Indywidualna lekcja gry w golfa

(15)
Kup prezent powyżej 150 zł aby otrzymać 30zł
na kolejne zakupy!

Poznaj golf – lekcja gry to indywidualne zajęcia z profesjonalnym instruktorem, które pomogą w zapoznaniu się z tą ciekawą formą sportu, a także pokażą jak doszlifować swoje umiejętności.

Komu podarować grę w golfa?

  • Przyjacielowi, który chciałby spróbować swoich sił w tym sporcie
  • Tacie, którego fascynuje golf
  • Każdemu, kto marzy o spróbowaniu czegoś nowego
  • Wszystkim, którzy uwielbiają aktywność na świeżym powietrzu

Poznaj golf – indywidualna lekcja gry

Golf to coś więcej niż zwykły sport, to fascynująca przygoda, przestrzeganie reguł, etykieta i potężna dawka emocji. Na pierwszy rzut oka wydaje się być wolna i nudna. Lecz to tylko pozory! Golf to ogromna precyzja i umiejętność zgrania wielu czynników, uderzenia na odległość 200 metrów i więcej, wytrwałość, relaks, trening mentalny, a przede wszystkim możliwość spędzania czasu ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną podczas świetnej zabawy. Naukę gry w golfa prowadzi doświadczony instruktor, który przybliży historię dyscypliny, omówi sprzęt i technikę gry, a także zapozna z zasadami bezpieczeństwa i etykietą. Osoba obdarowana dowie się jak wygląda prawidłowa postawa oraz właściwy chwyt w golfie.

Historia golfa

Prawdziwe pochodzenie golfa – dyscypliny sportowej nie jest do końca znane. Jedna z najbardziej popularnych opowieści głosi, że dyscyplina ta wywodzi się z późnego średniowiecza, a zakorzeniona jest w Szkocji. Zasady gry w golfa w dawnej Szkocji były pokrewne z tymi, które obowiązują aktualnie. Parlament Szkocji w wieku XV oficjalnie zabronił gry znanej pod nazwą „golf”. Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że zakaz dotyczył innych gier – shinty lub berliny, które w rzeczywistości bardziej utożsamić można z hokejem na trawie. Początkowo golf uprawiany był jedynie w Szkocji i Anglii. Obecnie jest popularną dyscypliną sportową oraz formą rekreacji w takich krajach jak: USA, Irlandia, Australia, Szwecja, Islandia, Japonia, Czechy.

Forma rekreacji dla każdego

Golf uważany jest za dyscyplinę sportową. W latach 1900–1904 był także dyscypliną Olimpijską. Rok 2016 datowany jest na wielki powrót golfa jako elementu olimpijskich rozgrywek. Jako jeden z nielicznych jest formą sportu i przyjemnej rekreacji. Pola golfowe to kompozycja pięknej przyrody i zbiorników wodnych. Relaksująca zieleń w połączeniu ze sportową rywalizacją czyni golf sportem niezwykle towarzyskim i rekreacyjnym.

Czy wiesz, że…?

Historia głosi, że najstarsze pole golfowe na świecie to Old Links al Musselburgh Racecourse, a sam golf uprawiany był już w roku 1672. Natomiast Maria I Stuart, królowa Szkocji, owym sportem zachwycała się już w roku 1567!  

To idealny prezent, ponieważ

  • Osoba obdarowana może znaleźć nowe hobby
  • To forma aktywności na świeżym powietrzu
  • To również możliwość aktywnego spędzenia czasu z przyjaciółmi

Cena od: 120 zł

Dostępne w
4 lokalizacjach!

Wybierz lokalizację (spośród 4 dostępnych)

  (zmień)

Cena: