Lot Awionetką Cessna 152 – Białystok

(23)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Lot widokowy trwa ok. 10 minut.

Lokalizacja

Lotnisko Aeroklubu Białostockiego BIAŁYSTOK – KRYWLANY

Więcej informacji

Pogoda

Realizacje od kwietnia do października. Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

Informacje dla oglądających

Osoba obdarowana może zaprosić na miejsce realizacji osoby towarzyszące, które będą obserwować wydarzenie z wyznaczonego miejsca.

Obowiązujący strój

Dowolny.

Wymagania

Minimalny wiek uczestnika 14 lat. Osoby niepełnoletnie: wymagana pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji usługi. Bezwzględny zakaz korzystania z atrakcji pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Maksymalny wzrost: 195 cm.

Informacje dodatkowe

Realizacja odbywa się w weekendy (soboty i niedziele).

Opinie (23)

Od dnia 1 czerwca 2023 roku będziemy publikować wyłącznie zweryfikowane treści opinii. Opinie będą mogli wystawić wyłącznie nasi Klienci, którzy dokonali zakupu lub skorzystali z usługi. Opinie są zatwierdzane przez moderatora.
2023-09-05

Polecam świetne przeżycie

2023-08-29

Świetny prezent, super lot, bardzo dobry i konkretny pilot. Jedyny minus... że za krótko. Jak wybierać to lot min. 20 min.

2023-08-17

OK, bardzo w porządku pilot.

Dodaj Opinię

Lot Awionetką Cessna 152 – Białystok

FAQ

11.05.2021

jaki jest minimalny wiek?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Minimalny wiek uczestnika lotu to 14 lat. Wymagania dla osób niepełnoletnich: pisemna zgoda rodzica oraz jego obecność podczas realizacji.

15.12.2020

Czy można wykupić lot dla dwóch osób jednocześnie?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Cessna 152 jest dwuosobowym samolotem jednosilnikowym. Nie ma możliwości zrealizowania lotu jednoczesnego. Przy zakupie dwóch voucherów, loty realizowane są jeden po drugim.

24.07.2020

Dzień dobry, czy są jakieś przeciwwskazania do lotu?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Dzień dobry, do przeciwwskazań należą m.in. choroba wieńcowa, przewlekłe choroby układu oddechowego, niedawno przebyty zawał serca lub udar mózgu, zaawansowana ciąża. W razie wątpliwości, radzimy wcześniejszą konsultację lekarską.
Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Lot awionetką dla jednej osoby nad Białymstokiem trwa 10 minut. Start odbywa się na Lotnisku  Aeroklubu Białostockiego BIAŁYSTOK – KRYWLANY (4 km od centrum miasta). Na uczestnika czekają niecodzienne widoki z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas.

Komu podarować lot awionetką?

  • miłośnikowi lotnictwa
  • fanowi podniebnych przeżyć
  • solenizantowi, którego trudno zaskoczyć prezentem

Przebieg atrakcji

Po spotkaniu z pilotem, obdarowany zostanie zapoznany z samolotem, oraz przyrządami i urządzeniami, w które jest wyposażony. Pozna także zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie lotu. Kolejny krok to rozpoczęcie lotu, podczas którego będzie można podziwiać malownicze krajobrazy z zupełnie innej perspektywy. Lot trwa 10 minut i realizowany jest na pokładzie samolotu Cessna 152.

Cessna 152

Awionetką nazywane są głównie małe samoloty, najczęściej 2-4 osobowe, jednosilnikowe, rzadziej dwusilnikowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do lotów turystycznych czy szkoleń, ale także jako hol dla szybowców. Ze względu na to, że są to samoloty o masie własnej nie przekraczającej 5700 kg (samoloty lekkie) to pilot musi posiadać licencje turystyczną PPL (A). Cessna jest najpopularniejszym samolotem treningowym zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Potężna maszyna amerykańskiej produkcji Cessna 152 jest dwuosobowym samolotem jednosilnikowym.

Bezpieczeństwo

Piloci posiadają licencję turystyczną PPL (A), która upoważnia ich do sterowania samolotem turystycznym. Na bezpieczeństwo lotu składa się wieloletnie doświadczenie pilotów, kilka tysięcy godzin za sterami samolotu oraz regularne kontrole maszyn. Każdy statek powietrzny spełnia surowe normy bezpieczeństwa, a sam lot objęty jest ubezpieczeniem i certyfikatem AOC (Air Operator Certificate).

Widoki

Lot awionetką rozpoczyna się na terenie lądowiska przy lotnisku w Krywlanach, odległego o niespełna 4 km od centrum Białegostoku. Podczas lotu nad płytami lotniska oraz w okolicy będzie można ujrzeć piękne, zielone lasy oraz panoramę Białegostoku z niecodziennej perspektywy. W trakcie lotu widokowego dostrzec można też Narwiański Park Narodowy, gdzie rozlewisko rzeki Narew tworzy piękne krajobrazy.

Czy to dobry pomysł na prezent?

  • podarujesz możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków z zupełnie innej perspektywy
  • lot awionetką jest atrakcją, która z pewnością zaskoczy obdarowanego

Realizacja

Cena: 259 zł

ktoś kupił ten produkt
14 osób kupiło ten produkt
Darmowa wymiana prezentu
Darmowa wymiana prezentu
Ważność vouchera
Ważność vouchera: 365 dni
blik payu apple pay google pay twisto
P0002426