Poznaj golf dla dwojga

Golf – główna idea

Golf to dyscyplina sportowa, uprawiana na otwartych trawiastych przestrzeniach. Cała idea rozgrywki polega na uderzaniu piłki golfowej przy pomocy specjalnego kija tak, by przy jak najmniejszej liczbie uderzeń trafiła do dołka. Celem jest zdobycie wszystkich dołków na polu golfowym. W tej dyscyplinie niezwykle liczy się precyzja i technika uderzeń, którą należy cierpliwie szlifować.

Historia golfa

Prawdziwe pochodzenie golfa – dyscypliny sportowej nie jest do końca znane. Jedna z najbardziej popularnych opowieści głosi, że dyscyplina ta wywodzi się z późnego średniowiecza, a zakorzeniona jest w Szkocji. Zasady gry w golfa w dawnej Szkocji były pokrewne z tymi, które obowiązują aktualnie. Parlament Szkocji w wieku XV oficjalnie zabronił gry znanej pod nazwą „golf”. Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że zakaz dotyczył innych gier – shinty lub berliny, które w rzeczywistości bardziej utożsamić można z hokejem na trawie. Początkowo golf uprawiany był jedynie w Szkocji i Anglii. Obecnie jest popularną dyscypliną sportową oraz formą rekreacji w takich krajach jak: USA, Irlandia, Australia, Szwecja, Islandia, Japonia, Czechy.

Czy wiesz, że…?

Słowo „golf” zaczerpnięte jest z języka holenderskiego. Pochodzi od holenderskiego słowa „kolf”, co znaczy kij, maczuga, laska. Wynika to z faktu, iż sport podobny do dzisiejszego golfa znany był w Holandii już w roku 1297.  

Czytaj więcej

MAPA DOSTĘPNYCH LOKALIZACJI

Dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł