Lot balonem dla dwojga – Trójmiasto

1

Widokowy lot balonem dla dwojga w okolicach Trójmiasta.

Komu podarować lot balonem?

 • Państwu Młodym w prezencie ślubnym
 • Rodzicom/rodzeństwu/przyjaciołom na rocznicę ślubu
 • Swojej drugiej połówce na urodziny, rocznicę, zaręczyny lub po prostu bez okazji

Atrakcja

Widokowy lot balonem dla dwojga to doskonała propozycja na romantyczną przygodę. Ogromny, majestatycznie płynący w powietrzu balon, malownicze krajobrazy Kaszub oglądane z lotu ptaka i niesamowite emocje jakie niesie ze sobą latanie to gwarancja niezapomnianych chwil we dwoje.

Czas trwania lotu

Widokowy lot balonem trwa ok. 60 min. Na realizację atrakcji zalecamy zarezerwować sobie ok.3-4 godziny.

Widoki

Widokowe loty balonem w okolicach Trójmiasta realizowane są nad Kaszubami i tzw. Bawarią i Szwajcarią Kaszubską. W czasie lotu podziwiać będzie można urozmaiconą rzeźbę terenu Kaszub, malownicze doliny rzeczne, a także lasy, pola, łąki, jeziora i zabudowania okolicznych miejscowości.

Bezpieczeństwo

Firma organizująca widokowe loty balonem w okolicach Trójmiasta jest najstarszą w Polsce prywatną firmą lotniczą. Widokowe loty balonem organizują od 1991 r. W jej flocie znajduje się obecnie 5 balonów, będących pod nadzorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Fachowość i bezpieczeństwo lotów gwarantują licencjonowani piloci posiadający stosowne uprawnienia do latania balonami wolnymi na ogrzane powietrze oraz mogący poszczycić się największą w Polsce liczbą wylatanych godzin jako dowódcy aerostatków (ponad 1750 h w locie swobodnym i ponad 2500 h na uwięzi i w ekspozycjach). Wśród pilotów znajdują się ponadto byli reprezentanci Balonowej Kadry Narodowej, mistrzowie i wicemistrzowie Polski, zwycięzcy krajowych i zagranicznych zawodów balonowych.

Pogoda

Widokowe loty balonem realizowane są tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Aby lot balonem mógł się odbyć, pogoda musi być stabilna, bez deszczu, mgły i chmur burzowych. Prędkość wiatru nie może przekraczać 15 km/h. Od wiosny do jesieni takie warunki panują zwykle tuż po wschodzie lub na ok. 2 godziny przed zachodem słońca, zimą loty balonem mogą być realizowane przez cały dzień. Decyzję o możliwości wykonania lotu balonem zawsze podejmuje pilot.

Przebieg atrakcji

 1. Ustalenie terminu realizacji i miejsca startu.
 2. Rozłożenie balonu i napełnienie go gorącym powietrzem (ok. 1 h).
 3. Widokowy lot balonem (ok. 60 min.).
 4. Złożenie balonu (ok. 1 h).
 5. Powrót do miejsca startu.
 6. Emocjonujące opowieści w gronie znajomych.

Czy to dobry pomysł na prezent?

 • Wręczasz gotowy i oryginalny prezent
 • Spełnisz marzenie o lataniu
 • Podarujesz romantyczne przeżycie pełne niezapomnianych emocji.
Czytaj więcej >

Czas trwania

Kup przez telefon
Kup przez telefon

Opcje dodatkowe

Ocena atrakcji

4/5

Darmowa dostawa

eVoucher

Kurier DPD

Paczkomaty

Poczta Polska

0 zł

0 zł*

0 zł

0 zł

 • Ważność vouchera

  365

 • Lokalizacja

  Loty odbywają się nad Kaszubami, około 45 km od Trójmiasta. Województwo pomorskie.

 • Czas trwania

  Zalecamy zarezerwowanie sobie ok. 3-4 godzin. Czas rozłożenia balonu to 1 godzina, podobnie trwa złożenie. Sam lot zajmuje również ok. 60 minut.

 • Pogoda

  Lot może się odbyć, gdy prędkość wiatru nie przekracza 15 km/h. Deszcz i chmury burzowe uniemożliwiają realizację lotu. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin.

 • Informacje dla oglądających

  Na miejscu realizacji mogą pojawić się osoby towarzyszące, które będą obserwowały start balonu.

 • Obowiązujący strój

  Zalecamy wygodny strój, dostosowany do odpowiedniej pory roku. Proponujemy założyć nakrycie głowy, bluzę z długim rękawem, nieprzemakalne lub sportowe obuwie. Polecamy także wziąć okulary przeciwsłoneczne.

 • Wymagania

  Wymagany jest dobry stan zdrowia. Nie zaleca się udziału kobietom powyżej szóstego miesiąca ciąży.

 • Informacje dodatkowe

  Starty lotów balonem w sezonie letnim odbywają się zazwyczaj tuż po świcie oraz późnym popołudniem, na około 2 godziny przed zachodem słońca. W zimie natomiast lot jest możliwy w ciągu całego dnia

#Artur

Denerwujące było to, że termin był przekładany dwa razy, przez zła pogodę. Ale jak już się odbył, to zaparł dech! Niesamowita atrakcja, moja córka, z którą poleciałem była wniebowzięta! od samego rozkładania, przez unoszenie się i widoki - wszystko wspaniałe!

#Magda

Witam, Dwa pytania dot. ;otu balonem dla dwojga: 1) Czy lot dla Dwojga oznacza, że w balonie będą tylko 2 osoby plus obsługa? Cena sugeruej "wynajęcie" całęgo balonu dla pary. 2) Czy można zabrać ze sobą własny sprzęt fotograficzny i z niego korzystać podczas lotu? Dziękuję i pozdrawiam, Magda Wesołek

Odpowiedź
Prezentmarzeń

Witam, 1. tak lot balonem jest na wyłączność dla 2 osób + obsługa. 2. jak najbardziej można robić zdjęcia oraz filmować własnym sprzętem. Pozdrawiam, Gosia, Prezent Marzeń

Social Media
Płatności
product