Escape room

1121

Escape room to logiczna gra zespołowa na żywo. Członkowie zabawy zostają zamknięci w pokoju i aby się z niego wydostać muszą rozwiązać szereg zagadek, łamigłówek, szyfrów i rebusów. Uczestnicy mają godzinę na to, by rozwikłać wszystkie zadania i zdobyć klucz otwierający drzwi wyjściowe. 

Escape room, czyli pokój zagadek jako pomysł na prezent

Voucher escape room to pomysł na prezent dla osób, które lubią wyzwania, łamigłówki i zagadki. Upominek można wręczyć przyjacielowi, koleżance czy rodzeństwu. W zabawie musi uczestniczyć minimum 2 osoby, dlatego pokój zagadek to także oryginalny pomysł na randkę czy spędzenie czasu w paczce najlepszych znajomych. Zabawa w escape roomie to alternatywa dla zwykłego wyjścia do baru, kina czy kręgielni. Czas spędzony na grze zespołowej to oryginalny prezent, np. na urodziny, imieniny, rocznicę czy inną okazję. 

Escape room – na czym polega gra?

Escape room to rodzaj zabawy wzorowanej na komputerowych grach logicznych. Grupa uczestników zostaje zamknięta w jednym pomieszczeniu, zazwyczaj na 60 minut. W tym czasie muszą wspólnymi siłami rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i odkrywać tajemnice. Większość łamigłówek polega na odszukiwaniu konkretnych przedmiotów, np.: kluczy, kłódek lub kodów do sejfu. Każdy pokój zagadek jest tematyczny, czyli ma inny scenariusz, skrywa odmienne zadania oraz historię. Rozwiązanie zagadki przed upływem wyznaczonego czasu jest równoznaczne z opuszczeniem pokoju o własnych siłach i z pełną satysfakcją. Grupa osób, którym nie udało się samodzielnie rozwiązać tajemnicy pokoju wydostają się z pomocą tzw. Mistrza Gry. W czasie zabawy można czasami liczyć na jego dyskretne wskazówki. 

Escape room dla firm

Escape room to doskonała propozycja dla firm, które chcą wzmocnić więzy między pracownikami. Jest to miejsce, w którym największy nacisk kładzie się bowiem na integrację i współpracę. Zabawa w pokojach z zagadkami to dobra okazja, aby ćwiczyć pracę zespołową, pobudzać kreatywne myślenie, a przy okazji czerpać z tego dużo radości. Wspólne rozwiązywanie zagadek doskonali nieszablonowe podchodzenie do napotkanych przeszkód, poprawia komunikację w zespole pracowników oraz buduje team spirit, czyli tzw. ducha pracy zespołowej. 

Escape room na wieczór kawalerski lub panieński

Grupowa gra logiczna to również oryginalny pomysł na spędzenie wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego. Wspólna zabawa w pokoju zagadek możne być dobrym początkiem imprezy do białego rana. 

Voucher escape room

Voucher na escape roomie zapewnia zabawę dla minimum 2 osób. Maksymalna liczba osób, które mogą zagrać w jednej grze uzależniona jest zazwyczaj od stopnia trudności scenariusza bądź powierzchni konkretnego pokoju. Placówki escape roomów oferują swoim gościom kilka scenariuszy do wyboru, dlatego warto wcześniej je przejrzeć i wybrać najbardziej dla siebie interesujący. Każdy pokój zagadek może mieć także opcje dodatkowe. Ponadto, za dodatkową opłatą, można wybierać ilość osób biorących udział w grze bądź decydować o tym przez wybór pokoju do którego przypisana jest już konkretna ilość uczestników.

Escape room – koszty

Cena vouchera escape room zaczyna się od 60 złotych i zapewnia atrakcje dla minimum 2 osób. Koszty zabawy mogą się różnić, np. w zależności od lokalizacji. Miasta, w których znajdują się escape roomy, to np.: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk, Sopot, Katowice, Lublin, Kielce, Białystok, Rzeszów, Radom, Toruń, Olsztyn, Bydgoszcz. 

Pokoje z zagadkami

Każdy pokój z zagadkami ma inny wystrój, a co z tym idzie scenariusz, zagadki i cel. Pomieszczenia, w zależności od kreatywności twórców, są bardzo różnorodne. Zagadki można rozwiązywać, np. na miejscu zbrodni, w opuszczonym szpitalu, psychiatryku, na weselu, w banku, na statku piratów, nocnym klubie czy grobowcu. Różnorodność tematów i pokoi pozwala za każdym razem doznać innych doświadczeń spędzając czas w escape roomie. Dzięki temu zabawa się nie nudzi i można ją powtarzać wielokrotnie, za każdym razem wybierając się do innego pokoju. Ponadto właściciele pokojów z zagadkami regularnie udoskonalają swoje escape roomy i dokładają coraz to nowe zagadki motywy przewodnie, dzięki czemu gra zawsze zaskakuje i gwarantuje dobrą i ekscytującą zabawę. 

Escape room – wskazówki

Wydostanie się z pokoju to cel gry. Aby go osiągnąć, należy w określonym czasie wyjaśnić szereg zagadek i uwolnić się z pomieszczenia. Rozwiązywanie łamigłówek ułatwi początkowe dokładne przeszukanie pokoju. Z pewnością będzie on skrywał liczne klucze bądź kody otwierające pudełka czy sejfy, gdzie znajdować się będą wskazówki do dalszej części gry. Przeoczenie niektórych z nich może całkowicie uniemożliwić wydostanie się z pokoju. Warto pamiętać, że raz użyta wskazówka jest już bezużyteczna, więc uniknąć chaosu, można takie przedmioty odkładać w osobne miejsce. Niektóre rzeczy znajdujące się w pokoju oznaczone są jako niebiorące udziału w grze, zatem nie warto tracić czasu na przeszukiwanie ich. Ważną wskazówką do dobrej zabawy w escape roomie to nie poddawanie się. Wspólne rozwiązywanie zagadek ma być przyjemnością i miłym spędzeniem czasu ze znajomymi, dlatego też nie trzeba marnować energii na narzekanie na brak efektów. Każda kolejna łamigłówka zbliża uczestników do wygranej, warto zatem próbować do skutku. Jeśli to nie przynosi efektów, zawsze można poprosić o podpowiedź Mistrza Gry. 

Escape room w Polsce i na świecie

Gry logiczne stworzono po zainspirowaniu się literaturą kryminalistyczną. Z roku na rok escape roomy robią się coraz bardziej popularne, a ich pokoje i zagadki wciąż się rozbudowują. Pierwsze pokoje z zagadkami powstały w Japonii, a ilość osób nimi zainteresowanych przewyższyła najśmielsze oczekiwania ich właścicieli. Zabawa szybko zdobyła popularność i zaczęła rozprzestrzeniać się na inne części świata. Pierwszy polski escape room powstał we Wrocławiu w 2013 roku. Pomysł natychmiast przechwyciły inne miasta w Polsce, dzięki czemu z pokoi zagadek można korzystać praktycznie we wszystkich województwach. 

Czytaj więcej >

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

PrezentMarzeń - Trójmiasto

Kup w zestawie 8 lokalizacji

PrezentMarzeń - Trójmiasto249 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Wybierz lokalizację.

 • Czas trwania

  Czas trwania uzależniony jest od wyboru poszczególnej lokalizacji oraz pokoju.

 • Pogoda

  Warunki pogodowe nie mają wpływu na realizację prezentu.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji pojawiają się jedynie osoby obdarowane prezentem.

 • Obowiązujący strój

  Dowolny.

 • Wymagania

  Na miejscu realizacji osoby obdarowane pojawiają się z odcinkiem vouchera rezerwacyjnego, który uprawnia do realizacji prezentu. Rezerwacji należy dokonać minimum 7 dni przed planowaną datą realizacji.

 • Informacje dodatkowe

  W każdej lokalizacji przewidziane są różne scenariusze gry. Podczas dokonywania zakupu należy wybrać jeden scenariusz - jeden pokój.

#yogi

Razem z moja paczką znajomych wybraliśmy się do escape roomu. Było ekscytująco i zagadkowo. Dobra zabawa i ciekawie spędzony razem czas

#Aga Kopeć

ilość uczestników

Dzień dobry, czy cena vouchera to cena za jeden pokoj i ilosc uczestnikow zalezy ode mnie czy jest to cena za jedną osobę? serdecznie pozdrawiam, Aga

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, W większości lokalizacji jest to cena za pokój, ilość uczestników zależy od Państwa i musi się mieści w limicie określonym w opisie pokojów. Wyjątkiem jest escape room w Krakowie tam cena się zmienia w zależności od ilości osób. Pozdrawiam, Małgorzata Kwiatkowska Prezent marzeń

#Aneta

Ilość osób

Kupując wejście do escape room za 99zł, jest to wejście dla jednej osoby czy grupy od 2 do 5/6 osóc

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, Jeśli chodzi o escape room w Gdańsku, cena dotyczy grupy od 2 do 5/6 osób. Pozdrawiam, Małgorzata Raczyńska

Social Media
Płatności
product