Skitour – obóz weekendowy – Zakopane

(3)
Z tym produktem otrzymasz bon rabatowy 30zł
na kolejne zakupy!

Produkt niedostępny, zobacz inne pomysły na prezent:

Czas trwania

Obóz weekendowy skitour trwa 3 dni.

Lokalizacja

Zakopane, ul. Kościuszki 10

Więcej informacji

Pogoda

Pogoda może uniemożliwić realizację. W takim przypadku termin realizacji prezentu zostanie przełożony na najbliższy dostępny termin lub zmienione zostanie miejsce przeprowadzenia kursu.

Informacje dla oglądających

Udział w realizacji może wziąć tylko osoba obdarowana.

Obowiązujący strój

Bielizna oddychająca, odzież wierzchnia wiatro i wodoodporna, jedna para cienkich i jedna grubych rękawic, czapka bądź opaska, okulary słoneczne lub gogle. Niezbędny jest kask oraz wygodny plecak.

Wymagania

Wycieczka przeznaczona jest dla osób, które co najmniej znają podstawy narciarstwa alpejskiego, czyli: w 100% panują nad nartami, w pełni kontrolują narty podczas skrętu oraz hamowania. Udział osób poniżej 18 lat możliwy wyłącznie za zgodą opiekuna.

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu: wypożyczenie pełnego kompletu skitourowego - 240 zł, wypożyczenie zestawu lawinowego - 80 zł.

Opinie (3)

2021-04-08

Od dawna marzyłam o tym aby wyrwać się z miasta i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Voucher dostałam od znajomych na urodziny, idealnie trafili - prezent super!!

2021-04-01

Ten obóz weekendowy pozwolił mi odreagować od codzienności. piekna przygoda

2020-04-03

Polecam wszystkim osobom, które chcą się odciąć od pędu dnia codziennego!

Dodaj Opinię

Skitour – obóz weekendowy – Zakopane

FAQ

18.06.2020

Czy aby wziąć udział w obozie trzeba dobrze jeździć na nartach czy podstawy wystarczą ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam, wycieczka przenaczona jest dla osób, które znają minimum podstawy jazdy na nartach, oraz panują nad nartami podczas skrętu czy hamowania. Pozdrawiam

18.06.2020

Witam, jestem zainteresowany voucherem w formie prezentu dla kolegi. Wiem, że voucher ma określoną ważność. Jednak obawiam się niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, przez które nie będzie można zrealizować tej atrakcji. Co w takiej sytuacji będzie można zrobić ? Czy będzie można przełożyć atrakcję na kolejny zimowy okres ?

Odpowiedź

Prezentmarzeń
Witam, jeśli pogoda będzie nie sprzyjająca osoba obdarowana ma możliwość wymiany vouchera przez 11 miesięcy od daty zakupu, może wtedy wybrać inną atrakcję w tej samej cenie, bądź droższą z dopłatą. Pozdrawiam
Zadaj pytanie

Pytanie o produkt

* Wymagane pola
Wyjdź Wyślij

Pytanie zostało prawidłowo wysłane

Mapa

Skitour – górskie wycieczki narciarskie z dala od przygotowanych tras, wyciągów i cywilizacji. Obóz weekendowy dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki na skiturach. Zajęcia trwają 3 dni. Zakwaterowanie w Hotelu Górskim na Kalatówkach.

Komu podarować Skitour – obóz weekendowy?

 • każdej osobie, która chciałaby wyrwać się z miasta i odpocząć
 • pasjonatom narciarstwa i wypraw w góry
 • wszystkim, którzy chcieliby przeżyć niesamowitą przygodę narciarską

Skitour – obóz weekendowy – Zakopane

Skitour'y, czyli górskie wycieczki narciarskie z dala od przygotowanych tras, wyciągów i całej cywilizacji. To wyruszenie w las i w góry z dala od najprostszych, przetartych szlaków. Wyjazd grupowy, gdzie liczy się zaangażowanie każdego i współpraca. To niezwykle satysfakcjonujące wejście na szczyty gór, skąd rozpościera się przepiękny horyzont. Zapierające dech w piersiach widoki połączone z brakiem ludzi dookoła, spodobają się niejednej osobie, która chciałaby wypocząć na łonie natury z dala od cywilizacji. Niech ślady nart zostawione po osobie obdarowanej będą jedyne na stoku! Weekendowy obóz szkoleniowy Skitour trwa trzy dni. Osoba obdarowana zostanie zakwaterowana w Hotelu Górskim na Kalatówkach.

Klimatyczne schronisko, ćwiczenia lawinowe i masa skituringu – tak zapowiada się obózu skiturowy.. Oferta przeznaczona jest dla początkujących skiturowców lub osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem.

W programie:

 • 4 godziny wykładów (zagadnienia: podstawy lawioznawstwa, bezpieczeństwo w górach, pierwsze kroki na skiturach, sprzęt)
 • 13 godzin skiturowania
 • 4 godziny ćwiczeń lawinowych (nauka posługiwania się lawinowym ABC)
 • pobyt w pokojach 2 osobowych z łazienkami (w cenie 2 śniadania, transport bagażów).

Szlaki, na których odbędą się zajęcia są proste, niemniej jednak koniecznym warunkiem do rozpoczęcia swojej skiturowej kariery jest bardzo dobre opanowanie nart zjazdowych. Trasa wycieczki uzależniona jest od aktualnie panujących warunków pogodowych. Przeciętnie pokonywana przez nas trasa ma 3,5 km długości i 300-400 metrów przewyższenia.

Skitour jest sportem ekstremalnym, uprawianym na własne ryzyko.  Uczestnik powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą uprawianie skitouringu. Osoba biorąca udział w zajęciach robi to na własną odpowiedzialność. Ponosi on również odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie szkody, a także finansową za uszkodzenie wypożyczanego sprzętu. Przed zajęciami zobowiązany jest do zapoznania się i podpisania regulaminu SkitourSchool.

PODCZAS OBOZU INSTRUKTORZY NAUCZĄ

• Technik podejścia i zjazd
• Poprawnego kroku skitourowego
• Przygotowania ekwipunku niezbędnego na wycieczce
• Zakładania, zdejmowania i przechowywania fok
• Podstaw dotyczących zjazdu na skiturach w terenie nieprzygotowanym
• Techniki „zakosów”, czyli pokonywania stromych odcinków stoku
• Podstawowych informacji o zasadach obowiązujących w świecie skituringu i w parku narodowym
• Obsługi lawinowego ABC (detektor, sonda, łopata) – nauka poprawnej obsługi i ćwiczenia będące symulacją prawdziwych akcji lawinowych.
• Pokonywania stromych elementów podejścia, czyli robienie zakosów
• Trawersowania – przechodzenie w skos stoku
• Zjazdu na fokach
• Czytania tablic informacyjnych
• Lawinoznawstwa na przykładzie otaczającego terenu

Skitour – obóz weekendowy w Zakopanem obejmuje:

 1. Opiekę licencjonowanych przewodników tatrzańskich z wieloletnim doświadczeniem skiturowym – w tym Jakuba Brzosko – ratownika TOPR, który brał udział m.in. w najtrudniejszych zawodach skiturowych na świecie (Pierra Menta, Patrouille des Glaciers)" - na "Opiekę ratowników TOPR i licencjonowanych przewodników tatrzańskich z wieloletnim doświadczeniem skiturowym.
 2. Dwa noclegi wraz z dwoma śniadaniami w hotelu górskim Kalatówki – pokoje 2 osobowe z łazienką.
 3. 13 godziny skitourowania połączonego z realizacją autorskiego programu szkoleniowego Skitour School.
 4. 4 godziny wykładów dotyczących lawinoznastwa i podstaw skitouringu.
 5. Bilet do Tatrzańskiego Parku Narodowego.
 6. Niespodziankę od Skitour School.
 7. Ubezpieczenie NNW: 20 000 zł.

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

 • to możliwość odpoczynku w naturze, z dala od cywilizacji
 • Skitour to powrót do korzeni narciarstwa, gdzie człowiek samotnie wspinał się na szczyty gór, żeby jako jeden z nielicznych z nich zjechać
 • to możliwość podziwiania niesamowitych widoków górskich

 

Czytaj więcej

Realizacja

Zakopane  - kliknij żeby zmienić

Zakopane   (zmień)

Cena:

Cena: 950 zł

95 zł

Korzyści z zakupu

Prezentbezterminowy
Darmowadostawa
Darmowawymianaprezentu
Gwarancjaceny

P0003896