Poznaj golf – indywidualna lekcja gry

3731

Historia golfa

Prawdziwe pochodzenie golfa – dyscypliny sportowej nie jest do końca znane. Jedna z najbardziej popularnych opowieści głosi, że dyscyplina ta wywodzi się z późnego średniowiecza, a zakorzeniona jest w Szkocji. Zasady gry w golfa w dawnej Szkocji były pokrewne z tymi, które obowiązują aktualnie. Parlament Szkocji w wieku XV oficjalnie zabronił gry znanej pod nazwą „golf”. Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że zakaz dotyczył innych gier – shinty lub berliny, które w rzeczywistości bardziej utożsamić można z hokejem na trawie. Początkowo golf uprawiany był jedynie w Szkocji i Anglii. Obecnie jest popularną dyscypliną sportową oraz formą rekreacji w takich krajach jak: USA, Irlandia, Australia, Szwecja, Islandia, Japonia, Czechy.

Forma rekreacji dla każdego

Golf uważany jest za dyscyplinę sportową. W latach 1900 – 1904 był także dyscypliną Olimpijską. Rok 2016 datowany jest na wielki powrót golfa jako elementu olimpijskich rozgrywek. Jako jeden z nielicznych jest formą sportu i przyjemnej rekreacji. Pola golfowe to kompozycja pięknej przyrody i zbiorników wodnych. Relaksująca zieleń w połączeniu ze sportową rywalizacją czyni golf sportem niezwykle towarzyskim i rekreacyjnym.

Czy wiesz, że…?

Historia głosi, że najstarsze pole golfowe na świecie to Old Links al Musselburgh Racecourse, a sam golf uprawiany był już w roku 1672. Natomiast Maria I Stuart, królowa Szkocji owym sportem zachwycała się już w roku 1567!  

Czytaj więcej >

Czas trwania

Cena od:

85.000011000000

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Cena od:

85.000011000000

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Dla Niego

Kup w zestawie 43 lokalizacje

PrezentMarzeń - Dla Niego169 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Czas trwania

  Zależne od miejsca realizacji (wybierz lokalizację).

 • Pogoda

  Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji pojawia się jedynie osoba obdarowana.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy strój zgodny z etykietą golfisty: schludny, koszulka polo, sweter, wygodne obuwie sportowe.

 • Wymagania

  Zabroniona jest realizacja po spożyciu alkoholu i innych środkach odurzających. Na miejscu realizacji należy okazać voucher wraz z numerem rezerwacyjnym.

 • Informacje dodatkowe

  Prezent obejmuje wypożyczenie kijów, piłek oraz opiekę instruktorską.

#Jula

Kupiłam mężowi, szukając oryginalnego, ale i spokojnego prezentu. Był bardzo zadowolony i od czasu do czasu chodzi jeszcze indywidualnie na golfa.

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product