Skitour – obóz weekendowy – Zakopane

3731

Skitour – górskie wycieczki narciarskie z dala od przygotowanych tras, wyciągów i cywilizacji. Obóz weekendowy dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki na skiturach. Zajęcia trwają 3 dni. Zakwaterowanie w Hotelu Górskim na Kalatówkach.

Komu podarować Skitour – obóz weekendowy?

 • każdej osobie, która chciałaby wyrwać się z miasta i odpocząć
 • pasjonatom narciarstwa i wypraw w góry
 • wszystkim, którzy chcieliby przeżyć niesamowitą przygodę narciarską

Skitour – obóz weekendowy – Zakopane

Skitour'y, czyli górskie wycieczki narciarskie z dala od przygotowanych tras, wyciągów i całej cywilizacji. To wyruszenie w las i w góry z dala od najprostszych, przetartych szlaków. Wyjazd grupowy, gdzie liczy się zaangażowanie każdego i współpraca. To niezwykle satysfakcjonujące wejście na szczyty gór, skąd rozpościera się przepiękny horyzont. Zapierające dech w piersiach widoki połączone z brakiem ludzi dookoła, spodobają się niejednej osobie, która chciałaby wypocząć na łonie natury z dala od cywilizacji. Niech ślady nart zostawione po osobie obdarowanej będą jedyne na stoku! Weekendowy obóz szkoleniowy Skitour trwa trzy dni. Osoba obdarowana zostanie zakwaterowana w Hotelu Górskim na Kalatówkach.

Klimatyczne schronisko, ćwiczenia lawinowe i masa skituringu – tak zapowiada się obózu skiturowy.. Oferta przeznaczona jest dla początkujących skiturowców lub osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem.

W programie:
- 3 godziny wykładów (zagadnienia: podstawy lawioznawstwa, bezpieczeństwo w górach, pierwsze kroki na skiturach, sprzęt)
- 10-12 godzin skiturowania
- 4 godziny ćwiczeń lawinowych (nauka posługiwania się lawinowym ABC)
- pobyt w pokojach 2 osobowych z łazienkami ( w cenie sauna, śniadania, transport bagażów).
- szlaki na których odbędą się zajęcia są proste, niemniej jednak koniecznym warunkiem do rozpoczęcia swojej skiturowej kariery jest bardzo dobre opanowanie nart zjazdowych. Trasa wycieczki uzależniona jest od aktualnie panujących warunków pogodowych. Przeciętnie pokonywana przez nas trasa ma 3,5 km długości i 300-400 metrów przewyższenia.

Skitour jest sportem ekstremalnym, uprawianym na własne ryzyko.  Uczestnik powienien zdawać sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą uprawianie skitouringu. Osoba biorąca udział w zajęciach robi to na własną odpowiedzialność. Ponosi on również odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie szkody, a także finansową za uszkodzenie wypożyczanego sprzętu. Przed zajęciami zobowiązany jest do zapoznania się i podpisania regulaminu SkitourSchool.

Podczas kursu jednodniowego instruktorzy nauczą:

 • Technik podejścia i zjazdu
 • Przygotowania ekwipunku niezbędnego na wycieczce
 • Zakładania, zdejmowania i przechowywania fok
 • Nauka „zakosów”, czyli pokonywania stromych odcinków stoku
 • Podstawowych informacje o zasadach obowiązujących w górach
 • Każdy uczestnik kursu będzie musiał wcielić się w ratownika i samodzielnie znaleźć zasypany nadajnik

Skitour – obóz weekendowy w Zakopanem obejmuje:

- bilet na obóz + wypożyczenie sprzętu skiturowego + wypożyczenie sprzętu lawinowego
- opiekę licencjonowanych przewodników tatrzańskich z wieloletnim doświadczeniem skiturowym – w tym Jakuba Brzosko – ratownika TOPR, który brał udział m.in. w najtrudniejszych zawodach skiturowych na świecie (Pierra Menta, Patrouille des Glaciers).
- 2 x nocleg w hotelu górskim Kalatówki – pokoje 2 osobowe z łazienką
- 2 x śniadanie – 10 zestawów do wyboru
- transport bagaży do i z hotelu
- saunę
- niespodziankę od Skitour School

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • to możliwość odpoczynku w naturze, z dala od cywilizacji
 • Skitour to powrót do korzeni narciarstwa, gdzie człowiek samotnie wspinał się na szczyty gór, żeby jako jeden z nielicznych z nich zjechać
 • to możliwość podziwiania niesamowitych widoków górskich

 

Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

Produkt nie był jeszcze oceniany

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Zakopane, ul. Kościuszki 10

 • Czas trwania

  Obóz weekendowy skitour trwa 3 dni.

 • Pogoda

  Pogoda może uniemożliwić realizację. W takim przypadku termin realizacji prezentu zostanie przełożony na najbliższy dostępny termin lub zmienione zostanie miejsce przeprowadzenia kursu.

 • Informacje dla oglądających

  Udział w realizacji może wziąć tylko osoba obdarowana.

 • Obowiązujący strój

  Przystosowany do zimowej turystyki górskiej; bielizna oddychająca, odzież wierzchnia wiatro i wodoodporna, jedna para cienkich i jedna grubych rękawic, czapka bądź opaska, okulary słoneczne lub gogle. Niezbędny jest kask oraz wygodny plecak.

 • Wymagania

  Wycieczka przeznaczona jest dla osób, które co najmniej znają podstawy narciarstwa alpejskiego, czyli: w 100% panują nad nartami, w pełni kontrolują narty podczas skrętu oraz hamowania.

 • Informacje dodatkowe

  Udział osób poniżej 18 roku życia jest dozwolony wyłącznie za zgodą rodzica/ opiekuna. Oferta kierowana jest do osób pełnosprawnych, cieszących się dobrym zdrowiem i co najmniej przeciętną kondycją.

Ten produkt nie posiada jeszcze recenzji.


Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product