Poznaj golf – indywidualna lekcja gry

3731

Poznaj golf – lekcja gry to indywidualne zajęcia z profesjonalnym instruktorem, które pomogą w zapoznaniu się z tą ciekawą formą sportu, a także pokażą jak doszlifować swoje umiejętności.

Komu podarować grę w golfa?

 • Przyjacielowi, który chciałby spróbować swoich sił w tym sporcie
 • Tacie, którego fascynuje golf
 • Każdemu, kto marzy o spróbowaniu czegoś nowego
 • Wszystkim, którzy uwielbiają aktywność na świeżym powietrzu

Poznaj golf – indywidualna lekcja gry

Golf to coś więcej niż zwykły sport, to fascynująca przygoda, przestrzeganie reguł, etykieta i potężna dawka emocji. Na pierwszy rzut oka wydaje się być wolna i nudna. Lecz to tylko pozory! Golf to ogromna precyzja i umiejętność zgrania wielu czynników, uderzenia na odległość 200 metrów i więcej, wytrwałość, relaks, trening mentalny, a przede wszystkim możliwość spędzania czasu ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną podczas świetnej zabawy. Naukę gry w golfa prowadzi doświadczony instruktor, który przybliży historię dyscypliny, omówi sprzęt i technikę gry, a także zapozna z zasadami bezpieczeństwa i etykietą. Osoba obdarowana dowie się jak wygląda prawidłowa postawa oraz właściwy chwyt w golfie.

Historia golfa

Prawdziwe pochodzenie golfa – dyscypliny sportowej nie jest do końca znane. Jedna z najbardziej popularnych opowieści głosi, że dyscyplina ta wywodzi się z późnego średniowiecza, a zakorzeniona jest w Szkocji. Zasady gry w golfa w dawnej Szkocji były pokrewne z tymi, które obowiązują aktualnie. Parlament Szkocji w wieku XV oficjalnie zabronił gry znanej pod nazwą „golf”. Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że zakaz dotyczył innych gier – shinty lub berliny, które w rzeczywistości bardziej utożsamić można z hokejem na trawie. Początkowo golf uprawiany był jedynie w Szkocji i Anglii. Obecnie jest popularną dyscypliną sportową oraz formą rekreacji w takich krajach jak: USA, Irlandia, Australia, Szwecja, Islandia, Japonia, Czechy.

Forma rekreacji dla każdego

Golf uważany jest za dyscyplinę sportową. W latach 1900 – 1904 był także dyscypliną Olimpijską. Rok 2016 datowany jest na wielki powrót golfa jako elementu olimpijskich rozgrywek. Jako jeden z nielicznych jest formą sportu i przyjemnej rekreacji. Pola golfowe to kompozycja pięknej przyrody i zbiorników wodnych. Relaksująca zieleń w połączeniu ze sportową rywalizacją czyni golf sportem niezwykle towarzyskim i rekreacyjnym.

Czy wiesz, że…?

Historia głosi, że najstarsze pole golfowe na świecie to Old Links al Musselburgh Racecourse, a sam golf uprawiany był już w roku 1672. Natomiast Maria I Stuart, królowa Szkocji owym sportem zachwycała się już w roku 1567!  

To idealny prezent, ponieważ

 • Osoba obdarowana może znaleźć nowe hobby
 • To forma aktywności na świeżym powietrzu
 • To również możliwość aktywnego spędzenia czasu z przyjaciółmi
Czytaj więcej >

Czas trwania

Cena od:

85.000011000000

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Cena od:

85.000011000000

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Dla Niego

Kup w zestawie 44 lokalizacje

PrezentMarzeń - Dla Niego169 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Wybierz lokalizację.

 • Czas trwania

  Zależne od miejsca realizacji (wybierz lokalizację).

 • Pogoda

  Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji pojawia się jedynie osoba obdarowana.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy strój zgodny z etykietą golfisty: schludny, koszulka polo, sweter, wygodne obuwie sportowe.

 • Wymagania

  Zabroniona jest realizacja po spożyciu alkoholu i innych środkach odurzających. Na miejscu realizacji należy okazać voucher wraz z numerem rezerwacyjnym.

 • Informacje dodatkowe

  Prezent obejmuje wypożyczenie kijów, piłek oraz opiekę instruktorską.

#Jula

Kupiłam mężowi, szukając oryginalnego, ale i spokojnego prezentu. Był bardzo zadowolony i od czasu do czasu chodzi jeszcze indywidualnie na golfa.

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product