z bezpiecznej odległości przed płytą lądowiska. 
Zadaj pytanie

Mapa

Lot zapoznawczy samolotem Cessna 152 w okolicy Częstochowy. Lot odbywa się w towarzystwie instruktora, a osoba obdarowana złapie za stery awionetki. W zależności od wybranej opcji lot trwa 10, 20, 30 lub 60 minut.

Komu podarować lot awionetką?

  • Miłośnikowi lotnictwa
  • Fanowi podniebnych przeżyć
  • Przyjacielowi, który interesuje się lotnictwem

Lot awionetką w Częstochowie

Lot samolotem Cessna 152 to wspaniała okazja, by ujrzeć świat z lotu ptaka i poczuć prawdziwą adrenalinę towarzyszącą podczas lotu statkiem powietrznym. Zapoznawczy lot realizowany jest na terenie lądowiska, przynależnego do Aeroklubu Częstochowskiego oddalonego o 15 km od centrum miasta. Po spotkaniu z pilotem, obdarowany zostanie zapoznany z samolotem oraz przyrządami i urządzeniami, w które jest wyposażony. Pozna także zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie lotu oraz nauczy się podstaw meteorologii i pilotażu. Po naziemnym wstępnie, uczestnik zajmie miejsce w samolocie i pod nadzorem instruktora będzie mógł złapać za stery i pilotować samolot. 

Samolot Cessna 152

Awionetką nazywane są głównie małe samoloty, najczęściej 2-4 osobowe, jednosilnikowe, rzadziej dwusilnikowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do lotów turystycznych czy szkoleń, ale także jako hol dla szybowców. Ze względu na to, że są to samoloty o masie własnej nie przekraczającej 5700 kg (samoloty lekkie) to pilot musi posiadać licencje turystyczną PPL (A). Cessna jest najpopularniejszym samolotem treningowym zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Potężna maszyna amerykańskiej produkcji Cessna 152 jest dwuosobowym samolotem jednosilnikowym.

Bezpieczeństwo

Piloci posiadają licencje turystyczną PPL (A), która upoważnia ich do sterowania samolotem turystycznym. Na bezpieczeństwo lotu składa się wieloletnie doświadczenie pilotów, kilka tysięcy godzin za sterami samolotu oraz regularne kontrole maszyn. Każdy statek powietrzny spełnia surowe normy bezpieczeństwa, a sam lot objęty jest ubezpieczeniem i certyfikatem AOC (Air Operator Certificate).

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

  • To niezwykła przygoda, dostarczająca wielu pozytywnych emocji
  • Lot samolotem to możliwość do podziwiania krajobrazów z niecodziennej perspektywy
  • To spełnienie marzeń, których realizacja na lata pozostanie w pamięci

Realizacja

Cena: 370 zł

ktoś kupił ten produkt
6 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Sto dni na zwrot
100 dni na zwrot
blik payu apple pay google pay twisto