Poznaj golf dla dwojga

3731

Golf – główna idea

Golf to dyscyplina sportowa, uprawiana na otwartych trawiastych przestrzeniach. Cała idea rozgrywki polega na uderzaniu piłki golfowej przy pomocy specjalnego kija tak, by przy jak najmniejszej liczbie uderzeń trafiła do dołka. Celem jest zdobycie wszystkich dołków na polu golfowym. W tej dyscyplinie niezwykle liczy się precyzja i technika uderzeń, którą należy cierpliwie szlifować.

Historia golfa

Prawdziwe pochodzenie golfa – dyscypliny sportowej nie jest do końca znane. Jedna z najbardziej popularnych opowieści głosi, że dyscyplina ta wywodzi się z późnego średniowiecza, a zakorzeniona jest w Szkocji. Zasady gry w golfa w dawnej Szkocji były pokrewne z tymi, które obowiązują aktualnie. Parlament Szkocji w wieku XV oficjalnie zabronił gry znanej pod nazwą „golf”. Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że zakaz dotyczył innych gier – shinty lub berliny, które w rzeczywistości bardziej utożsamić można z hokejem na trawie. Początkowo golf uprawiany był jedynie w Szkocji i Anglii. Obecnie jest popularną dyscypliną sportową oraz formą rekreacji w takich krajach jak: USA, Irlandia, Australia, Szwecja, Islandia, Japonia, Czechy.

Czy wiesz, że…?

Słowo „golf” zaczerpnięte jest z języka holenderskiego. Pochodzi od holenderskiego słowa „kolf”, co znaczy kij, maczuga, laska. Wynika to z faktu, iż sport podobny do dzisiejszego golfa znany był w Holandii już w roku 1297.  

Czytaj więcej >

Czas trwania

Cena od:

49.000002000000

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Cena od:

49.000002000000

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Dla Dwojga

Kup w zestawie 48 lokalizacji

PrezentMarzeń - Dla Dwojga299 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Czas trwania

  Zależne od miejsca realizacji (wybierz lokalizację).

 • Pogoda

  Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji pojawiają się jedynie osoby obdarowane prezentem.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy strój zgodny z etykietą golfisty: schludny, koszulka polo, sweter, wygodne obuwie sportowe.

 • Wymagania

  Zabroniona jest realizacja po spożyciu alkoholu i innych środkach odurzających. Na miejscu realizacji należy okazać voucher wraz z numerem rezerwacyjnym.

 • Informacje dodatkowe

  Prezent obejmuje wypożyczenie kijów, piłek oraz opiekę instruktorską.

#Darek

Spokojna dyscyplina, która potrafi odstresować i zrelaksować. Polecam wybrać się na golfa i samemu wypróbować, bo naprawdę warto

Brak zapisanych pytań do produktu.


Social Media
Płatności
product